Біг засіб фізичного виховання

Біг засіб фізичного виховання. У програмі сучасних Олімпійських ігор лгкая атлетика представлена ​​24 видами для чоловіків і 14 для жінок. Основою лгкой атлетики є природні рухи людини.

Тому, образно кажучи, кожна людина з раннього віку, ледь навчившись ходити, бігати, стрибати і кидати, стає легкоатлетом. Адже лгкая атлетика і складається з бігу, стрибків і метання. Регулярні заняття цим видом спорту сприяють всебічному фізичному розвитку, зміцненню здоров'я. Найкращий вік для початку регулярних занять лгкой атлетикою 10-11 років. Легка атлетика в нашій країні стала частиною державної системи фізичного виховання.

Більше половини видів лгкой атлетики становить біг спосіб пересування, при якому, за визначенням П.Ф. Лесгафта, тіло то стикається з грунтом однією ногою, то летить в повітрі. Біг є цінним засобом фізичного виховання, він входить до складу майже всіх інших видів спорту. Біг на короткі дистанції Біг на 100 м. Переможця Олімпійських ігор в бігу на 100м називають найшвидшим людиною на землі. Кращі сучасні бігуни розвивають на цій дистанції швидкість понад 39 кмч. До I Олімпійських ігор 1896 бігуни починали біг з положення високий старт злегка зігнувшись і виставити одну ногу вперд.

Американський спортсмен Т. Берк вперше на старті опустився на одне коліно і опрся про землю двома руками. Він став переможцем I Олімпіади, і з тих пір всі спортсмени стартують також, як він. Це положення називається низьким стартом. Правда, в той час результат Берка дорівнював лише 12 секунд в наш час це норматив I розряду для жінок, але вже через 4 роки на II Олімпійських іграх в Парижі 1900 переможець показав результат 11 секунд.

А для того, щоб преодалеть наступний рубіж 10 секунд, бігунам знадобилося 68 років. На XIX іграх 1968 року в Мехіко американський бігун Д. Хаїнс пробіг 100 метрів за 9,95 с. Цей результат і зараз залишитися світовим рекордом. Виступ білоруських спортсменів на чемпіонатах світу з лгкой атлетики Птр Болотников Заслужений майстер спорту П. Болотников р. 1930 олімпійський чемпіон і чемпіон Європи награждн орденом Леніна.

Олімпійський чемпіон 1960 М. П. Болотников всерьз увлкся бігом, коли вже поїхав зі свого рідного села Зіновкіна і почав службу в армії. Тут на дистанціях кросів і виявився його талант стайєра. Тренер Болотникова Г.І. Никифоров вважався одним їх кращих тренерів світу в 50-60 х.гг. з бігу на середні і довгі дистанції. Никифоров першим розробив і застосував сучасну науково-обгрунтовану систему тренування в бігу. Ця система дозволила спортсменам різних країн протягом короткого часу різко підняти рівень світових рекордів.

Зразком підготовки спортсмена до відповідальних змагань стала спільна робота Г.І. Никифорова і П. Болотникова перед олімпіадою в Римі. Тренування була побудована так, що б спортсмен міг показати свій кращий результат точно в той день і годину, коли проводився Олімпійський фінал в бігу на 10000 м. У цьому забігу Болотников переміг. Творча співдружність тренера і бігуна принесло 2 світових рекорди в бігу на 10000 м. 28 мін.18,8 с. в 1960 р і 28 хв. 18,2 в 1962 р Болотникова відрізняло високу тактичну майстерність. Як ніхто інший він умів оцінювати ситуацію на біговій доріжці під час змагань.

Саме завдяки вмілим тактичним ходам він здобував яскраві перемоги на чемпіонатах СРСР і Європи, в матчах з англійськими, американськими, французькими бігунами, вигравав у всіх найсильніших бігунів світу. П. Болотников став старшим тренером Центральної ради товариства Спартак, багато часу приділяє пропаганді ГТО, ведт заняття зі школярами. Його перу належить книга про біг Останній коло, яка була удостоєна премії на всесоюзному конкурсі книг про спорт.

У 1970 році він перемагає кращих американських бігунів. А через рік ещ більш переконливо демонструє сво перевага. Протягом 3-х років Борзов не програє жодного забігу.

На Олімпіаді в Мюнхені американські спринтери збиралися дати вирішальний бій Борзова. Але Валерій здобув впевнену перемогу спершу на 100-метровій дистанції - 10,14 с а потім і на 200-метровій 20,00 с. Борзов Прінс радянському спорту перші золоті медалі в спринті. Успіхи В. Борзова це не тільки результат природного одарнності. Вони стали наслідком високого розвитку вольових якостей, зібраності, целеустремлнності строго наукового підходу до всієї системи тренувань і виступів в змаганнях, розроблених спільно з київським тренером В.В. Петровським.

Виступаючи на біговій доріжці, В. Борзов знаходив час для заняття науковою роботою. Не так давно він захистив кандидатську дисертацію, тема е стартовий розгін. Ця робота, безсумнівно, надасть велику допомогу в підготовці спрінтров високого класу. використовувана