Імовірність появи двох подій дорівнює добутку ймовірності подій

11. Мої улюблені теми.

Тема. Дидактична гра «До вершини знань».

Мета. створення ситуації успіху в процесі перевірки, корекції і демонстрації

знань, умінь і навичок з усього матеріалу елективного курсу.

I. Організаційний момент.

На плакаті намальована гора з стежками сходження.

Робота парами. Кожне завдання оцінюється в 5 балів. Під час роботи і виступи у дошки хлопці набирають бали індивідуально за заданий уточнююче запитання (1 бал) або за доповнення відповіді (1 бал)

II. Виконання завдань.

№ 1. Теоретичний тур.

1) Як називається розділ математики, в якому вирішують завдання перебором варіантів?

2). Які існують основні правила вирішення комбінаторних завдань?

(Додавання і твори)

3). Принцип розсадження 101 кролика в 100 клітин це принцип ...

4). Спільні та несумісні події, чим вони відрізняються?

5). Згадайте види множин. Дайте їм визначення.

6). Що означають записи?

№ 2. - на картках, яка пара швидше.

Дано безлічі: А- безліч учнів школи;

В- безліч учнів 6 класів;

С- безліч учнів всіх шкіл міста Костроми;

Д- безліч учнів 6 класів, які відвідують гурткові заняття

Е безліч учнів всіх шкіл Росії;

К безліч всіх учнів міста Буя.

Записати літери, які позначають безлічі так, щоб кожна буква (крім останньої) позначала підмножина наступного безлічі.

№ 3. Вирішити за допомогою кіл Ейлера.

В одному будинку живуть 40 осіб, 12 з них увечері п'ють чай, 28 дивляться телевізор, а 5 не роблять ні того, ні іншого, так як рано лягають спати. Скільки людей п'ють вечорами чай, дивлячись телевізор?

Рішення. 1) 40-5 = 35

2) (28+ 12) - 35 = 5 чоловік

№ 4. У зоопарку живуть 30 мавп. 10 з них беруть у відвідувачів цукерки, 15- печиво, а 9-воліють не брати нічого. Скільки мавп беруть у відвідувачів і цукерки і печиво? Тільки печиво?

Рішення. 1) 30-9 = 21

№ 5. Привал: придумати безлічі, які зустрічаємо в повсякденному житті, задати одним словом. Хто більше придумає за 2 хвилини.

№ 6. Яке найбільше число учнів може бути в класі, якщо з будь-яких 20 осіб не менше 5 дівчаток, а з будь-яких 22 людина-не менше 9 хлопчиків?

Рішення. З 20 чоловік має бути не більше 15 хлопчиків, з 22 учнів повинно бути дівчаток не більше 13, значить учнів максимально має бути 15+ 13 = 28

№ 7. Лена, світла, Маша, Катя і Наташа прийшли до зубного лікаря. Скількома способами вони можуть стати в чергу?

№ 8. Яка ймовірність появи трьох п'ятірок при киданні трьох гральних кубиків?

II. Підсумок заняття.

1) Підрахунок очок у пари і індивідуально.

2) Виявити кращу пару.

3) Виявити кращого учня.

Тема. Презентація «Папка моїх досягнень по елективного курсу»

Мета. створення на занятті ситуації успіху в процесі оцінки та самооцінки знань з

I. Вислухати учнів, виявити кращу папку.

Схожі документи:

В наше життя владно увійшли вибори і референдуми, банківські кредити і страхові поліси, таблиці зайнятості та діаграми соціологічних опитувань. Суспільство все глибше починає вивчати себе і прагне зробити прогнози про самого себе і про

В останні роки краєзнавчій роботі в системі освіти знову приділяється значна увага. Відповідно до Національного пріоритетним проектом «Освіта», патріотизм - головне з основних умов виховання особистості,

Схожі статті