Цінності як стрижень культури

Учні самостійно працюють з текстом підручника (с. 98-99 та відповідають на питання.

- Що таке цінності?

- Які цінності виділяє наука?

Організовується дискусія: «Свобода - це є свідомо не-обходимость».

підкреслити, що абсолютної свободи немає. Свобода має сенс тільки для людей, які вміють робити вибір між «хочу» і «можна» і відповідати за нього.

III. Закріплення вивченого матеріалу

- Перерахуйте види культури і приведіть відповідні приклади.

- Чим відрізняється матеріальна культура від духовної?

- Що спільного між матеріальною і духовною культурою?

- Які протиріччя можна виділити в розвитку культури?

- Які цінності є стрижнем культури?

- У чому полягає гуманістична спрямованість культури?

- Що є етичною основою культури?

Для закріплення матеріалу проводиться термінологічний диктант.

Культура, матеріальна культура, духовна культура, цінності, фундаментальні цінності, мораль, етика, моральність.

Домашнє завдання: параграф 12
Урок ___. Моральні почуття і моральна поведінка

Цілі: ознайомити з основними поняттями теми; розвивати навички роботи з навчальними текстами, вміння аргументувати свій вибір; виховувати моральні якості учнів.

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

Робота з поняттями.

Звичай, традиція, мораль, моральність, моральна че-ловек, аморальний вчинок.

Тест по темі: Етична основа культури

III. Вивчення нового матеріалу
план

1. Моральність і мораль: взаємозв'язок і взаємовплив.

2. Моральні норми і їх функції в суспільстві.

3. Особливості морального пізнання.

1. Моральність і мораль: взаємозв'язок і взаємовплив
Учні самостійно працюють з текстом підручника с. 103-104

Моральні норми і їх функції в суспільстві

Учні самостійно працюють з текстом підручника с. 105-106. Потім пропонується виконати завдання 2 і 3, с.

- виділити глав-ву функцію моралі: регулятор суспільних відносин, усло-віє успішної соціалізації особистості.

Особливості морального пізнання

Робота з текстом підручника с. 107-109 і відповідають на питання:

- Що таке неексперіментіруемость і чому це одна з головних характеристик морального пізнання?

- Що таке парадокс моральної оцінки? Наведіть при-заходи.

- Що таке парадокс моральної поведінки? Наведіть при-заходи.

обговорити проблему: чи має рацію народна мудрість «Розумний вчиться на чужих помилках, тільки дурень вчиться на своїх»?

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Питання моралі з найдавніших часів були предметом раз-мислень безлічі філософів, учених діячів мистецтва, письменників і просто людей з неспокійною совістю.

Ралф Уолдо Емерсон (1803-1882) - американський філософ і поет, найбільший американський романтик. Вищої святинею він проголошував неповторність духовного світу людини. Емер-сон стверджував: «Справжній показник цивілізації - не рівень багатства і освіти, не величина міст, що не велика кількість врожаю, а вигляд людини, виховується країною. Моральність - це напрямок волі на цілі загальні, всесвітні. Аморальний той, хто діє для приватної мети ».

- Сформулюйте проблему, виражену в афористичній формі.

- Наведіть приклади з літератури, історії, повсякденного життя для аргументації своєї відповіді.

1. § 13, завдання 4, 5, 6

Цілі: ознайомити з основними поняттями; закріпити вміння працювати з першоджерелами.

I. Організаційний момент

II. Вивчення нового матеріалу

Схожі статті