(Спільне з батьками заняття з використанням мовних ігор, прослуховуванням музичних творів, художньої діяльності)
Вихователь по образотворчої діяльності в ролі Феї Палітри, вчитель-логопед в ролі Фіолетової хмари, музичний керівник.
Мета. об'єднання досвіду і знання дітей для створення у них цілісної картини світу, моральне і художнє розвиток.
- формувати вміння порівнювати різні жанри художніх творів музики з певним кольором, розвивати сенсорні почуття, логічне мислення.
- розвивати творчу уяву, фантазію, вміння імпровізувати.
- виховувати емоційне ставлення до краси кольорових предметів, які нас оточують.
Попередня робота. заучування віршів, приказок, розучування пісень і хороводу.
оформлення залу у вигляді декорації Різнобарвною країни, площинна іграшка Райдужного кота, загадки з характеристикою кольору на окремих аркушах паперу, аудіозапис "Море", музика М. Римського-Корсакова, музичні шумові інструменти (тріскачки, ложки), стаканчики з водою, дві прозорі ємності , калоші, ножиці, гофрований папір всіх кольорів, скріпки для кріплення виробів.
До заняття яскраво, барвисто прикрашений зал. У центрі декорація Різнобарвною країни (небо, море, луг, веселка, дерево, Райдужний кіт, з боків зв'язки різнокольорових кульок).
хід заняття
Діти і батьки сідають на стільцях в залі. До зали входить фея Палітра:
- Здрастуйте, дорогі хлопці! Привіт, шановні дорослі! Сьогодні ми вирушимо в казкову подорож в чудесну країну фарб. Мене звуть фея Палітра. Подорожувати ми будемо разом з Веселковим котом. Він живе в цій країні і знає дуже багато казок про фарбах.
Дитина читає вірш "Райдужний кіт" (Р. Сеф):
Я бачив кота різнобарвного,
У ньому було сім різних кольорів,
І кінчик хвоста семикольоровій
Стосувався лілових лісів.
А спину свою різнокольорову
Над полем він вигнув дугою,
І лапи свої семикольоровій
Поставив він в ставок золотий,
Виблискували вуса різнокольорові,
Сяяла на сонечку шерсть,
І діти танцювали під веселкою
У вівторок без чверті шість.
- Хлопці, як ви думаєте, чому кота звуть Веселковим? (Відповіді дітей - спина-веселка). Щоб не заблукати в казковій Різнобарвною країні, потрібно знати приказку про веселку. Ви її пам'ятаєте, хлопці? Давайте всі разом скажемо "Кожен Мисливець Бажає Знати Де Сидить Фазан". Якщо першу букву кожного слова вибудувати в ряд, то вийде веселка, точь-в-точь як спина у нашого Райдужного кота.
Ой, хлопці, подивіться, Райдужний кіт щось тримає в лапках. Так це ж загадки! (В лапах у кота листочки паперу з описом характеру фарб).
Фея Палітра по черзі бере загадки і загадує учасникам:
- Відгадайте, який цей колір? Ця фарба доброзичлива, тепла, чуйна, довірлива і товариська. Вірно, це жовта фарба. Вона така ж яскрава і весела, як наша жовта пісенька.
Під керівництвом музичного керівника діти виконують мовну гру "Жовта пісенька":
Жовте сонце за землю дивиться (піднімають руки вгору)
Жовтий соняшник за сонцем стежить (качають руками)
Жовті груші на гілках висять ( "ліхтарики")
Жовті пташенята дзвінко пищать ( "клюють" - кінчиками пальців стукають по колінах)
Жовта метелик, жовта комашка (махають руками)
Жовті жовтець, жовта ромашка (обертають кистями рук)
Жовте сонечко, жовтенький пісочок (плескають у долоні)
Жовтий колір радості, радуйся, любий!
- Відгадайте наступний колір: ця фарба врівноважена, задумлива, трохи сумна, мудра, постійна, спокійна. Вірно, це синя фарба. Синя фарба така ж безмежна, як простори синього моря.
- Море хвилюється - раз!
Море хвилюється - два!
Море хвилюється - три!
В хвилі хлопців перетвори!
Активне слухання ( "Море" - муз. М. Римського-Корсакова).
Діти парами беруть з двох сторін довгі відрізи синього шовку і зображують хвилі, то піднімаючи краю тканини, то опускаючи їх, співвідносячи амплітуду руху з динамікою музики.
