Конспект інтегрованого заняття в середній групі «наше тіло і догляд за ним

Ольга Коротина
Конспект інтегрованого заняття в середній групі «Наше тіло і догляд за ним. Шкіра людини »

Мета. Знайомити дітей з організмом людини; дати відомості про шкіру людини, про її призначення; вчити запобігати можливим ситуації, небезпечні для здоров'я.

Завдання: Формувати знання про організм людини; дати знання про надання елементарної допомоги в разі травми, порізу; розвивати увагу, зорову пам'ять.

Наочно - дидактичний матеріал. ілюстрації Зими, Літа, річки і пляжу;

Матеріал й устаткування. - лялька Лунтик; кулька накачані гелієм; - чарівна скринька (з картинками, на яких зображені проблемні ситуацій і лист Мойдодира, стільці; дошка; магнітофон, записи з чарівною музикою, шум вітру, хрускіт снігу, щебет птахів, шум води.

Попередня робота. Читання казки в віршах Корнія Чуковського «Мойдодир», розгляд енциклопедії про людину.

1. Організаційний момент.

Вихователь: «Хлопці! Сьогодні я вам пропоную відправитися в подорож. Це не звичайна подорож. Я хочу запросити вас в подорож за порами року. З затишного місця вихователь дістає ляльку Лунтик. "Я теж люблю подорожувати! Добрий день. Будь ласка, візьміть мене з собою! »

Вихователь: Здрастуй, Лутік! «Ну що, хлопці, візьмемо Лунтика? Вихователь ставить на стіл Лунтика.

Вихователь: А допоможе нам подорожувати ось ця повітряна кулька. Якщо вимовити чарівні слова, то кулька нас перекине в будь-яке місце, яке ми назвемо. Може, ми підем в зиму, ближче до новорічних свят.

2. Основна частина

Вихователь бере за ниточку кульку, і вимовляє слова, Шарик наш чарівний

В зиму нас швидше

включає касету з чарівною музикою, потім з'являється звук вітру, хрускіт снігу. На дошці з'являється ілюстрації із зображенням зими.

Вихователь: «Ой, як стало холодно! Який вітер! Яка сувора погода, мороз, сніг йде. Давайте спробуємо зігрітися.

Гра-жарт для зігріву. Діти стають в коло. Вихователь, не називаючи, що він робить, показує хлопцям зимові забави (Гра в сніжки, катання на лижах і т. Д). Діти повинні вгадати, що показує вихователь і повторити.

Вихователь: Хлопці, щоб нам не замерзнути, давайте, скоріше, перелетимо туди, коли буває жарко, коли тепло. А коли у нас буває тепло? Правильно влітку.

Вихователь бере за ниточку кульку, і вимовляє слова. Шарик наш чарівний

В Літо нас швидше

Звучить чарівна музика, потім спів птахів. На дошці з'являється ілюстрації із зображенням літа, річки.

Вихователь: Ой! Як стало жарко! Як пече сонце, здається, голову напекло. Все навколо нагрілося. Як сонце палить!

Лунтик кричить: «Давайте стрибнемо в прохолодну воду!»

Вихователь: Хлопці, пропоную вам всім зараз викупатися, покажіть, як ви плаваєте. Діти і Лунтик показують. Як вони купаються в уявній воді. Вихователь: Виходимо на бережок, і гріємося на сонечку. Подивіться, яка у нас від сонця і води засмагла шкіра стала! Хлопці нам пора повертатися додому в дитячий сад. Вихователь бере за ниточку кульку, і вимовляє слова.

Шарик наш чарівний

У дитячий сад швидше

Звучить чарівна музика.

Вихователь: Хлопці, цікаво ось так подорожувати з Лунтіком і повернутися назад в дитячий сад? А який орган нам підказував, що взимку холодно, що ми замерзаємо? А влітку - нам жарко, і в річці - прохолодно, приємно від спеки ховатися?

Діти відповідають. Якщо не можуть, вихователь допомагає їм.

Вихователь: Все наше тіло покриває шкіра. Саме вона підказує, як себе вести при різній температурі повітря. А ще шкіра захищає нас від мікробів. Шкіру потрібно берегти від ушкоджень, порізів, інакше через ранку мікроби можуть потрапити всередину. А як ми можемо її зберегти? Не брати в руки предмети неправильної форми, не копать руками пісок, а брати совочки, що не облизувати ранку, якщо порізався, а йти додому і промити водою. Взимку не ходити без рукавиць, на сонечку не перегріватися ходити в головному уборі і дружити з водою.

3. Фізкультхвилинка «Щоб сильним стати і спритним»

Щоб сильним стати і спритним, (Згинання-розгинання рук до плечей в сторони.)

Приступаємо до тренування. (Крокуємо на місці.)

Носом вдих, а видих ротом. (Руки на поясі, вдих-видих.)

Дихаємо глибше, (Руки вгору-вдих; руки вниз-видих.)

А потім крок на місці, не поспішаючи. (Крокуємо на місці.)

Як погода хороша! (Стрибки на місці.)

Вліво дивимося - раз, два, три.

Так. І вправо подивися. (Обертання головою вправо і вліво.)

Вгору потягнемося, пройдемося, (Потягування - руки вгору, ходьба на місці.)

І на місце знову повернемося. (Діти сідають.)

Діти сідають на стільчики.

Вихователь: Діти, сьогодні вранці я виявила ось цю скриньку. Цікаво від кого вона і що в ній лежить? А ви хочете дізнатися? Зараз ми дізнаємося від кого (звертає увагу на красиву коробку). Діти, тут є лист (читає).

«Дорогі мої діти,

Я пишу вам листа,

І прошу вас мити частіше

Ваші руки і обличчя.

Посилаю вам подарунок,

Дуже-дуже ваш прошу:

Мийтеся частіше, мийтеся чіще-

Я грязнуль не переношу.

Чи не подам руки Грязнулі,

Не поїду в гості до них.

Сам я миюся дуже чисто,

До побачення, Мойдодир ».

Вихователь: Хто ж нам залишив цю чарівну скриньку?

Вихователь: Мойдодир просить вас частіше і чистіше вмиватися. Як ви думаєте навіщо? Правильно, щоб бути чистими і доглядати за своєю шкірою. А що ще потрібно робити.

Вихователь: Хлопці, а ще в скриньці багато картинок хочете їх розглянути? Дивіться хлопчик, в хусточці. Як ви думаєте, навіщо він його зав'язав? (Болить вухо) А чому воно у нього болить? (Ходив без шапки взимку) і так далі. Вихователь з дітьми розбирає проблемні ситуації, зображені на картинці.

Вихователь: На цьому сьогоднішнє наше заняття підійшло до кінця. Хлопці, що вам сподобалося і що цікавого ви дізналися для себе? Лунтик дякує дітей за подорож і обіцяє доглядати за соєю шкірою і берегти її.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з дошкільниками в старшій групі «Шкіра» Програмні завдання: продовжувати знайомити дітей з організмом людини; дати відомості про шкіру людини, про її призначення ;.

Конспект відкритого комплексного заняття з валеології в старшій групі по темі «Шкіра» Тема: «Шкіра» Цілі: Освітні: - Дати відомості про шкіру людини, про її значення; - Вчити запобігати можливим ситуації небезпечні для.

Схожі статті