Хокей та його види, види спорту

Хокей - командна спортивна гра, яка має кілька різновидів. Найбільш поширеним є хокей з шайбою. Також існує хокей з м'ячем і хокей на траві.

Як з'явився хокей?

Батьківщиною сучасного хокею вважається Канада. Саме там в 70-х роках XIX століття стали проводитися змагання. Основні хокейні правила військово-промислового комплексу частково збереглися і в наші дні. А перша офіційна гра пройшла в Монреалі в 1875 році на відкритій ковзанці. Не дивно, що хокей почав розвиватися саме на американському континенті. Зараз збірні Канади і США є одними з найсильніших, а національний чемпіонат НХЛ, в якому беруть участь команди цих країн, вважається найсильнішим в світі. В Європу хокей прийшов на початку XX століття.

В сучасний хокей грають в критих палацах спорту на штучному льоду, створюваному спеціальною установкою. Розміри майданчика: довжина 56-61 м, ширина - 26-30 м. У Європі катки зазвичай більше за розмірами, ніж в Америці. На майданчику від кожної команди знаходиться по 6 гравців, в тому числі і воротар. Сенс гри полягає в тому, щоб закинути якомога більшу кількість шайб - невеликих чорних дисків з вулканізованої гуми вагою близько 200 г - в ворота (розміром 122Х183 см) суперника за допомогою ключок - спеціальних дерев'яних палиць, закруглених в нижній частині. Гра складається з 3-х періодів по 20 хвилин кожен. У разі нічиєї (в залежності від правил конкретних змагань) призначається додатковий час або штрафні кидки. У разі різних порушень, наприклад, затримки або підніжки, гравця видаляють на 2 хвилини без права заміни, і команда залишається в меншості. За особливо грубі порушення гравець може бути також знаходиться на відстані до кінця гри з правом заміни. Взагалі заміни необмежені і дозволені по ходу гри.

Інший досить популярним різновидом хокею є хокей на траві. В хокей на траві зазвичай грають на відкритих стадіонах, але взимку іноді проводяться і першості в залах. Розміри майданчика: довжина 81 - 91 м і ширина 50 - 55 м. Ключки в хокеї на траві коротші і гак їх загнутий вгору. Ворота набагато більше, ніж для хокею на льоду, і забити в них намагаються вже не шайбу, а невеликий м'яч вагою приблизно 160 грамів. У кожній команді по 11 гравців. Гра триває 70 хвилин (2 періоди по 35 хвилин).

У Росії в північних містах дуже популярним є хокей з м'ячем, в який грають на відкритих стадіонах. Розміри майданчика: довжина 90-110 м, ширина 45-65 м. Висота воріт 2.1, ширина 3.5 метра. У хокеї з м'ячем, як і в хокеї на траві, беруть участь по 11 гравців з кожної сторони, включаючи воротаря. Кількість замін не обмежена. Гра триває 2 тайми по 45 хвилин.