татьяна жукова
Заняття «Мильні бульбашки для Анфіски» в молодшій групі
МЕТА: Формування у дітей здатності творчо освоювати способи дослідно - експериментальної діяльності
-Розширювати уявлення дітей про навколишній світ через знайомство з формою і величиною предметів
-Ознайомити з тим, що при попаданні повітря в краплю мильної води. утворюється міхур
-Розширювати активний словник дітей
-Розвивати у дітей власний пізнавальний досвід за допомогою наочних засобів
-Розвивати уміння користуватися приладами - помічниками при проведенні ігор-експериментів
-Розвивати мовне дихання, активізувати м'язи губ
-Розвивати у дітей розумові здібності, такі як: аналіз, порівняння, узагальнення
-Розвивати самостійність, допитливість, ініціативність
-Закріплювати основні кольори: червоний. жовтий, синій, зелений
-Закріплювати форму і величину предметів (круглий. Великий. Маленький)
-Виховувати акуратність при роботі з водою і милом
-Виховувати вміння виконувати роботу колективно
-Виховувати у дітей почуття радості
-Читання р. н. с. "Пузир. Соломинка і лапоть"
-Проведення дослідів з водою
-Малорухлива гра "роздуває міхур"
-Пальчикова гра "Шарик"
-Ігри-забави "Тонет- не тоне", "Що важче або легше води"
-Вода, туалетне мило, рідке мило, рушник
-Трубочки за кількістю дітей
-Мольберт. аркуш паперу формату А-4, фломастери
хід ЗАНЯТТЯ
Діти грають в групі, до них входить сумна Анфіска (вихователь в костюмі клоуна)
Анфіска: -Здравствуйте, хлопці, мене звуть Анфіска. У мене велика біда. Сьогодні я повинна виступати на шоу мильних бульбашок. а я втратила баночку з мильними бульбашками. Що мені робити? Як же бути? Допоможіть пожайлуста
ДІТИ: -Так допоможемо
Анфіска: -Давайте разом зробимо мильні бульбашки. Що нам для цього потрібно?
ДІТИ: -Мило, вода, посуд
Анфіска: - Правильно. але де все це взяти ?.
Зі мною є моя подружка "Каструлька-Хітрулька"
Потрібно тільки сказати чарівні слова і вона дасть все необхідне. Ці слова ми придумаємо самі
-Рі-рі-рі-нам каструлька допоможи (є варіанти, діти можуть самі придумувати, римуючи складу)
Анфіска відкриває каструльку і дістає туалетне мило, скляну чашу, трубочки)
-Хлопці, яке це мило?
ДІТИ: -твердих мило
Анфіска: -Спробуємо зробити мильні бульбашки з туалетного мила, для цього потрібно мило покласти в воду і добре перемішати
(Діти допомагають вихователю)
Анфіска: -Розчин готовий, давайте опустимо трубочки в рідину і поду.
-Що відбувається? Де ж бульбашки? Чи не вийшли з твердого мила, сумно. А давайте пограємо з вами в веселу гру "Шарик"
Пальчикові ГРА "КУЛЬКА"
-Ось він кульку маленький, смішний (з'єднують ПАЛЬЦІ РУК, зображені КУЛЬКА)
-Хоче ця кулька пограє зі мною.
-Він летів, летів, летів (Робіть кругові рухи кистями рук)
-На твою головку сіл (торкнеться голови)
-І на носик сіл (стосується носик)
-На животик до тебе сіл (стосується животик, уявна кульки)
-І на ніжки твої сіл (стосується НІЖОК)
-Стрибав, стрибав на ногах (зображує Стрибки)
-А потім раптом лопнув - БАХ (ДІТИ присідати, виставляють РУКИ з розчепіреними пальцями ВПЕРЕД)
в процесі гри діти використовують обидві руки
Анфіска. -Ой, лопнув кульку. Так з чого ж нам зробити мильні бульбашки?
ДІТИ. -З рідкого мила
Анфіска. - Давайте ще раз поколдуем над нашою каструлькою
(Діти можуть повторити ту ж римування або придумати іншу)
показує дітям флакон рідкого мила
Анфіска. -Нальем в чашку води і додамо кілька ложок рідкого мила, перемішати (діти можуть це зробити самостійно)
Анфіска: -Давайте відпустимо трубочки в суміш і поду легко і плавно, попросимо про це спочатку
Анфіска: -А як вони вийшли?
ДІТИ. - З мильного розчину і повітря
Анфіска. - Пузир збільшується в розмірі шляхом надування, коли ми видихаємо повітря з себе
Анфіска. - Акакие вони за формою? Мені здається що вони все квадратні
ДІТИ: - Ні, вони круглі
Анфіска: -А якого вони кольору?
Анфіска: -А ще їх називають райдужними, тому що вони переливаються всіма кольорами веселки
(Діти називають кольори)
Анфіска: -Поіграем з ним в гру "Буря в склянці" (вправа на дихання)
Вчити дітей робити тривалий, безперервний видих через трубочку в посуд з мильною водою. отримувати багато бульбашок - процес булькання
АНФІСКА6- А ще бульбашки можуть літати (вихователь пускає бульбашки. Діти їх ловлять)
Анфіска: - У мильній воді народився, в кульку перетворився, до сонечка полетів, та не долетів - лопнув!
Анфіска: -Спасибі, хлопці, ви мене дуже виручили, допомогли врятувати мій виступ, мені хотілося від вас отримати маленький подарунок на пам'ять, намалюйте картинку "Різнобарвні бульбашки"
(Діти підходять до мольберта і малюють фломастерами кольорові гуртки)
Анфіска: -Ви, хлопці, молодці! Тепер ви можете вдома з татом, мамою зробити такі ж мильні бульбашки. А мені потрібно йти, до побачення!
гри з мильними бульбашками можна продовжити у вечірній час
Е. В. Марудова "Ознайомлення дошкільнят з навколишнім світом" (експериментування)
З. В. Владимирова "Науково-дослідний проект для молодших дошкільнят" (рубрика "Хочу все знати")
«Мильні бульбашки» ігрова діяльність з елементами експериментування в першій молодшій групі Ігрова діяльність з елементами експериментування в першій молодшій групі «Мильні бульбашки» Мета: розвиток пізнавально-дослідницької.
Фотозвіт заняття по нетрадиційного малювання «Мильні бульбашки» У нашому дитячому садку проходив тиждень по художньо-естетичної діяльності. У першій молодшій групі я провела відкрите заняття серед.Конспект заняття «Мильні бульбашки для клоуна Клёпи» Конспект з розвитку пізнавально-дослідницької освітньої діяльності для дітей молодшого дошкільного віку на тему: «Мильні.
Конспект НСД по художньо-естетичному розвитку (малювання) в першій молодшій групі «Мильні бульбашки» Освітня область: художньо-естетичний розвиток. Вид діяльності: безпосередньо - освітня. Вікова група: перша.
Конспект заняття для дітей молодшої групи «Мильні бульбашки» Мета: сприяти формуванню пізнавального інтересу дітей. Завдання: • Дати дітям уявлення про те, що повітря знаходиться в предметах.
Конспект заняття в молодшій групі «Мильні бульбашки» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад д. Казікіно». НОД з дітьми в період адаптації до дитячого.
Експерементірованіе «Замерзають чи мильні бульбашки?» Сьогодні мені дівчинка Аня з моєї групи задала питання: "А чи можуть замерзнути мильні бульбашки?". І ми з хлопцями задумалися, а првда можливо.