Зеніт - малага шість причин розгрому

"Зеніт" виявився переможеним іспанським клубом Фото: З офіційного сайту ФК "Зеніт"

ЛІДЕРИ ОТРИМАЛИ ТРАВМИ

До матчу з «Малагою» «Зеніт» підійшов в ослабленому складі. Пітерський клуб втратив відразу кілька своїх лідерів - Томаша Губочан, Сергія Семака, а головне - Данні. Португалець, навколо якого будується вся гра «Зеніту», вибув ще перед матчем з «Тереком». Очікувалося, що Данні видужає до гри в Лізі чемпіонів, але лікарі поставити футболіста на ноги так і не змогли. Раптово в Малагу разом з командою не полетів і новачок пітерського клубу - Аксель Вітсель. Як з'ясувалося, півзахисник потягнув м'яз задньої поверхні стегна ще коли грав за збірну Бельгії. Матч з «Тереком» Вітсель відіграв з травмою, а на матч з "Малагою" футболіста вже не вистачило. Як з'ясувалося, втрати «Зеніту» виявилися фатальними. Повноцінно замінити лідерів пітерців, того ж Губочан, виявилося нікому. Лучано Спаллетті довелося затикати дірку в захисті хворим Олександром Лукович їм. Серб в результаті не зміг відіграти навіть повноцінного тайму. А після матчу Лучано Спаллетті зауважив, що Лукович «ледве стояв на ногах».

fb vk tw gp ok ml wp

Провали ПОЧАТОК МАТЧУ

Проте, «Зеніт» все одно виставив на матч з «Малагою» цілком боєздатний склад. Як це часто буває в іграх Ліги чемпіонів найважливіші хвилини - перші. І тут «Малага» грала так, ніби вона, а не «Зеніт» - завсідник Ліги чемпіонів. У пітерців звідки не візьмись з'явилася нервозність, помилки в простих ситуаціях. Дві атаки на самому початку першого тайму поставили «Зеніт» в глухий кут. Іско і Савіола забили по голу. І відігратися в такій ситуації «Зеніту» було вкрай складно. Поки пітерці приходили в себе, «Малага» створила ще кілька гольових моментів. Два рази синьо-біло-блакитних пробачив все той же Савіола, кілька разів виручив В'ячеслав Малафєєв. Якби ми реалізували, іспанці, хоча б один зі своїх моментів, і матч можна було закінчувати ще на 25-й хвилині гри. Провальний початок гри наочно довело: зв'язка центральних захисників Алвеш - Ломбертс в Лізі чемпіонів не так ефективна, як в чемпіонаті Росії.

Погана реалізації гольових моментів

Проте, не дивлячись на це, «Зеніт» міг перевернути гру з голови на ноги. Лучано Спаллетті замість Олександра Луковича випустив на поле Володимира Бистрова. І гра «Зеніту» ожила. Пітерці стали схожі самі на себе лише до середини першого тайму. Додавши агресії і швидкості в атаці, «Зеніт» почав шукати проломи в обороні «Малаги». І гольові моменти з'явилися. Небезпечно бив після розіграшу кутового Олександр Кержаков, повинен був потрапляти в ворота Роман Широков. На жаль, ці моменти були упущені. А коли «Зеніт» у другому таймі, щоб врятувати гру, захопився атакою і оголив тили, отримав ще один гол від Іско, який став вироком. Взяти верх над "Малагою" в такому стані «Зеніт» не здатний.

ХАЛК на голодному пайку \

Після того, як «Зеніт» купив Халка за 60 мільйонів євро, від бразильця чекають чудес. У матчі проти «Малаги» зоряний футболіст вийшов в основному складі. Але і друга гра Халка в складі «Зеніту» не вразила. Так, бразилець намагався загострювати гру, часто бив по воротам, сміливо йшов в обведення, в а одному з епізодів навіть влучив у поперечину. Але футболіст настільки ж часто втрачав м'яч, обриваючи атаки «Зеніту». Бразильцеві поки не вистачає взаєморозуміння з іншими партнерами по команді, а тому він виглядає дещо відірваним від інших. Не виключено, що Халк поки не може знайти спільну мову з зенітовцев і з ще однієї причини. Все наполегливіше ходять чутки, що лідери «Зеніту» незадоволені високою зарплатою бразильця, і вони мають намір добитися підвищення платні. Бути може, саме тому Халк поки не може знайти свою гру.

Останнім часом на гравців «Зеніта» випало велике навантаження. Футболісти розриваються відразу на три фронти - матчі за збірні, в чемпіонаті Росії і тепер Лізі чемпіонів. А тут так недоречно травми отримали відразу кілька лідерів. Навіть Лучано Спаллетті визнає: у футболістів є проблеми з фізичною формою. Зенітівці в вирішальних моментах не витримували темпу, запропонованого «Малагою». Футболісти просто не встигали за швидкими гравцями іспанського клубу, а часом і зовсім не поверталися на захист. Очевидно, що Лучано Спаллетті належить витягнути «Зеніт» з функціональної ями.

НЕ ВИСТАЧАЄ плеймейкера

Матч проти «Малаги» в черговий раз оголила проблему «Зеніту». За відсутності Данні синьо-біло-блакитні звикли брати своє за рахунок командної гри. Таке вже не проходить навіть в чемпіонаті Росії, що вже говорити про Лігу чемпіонів. За відсутності Данні, який здатний віддати хитромудрий пас, накрутити кілька захисників, забити гол, взяти на себе роль лідера в «Зеніті» виявилося нікому. Більшість атак пітерців виходили хаотичними, а кількість браку в передачах просто зашкалювало. Очевидно, що «Зеніту» не вистачає футболіста, який здатний диригувати атаками і роздавати несподівані паси нападаючим. Таким, до речі, цілком міг бути Андрій Аршавін. Шкода, що повернення «каноніра» в рідний клуб цього літа так і не відбулося.

«Виправдань поразки бути не може»

Лучано Спаллетті, головний тренер «Зеніту»:

- «Малага» начла гру здорово, а ми виявилися до цього не готові. Хоча ми вивчали суперника, припускали, що так і буде. Зрозуміло, я - перший відповідальний, що так сталося. Значить, я не зміг донести до команди, в чому небезпека суперника. І в результаті ми отримали те, що отримали. Так, у нас є кадрові проблеми, але будь-яка команда, навіть якщо знаходиться в меншості, може на рівних грати з суперником 15-20 хвилин. Тому виправдань поразці бути не може. Зараз «Зеніт» після двох програшів потрапив у складне становище. Команда менше бореться на полі, фізичний стан гравців треба привести в норму. Тепер наші суперники по чемпіонату Росії і Лізі чемпіонів будуть мати перевагу. Тому у нас немає права на помилку.