Фатіма Верхоломова
Заняття з ознайомлення з навколишнім світом в молодшій групі «Російська матрьошка»
Мета. Ознайомити дітей з російською народною іграшкою матрьошкою. Розвивати розмовну мову.
Завдання. Прищеплювати любов до народної культури. Формувати інтерес до народних традицій, за допомогою знайомства з матрьошкою. Розвивати пізнавальний інтерес. Створити веселу обстановку.
1. Консультація для батьків. Російська матрьошка. Історія «народження» матрьошки.
2. Бесіда з дітьми «Моя улюблена іграшка»
3. Читання віршів, потешек про матрьошку.
4. Слухання пісеньок про матрьошку.
Хід заняття.
Вихователь. Хлопці, напевно у всіх вас є улюблені іграшки.
Давайте поговоримо про них.
(Діти називають свої улюблені іграшки)
Добре! Сьогодні до нас гості «прийшла» дуже незвичайна гостя.
Подивіться, яка вона красива, ошатна. Що це за іграшка?
Правильно, це Матрьошка. Подивіться, яка вона нарядна, який у неї хусточка, сарафан.
Вихователь словами матрьошки. Я до вас збиралася,
Пограти хочу трошки,
У кого в руках матрьошка.
Той попляшет з нею трошки.
(Діти під музику танцюють)
Вихователь. Хлопці, яка вона важка. Щось в ній гримить.
(Трохи трушу матрьошку) Давайте попросимо Матрьошку. щоб вона відкрилася. (Всі разом) Матрьошка. матрьошка,
Вихователь. Так, хлопці, вона роз'ємна. Матрьошка відкривається. всередині ще одна матрьошка. Так може і до 8 ляльок бути. Таку ляльку роблять тільки у на в Росії. Вона вважається одним з улюблених у нас в країні іграшок. Матрьошка вирізається з дерева, потім художник розписує її різнокольоровими фарбами. Про матрьошку складають вірші. пісеньки. Зараз я прочитаю один віршик, а ви уважно послухайте.
Матрьошка на віконці
Під яскравим сарафаном,
І вся родина в Матрьошки
Як в будинку дерев'яному.
Відкрий - побачиш диво:
А там ще! Звідки?
А там ще ... знайда!
Вихователь. Де стояла матрьошка?
-Який у неї був сарафан?
-З чого зроблена матрьошка?
-Якщо відкриємо матрьошку. що ми побачимо?
Вихователь. Молодці, хлопці. Давайте ми з вами зараз відпочинемо.
Плескають у долоні
Дружні матрьошки (плескають у долоні).
На ногах чобітки,
(Руки на поясі, по черзі виставляють ногу на п'яту)
Тупають матрьошки (тупають ногами).
Вліво, вправо нахилися (нахили тілом вліво - вправо,
Всім знайомим поклонися (нахили головою вліво-вправо).
Вихователь. Молодці хлопці! З якою цікавою іграшкою ми сьогодні познайомилися. Давайте на прощання разом з матрьошками послухаємо пісеньку «Ми веселі матрьошки». хто хоче, може і потанцювати.
Перспективне планування роботи по залученню дітей до національної традиційної культури. Середня група Перспективне планування залучення дітей до національної традиційної культури. Середня група. № п / п Тема Програмні завдання інтегрувальна.
Перспективний тематичний план по полікультурному вихованню в молодшій групі Перспективний план по полікультурному вихованню: знайомство з народною творчістю, побутом та народними традиціями. Молодший дошкільний вік.