Конспект логоритмічних заняття до теми - частини тіла

Конспект логоритмічних заняття для дітей раннього та молодшого віку.

цілі:
• Уточнення уявлень про особу та її частинах;
• Активізація в мові дітей назв частин обличчя: ніс, очі, рот, вуха, щоки, лоб;
• Розвивати просторову орієнтацію в схемі власного тіла;

устаткування:
• аудіозаписи з музикою маршу, польки, колискової
• лялька Маша

Хід заняття:
I Вступна частина.
Розминка-марширування.
Під музику діти крокують по колу один за одним - спочатку в ритмі маршу, потім переходять на легкий біг під ритм польки; потім знову марширують.

II Основна частина.
Бесіда.
В гості приходить Маша, у неї на носі бруд (пластилін).
Педагог запитує. «Чому, Маша, ти така брудна?
Лялька (голосом педагога): «Як брудна? А що у мене брудна? »Діти відповідають:« Ніс ».
Педагог просить: «Маша, помий свій носик».
Маша: «Добре, тільки де він у мене, я не знаю ...»
Педагог: «Як, ти не знаєш, де у тебе носик? А де очі і рот, знаєш? А де язичок у тебе, знаєш? »Маша:« Ні, не знаю »
Педагог: «А наші дітки знають, і зараз тобі покажуть і навчать.»
Віршик для розвитку міміки і артикуляції.
Це - очі. Ось і ось. (Показ руками)
Це - вушка. Ось і ось. (Показ руками)
Це ніс, це рот, (показ руками)
А в роті є язичок. (Висунути язичок)
А ще є зубки, (посміхнутися, показавши зубки)
І дві красивих губки. (Облизнути спочатку
верхню, а потім нижню губи)
Віршик повторюється 2-3 рази.
Педагог запитує, запам'ятала чи Маша, що у тебе є. Ну тепер давай, чисти свій носик.
Педагог: А де ж все це знаходиться, що ми показали, на якій частині тіла?
Маша: Ось тут. (обличчя)
Педагог: Правильно, Маша.
Ось воно особа (педагог показує рукою своє обличчя) А де, діти, у вас обличчя?
Діти повторюють рух.
Гра з Машею.
Маша хоче пограти з дітьми. Вона просить дітей показати і назвати частини особи: Щось я забула, покажіть мені - де вушка? (Де очі? Де носик? І т.д.) Потім питає дітей по черзі, і при правильній відповіді і показі гладить по голові, говорить: Молодець! Правильно.
Рухлива гра.
Під тиху і повільну музику Маша і діти сплять.
Під швидку, рухливу мелодію діти з лялькою танцюють, плещуть у долоні.
Подарунок Маші.
Щоб Маша нічого не забула, педагог пропонує дітям намалювати їй малюнок. На великому аркуші паперу з заздалегідь намальованим колом діти малюють очі, носик, рот, вушка. Подарунки дарують ляльці Маші.

III. Заключна частина.
Педагог закріплює з дітьми назви і показ частин обличчя.
Проводиться заключна марширування.

На наступному занятті лялька Маша знову приходить, завдання закріплюються і ускладнюються прискоренням темпу виконання. Додаються вправи «У мене є ...», «Водичка»
"У мене є. "
У мене є очі, щоб бачити.
(Доторкнутися до очей.)
У мене є вушка, щоб чути.
(Доторкнутися до вух.)
У мене є ніжки, щоб бігти.
(Побігати на місці.)
У мене є ручки, щоб ними махати.
(Помахати руками.)
А носик у мене тільки один.
(Доторкнутися до свого носа.)
У мене є язичок, щоб "здрастуйте" сказати,
(Показати язик.)
І рум'яні щічки, які можна полоскотати,
(Доторкнутися до щічок)
«Водичка»
Водичка, водичка,
Умою моє личко,
Умою очі,
Умою ротик,
Умою носик,
Умою вушка!

В Твіттері

Схожі статті