- Вгадайте наступний колір: ця фарба врівноважена, спокійна, вдумлива, стримана. Вірно, це зелена фарба. Послухайте, яку зелену картинку намалював (ім'я дитини).
Дитина читає вірш:
Я зелений самоскид
На аркуші намалював.
Ліс зелений далеко,
Міст зелений на річці ...
Поле, гай, небо, луг -
Все зелене навколо.
Проводиться рухлива гра "Лелека і жаби". Слова, музика і композиція рухів С.Г. Насауленко (лелека вибирається серед батьків, діти в ролі жаб).
- Давайте спробуємо відгадати наступний колір: ця фарба життєрадісна, вільна, розкріпачена, довірлива, яскрава, відкрита. Вірно, це помаранчевий колір. Як інакше можна назвати помаранчевий колір? (Рудий). Назвіть, що буває оранжевого або рудого кольору? (Діти і батьки перераховують). На який час року схожий цей колір? (Осінь).
Дитина читає вірш:
Вітер задирака в осінньому лісі
Рудої вільхи заплітає косу,
Руда білка ворожить в думці:
Чи скоро рижик підсохне до зими.
Руді клени скребуть небосхил -
Руда осінь по лісі йде.
- Відгадайте наступний колір: ця фарба ніжна, сором'язлива, добра і спокійна. Вірно, це блакитна барва.
Діти виконують "Пісеньку про весну" музика Г. Фріда.
- Вгадайте наступний колір: ця фарба галаслива, весела, хвалькувато, енергійна і задирлива. Ви маєте рацію, це червона фарба.
- Червоне, червоне!
Все навколо прекрасне!
Дівчатка хусточки червоненькі взяли,
З хлопчиками в сад пішли,
Хороводом встали.
В червоні тріскачки мами заграли,
Папи в розписні хохломские ложки застукали!
Червоне, червоне! Настрій прекрасний!
Хоровод дітей в супроводі оркестру шумових інструментів у виконанні батьків.
- Відгадайте ще один колір: ця фарба загадкова, таємнича, доброзичлива, мудра. Звичайно ж, це фіолетова фарба. Що це загриміло? (Імітація грому). Здається дощ починається.
До зали входить Фіолетова хмара:
- Я почула як у вас весело, і по веселці спустилася з вами пограти.
Проводиться естафета з водою.
Вибирається команда дорослих і дітей по 7 чоловік. На столі стаканчики з водою. Учасники естафети в одній калоші під парасолькою повинні донести і не розплескати воду до ємності і вилити. За кількістю води в ємності визначається переможець.
Коли вся вода зібрана, Хмара показує фокус. Води з двох ємностей зливається в третю, на дні якої насипаний аніліновий барвник фіолетового кольору, вимовляючи чарівне заклинання, отримує воду фіолетового кольору. Хмара обіцяє поворожити ще трохи і забирає воду з собою.
- Фіолетова хмара дуже здорово може чаклувати, але я думаю що всі ми теж трохи чарівники і спробуємо створити диво з гофрованого паперу.
Фея Палітра пропонує виготовити з квадратів гофрованого паперу різного кольору за допомогою ножиць і прийомів скручування і витягування нескладні предмети (пташка, рибка, метелик, квітка, сонце). Фея Палітра знайомить дітей і батьків з прийомами роботи з гофрованої папером. Учасники приступають до роботи. У міру виготовлення виробу прикріплюються на декорацію. Фея Палітра звертає увагу на красу Різнобарвною країни.
- Хлопці, яке у вас настрій стало після нашої подорожі по Різнобарвною країні? Як ви себе почуваєте, чи можете ви сказати, що у вас сьогодні щасливий день? Чому?
Діти читають вірш (один задає питання, троє по черзі відповідають).
- Якого кольору щастя? - запитав я у річки.
- Звичайно блакитного, як річки, потічки.
- Якого кольору щастя? - запитав у липи я.
- Зеленого, звичайно, як все листя моя.
- Якого кольору щастя? - запитав у метелика.
- Воно, напевно, яскраве, веселе, завзяте
І з золотом злегка.
Фея Палітра пропонує вибрати "брошку" з плівки (липкою) такого кольору, яке у них сьогодні настрій. Цією "брошкою" діти прикрашають свій костюм.
В кінці свята входить хмара з ємністю, в якій цукерки в фіолетових фантики. Пропонує подивитися що вона "наворожила", пригощає дітей.
Інші новини по темі: