Конспект індивідуального розвиваючого заняття для роботи з дітьми з ДЦП

Конспект індивідуального розвиваючого заняття для роботи з дітьми з ДЦП

Конспект індивідуального розвиваючого заняття для роботи з дітьми з ДЦП


Призначення: конспект індивідуального розвиваючого заняття для роботи з дітьми з ДЦП, старшого дошкільного віку
Мета: продовжувати формування довільного, впевненої поведінки через самовираження в ігровій та творчої діяльності
завдання:
1. Формувати впевненість дитини в собі, в ході спільної діяльності
2. Розвивати здатність зосередитися на певній роботі
3. Сприяти збагаченню емоційного світу дитини через провідний вид діяльності
4. Відпрацьовувати навички зняття м'язової напруги

Конспект індивідуального розвиваючого заняття «Подорож в царство Нептуна» для дітей з ДЦП, старшого дошкільного віку

Устаткування: Нептун (іграшка або виріб), сенсорний світильник "Рибки" або синій планшет і іграшка рибка, пісочниця з тематичними іграшками, релаксаційні крісло, релаксаційна музика, сенсорна паличка, мікрофон, мішечок з іграшками, дидактична гра «Рибалка», картка 10 відмінностей , підводний лабіринт, матеріали для творчої роботи: заготівля рибки з диска і кольорового картону, пластилін, матеріали для прикраси.
Хід заняття:
1. Мотивація (Сюрпризний момент)
Ти чуєш шум моря? (звуки природи). Сьогодні ми вирушаємо з тобою на підводному човні в казкове царство Нептуна - це морський цар, у нього довга сива борода, тризуб. Подивися очима - ти його бачиш? (Дитина оглядає кімнату і шукає його очима і говорить, де він).
Він чекає нас в гості. Давай привітаємо його (склавши руки - кричать привіт або вітають руками).
Це наш підводний човен. Зараз ми сядемо і попливемо (дитини садовить на релаксаційні крісло).
2. Психологічний настрій
- Давай сядемо зручніше. Ми починаємо занурення. Відчуй, як ми гойдаємось по хвилях.
психолог:
Ось я паличкою взманху, загадаю диво
Самою доброї на землі феєю я побуду
Наші ручки відпочинуть - права ручка (дитина покладає свою руку на долоню дорослої і дорослий качає руку, розслабляючи).
Ліва ручка (вправа теж)
Права ніжка (вправа теж)
Ліва ніжка (вправа теж).
Ось ми і опинилися на дні моря.
3. Включення в діяльність
- Як ти думаєш, Чим можна займатися на морському дні? Кого або що ми можемо там побачити? (Відповіді дитини).
Давай зійдемо з човна і пройдемо по сходах (дитина з допомогою дорослого спроходіт по сенсорній доріжці).
4. Попередня робота
- Ми опинилися в гостях у Нептуна - в його підводному світі. Він хоче багато нам сьогодні показати. Подивися який чарівний мішечок він нам приготував.
Гра «Чарівний мішечок»
Тобі потрібно не підглядаючи, руками знайти морського жителя (дитина серед предметів шукає рибку або морську зірку).
Гра з піском
- Що ще ховається на морському дні. Зараз ми з тобою подивимося. У пісочниці дитина відкопує іграшки і називає їх. Серед іграшок є ті, які не можуть перебувати на морському дні і дитина пояснює Нептуну, що він переплутав (самостійно або за допомогою навідних запитань психолога).
Витираємо руки вологими серветками.
Гра «Рибак»
- Нептун нам хоче навчити нас ловити рибу. Зараз ми пройдемо по сходах і опинимося на рибному місці (дитина з допомогою дорослого проходить по сенсорній доріжці).
Зловимо рибок (пропонується дидактична гра «Рибалка». Дитина вудкою примагничивается рибок і опускає в баночку).
5. Гімнастика для очей
Важка праця. Але ти молодець - впорався! Треба відпочити. Нептун пропонує нам присісти і хоче показати справжнє морське дно. Щоб жителів не потривожити потрібно спостерігати за ними очима (дитини саджають на релаксаційні крісло і включають сенсорний світильник «Рибки»). Якщо немає світильника, можна взяти рибку і на синьому тлі показувати різні напрямки руху рибки, давши інструкцію стежити очима.
6. Гімнастика для пальчиків
- Покажемо як плавали рибки:
Рибки плавали, пірнали У чистій тепленькою воді (Пальці обох рук складені «пучкою». Кисті рук одночасно рухаються хвилею, зображуючи пірнаючих рибок)
Те стиснуться (На останньому слові пальці рук дуже щільно стискаються)
Разожмутся (Пальчики сильно розгортає в сторони)
Те зариються в піску (Почергово швидко спонукали пальчиками).
7. Основна частина: спільна творча діяльність
Нептун нам сьогодні показав своє царство, а давай і ми зробимо йому подарунок - незвичайну рибку. Підемо в підводну майстерню - там є все необхідне (дорослий з дитиною переходять на робоче місце. Різнобарвний пластилін повністю покриваємо поверхню підготовленого диска-рибки і прикрашаємо різними матеріалами).
- Давай нашу рибку залишимо в підводному царстві. А самі повернемося на наш човен (сідають в релаксаційні крісло).
8. Рефлексія
Здорово ми подорожували. Дивись, тут є спеціальний мікрофон, за допомогою якого нас почує сам цар Нептун. Розкажи йому, що тобі сьогодні сподобалося, запам'яталося, що дізнався нового і цікавого, що б хотів побажати Нептуну?) (Дитина розповідає сам або за допомогою дорослого).
9. Висновок
Ми піднімаємося на поверхню землі.
Наші ручки пливуть - права ручка (дитина покладає свою руку на долоню дорослої і дорослий качає руку, розслабляючи).
Ліва ручка (вправа теж)
Права ніжка (вправа теж)
Ліва ніжка (вправа теж).
Ми повернулися з тобою з подорожі. Нептун приготував тобі подарунок (виймають з заздалегідь приготованого секретного місця картки), це картки з морським дном і підводні лабіринти. Думаю, побувавши у нього в гостях, ти без праці вирішиш будь-яку задачу. Давай, попрощаємося з Нептуном.

спасибі, дуже хороше заняття.

Дякую за приємні відгуки до заняття, буду працювати в тому ж дусі!

Схожі статті