Тема. Дієслово як частина мови. Мета: формувати граматичне поняття «Дієслово». А) освітні: збагатити мова учнів дієсловами. Б) корекційно - розвиваючі: розвивати усне та писемне мовлення, уяви, стійка увага, зорову пам'ять. В) виховні: виховувати акуратність, цілеспрямованість, наполегливість, комунікативність. Устаткування, наочні посібники: картки із завданнями, картинки на аркушах. Тип уроку: Пояснення нового матеріалу. Методи: наочний, словесний. Хід уроку: 1.Орг. момент: -Сьогодні у нас незвичайний урок. У нас гості. -Повернітесь, посміхніться, -І тихесенько сідайте. -Давайте настроїмося на роботу. -Відкрийте зошити, запишіть число. 2.Пальчіковая гімнастика (діти пальчиками роблять дощик). 3.Мінутка чистописання: Ьь Сс 4. Робота по темі уроку: Що без мене предмети? Лише назви. А я пріду- Все в дію прийде. Летить ракета, Люди будують будівлі. Цвітуть сади, І хліб в полях росте. Про яку частини мови йде мова? (Про дієслові). Що називається дієсловом? (Це частина мови, яка позначає дію предмета і відповідає на питання: Що робити? Що зробити?) 1.Закрепленіе: Игра. А зараз хлопці ми зіграємо в гру «Хто як кричить», я вам буду показувати картинку на якій зображені тварини, а ви повинні назвати як це тварина кричить? (Кот нявкає, Вовк виє, ведмідь реве, собака-гавкає, корова- мукає). Висновок: всі слова які ви називали на яке питання відповідають? (Що робить?) Якою частиною мови є? (Дієсловом). 2. Вправа в підборі дієслів. Хлопці згадайте цей вірш. На дошці. В даний вірш вставте підходящі за змістом слова: Зайчика _________________________ господиня, Під дощем ___________________ зайка. З лавки ________________________, Весь до ниточки _____________________. Прочитайте вірш, яке у вас вийшло: Зайчика кинула господиня, Під дощем залишився зайка. З лавки злізти не зміг, Весь до ниточки промок. Які слова вставили? (Кинула, залишився, злізти не зміг, промок). Спишіть, підкресліть дієслова. 5. Физминутку: А зараз ми відпочинемо. Хлопці я вам буду показувати Картинку з твариною. А ви робите ту дію, Що робить тварина. (Лисиця, ведмідь, заєць) Яка частина мови допомагає нам виконувати різні дії? (Дієслово). 3. Завдання. Ромашка. Хлопцям потрібно скласти словосочітаніе. Хлопці на дошці ви бачите квітку ромашку. Виходить один з учнів до дошки бере пелюстка читає слово і до цього слова підбирає дієслово (складаєте словосочітаніе). Підкресліть дієслово в словосочітаніі і поставте питання. (Квітка-росте, птица- літає, гріб- росте, машина-їде, дівчинка-грає). 4.Ігра «Знайди пару». На дошці дані слова, ви повинні знайти пару. Ножицями рубають Сокирою пиляють Вудкою стрижуть Пилою ловлять Діти по черзі виходять до дошки, знаходять пари і стрілочками з'єднують їх. В якому стовпчику записані дієслова? 6. Підсумок уроку: З якою частиною мови ми сьогодні працювали? (З дієсловами) Що робили на уроці? Виставляння оцінок.
Тема. Дієслово як частина мови.
Мета: формувати граматичне поняття «Дієслово».
А) освітні: збагатити мова учнів дієсловами.
Б) корекційно - розвиваючі: розвивати усне та писемне мовлення, уяви, стійка увага, зорову пам'ять.
В) виховні: виховувати акуратність, цілеспрямованість, наполегливість, комунікативність.
Устаткування, наочні посібники: картки із завданнями, картинки на аркушах.
Тип уроку: Пояснення нового матеріалу.
Методи: наочний, словесний.
-Сьогодні у нас незвичайний урок. У нас гості.
-І тихесенько сідайте.
-Давайте налаштуємося на роботу.
-Відкрийте зошити, запишіть число.