Конспект нод з художнього розвитку в підготовчій групі

Олена Кривошти
Конспект НСД з художнього розвитку в підготовчій групі. Картина І. І. Левітана «Золота осінь»

Конспект НСД з художнього розвитку в підготовчій групі.

Мета. - познайомити дітей з творчістю художника - пейзажиста І. І. Левітана.

- розширювати знання дітьми образотворчих завдань, засобів (колір, перспектива; технічні засоби. мазки, малювання листя, примакивание);

- виховувати естетичні почуття, створювати певний емоційний настрій при розгляданні картин і виконанні самостійних робіт.

Методичні прийоми. бесіда, розповідь вихователя, розгляд картин. Використання технічних засобів (грам. Запис, вказівка ​​вихователя).

Попередня робота. екскурсія в парк, читання художньої літератури. розглядання картин різних художників - пейзажистів.

Матеріал. до заняття репродукції картин І. І. Левітана «Дубовий гай. Осінь ». "Осінній день. Сокільники ». "Золота осінь. Слобода ». Репродукція картина Левітана «Золота осінь». папір різного розміру, різного кольору, фарби, гуаш, олівці, пензлі.

Хід заняття. Розповідь вихователя.

-Хлопці, ми з вами розмовляли багато разів про пори року.

-Давайте згадаємо, які ви знаєте пори року? (Весна, зима, літо, осінь).

-Яка пора року зараз? Правильно, осінь. А так, як зараз осінь. то ми поговоримо про цю чудесну порі.

Вірш «Осінь» Ан. Плещеєв

І дивляться понуро Голі кущі.

В'яне і жовтіє

Травка на луках,

Хмара небо криє,

Сонце не блищить,

Вітер в полі виє,

-Правильно, золота осінь.

Ми малювали осіннє листя. розглядали картини різних художників. Знайомилися з живописом, з творчістю художників. знаємо, що живопис буває різних жанрів, видів.

-Назвіть, які жанри ви знаєте (відповіді дітей)

-Правильно, але зараз ми поговоримо про пейзажного живопису і про один з його майстрів - це Ісаак Ілліч Левітан (1860 - 1900р). Послухайте мою розповідь про цього художника - живописця.

Ісаак Левітан народився в інтелігентній єврейській родині. Отець Ілля Левітан служив на російській залізниці. Сім'я постійно перебиралася з однієї залізничної станції на іншу. З року в рік життя ставало все гірше. Батько самостійно навчав своїх дітей.

Художні схильності у Ісаака Левітана проявилися рано. Ісаак вступає до Московського училища живопису, скульптури та архітектури. У цьому училищі навчалися діти, малозабезпечених. Важко Ісааку довелося після смерті матері. Але після смерті батька Ісаак остаточно позбувся засобів до існування.

У Ісаака були чудові вчителі, клас вів Василь Григорович Перов, потім Ісаак займався в майстерні Олексія Кіндратовича Саврасова. Опинившись в класі Саврасова, він щиро сприйняв найголовніше повчання улюбленого педагога. «... пишіть, вивчайте, але - відчувайте!».

Саме вміння відчувати природу досить рано принесло художнику Ісааку Левитану плоди. На учнівської виставці його картиною «Осінній день. Сокільники »зацікавився Павло Михайлович Третьяков.

І. Левітан чекав осені. як найдорожчого і швидкоплинного часу року.

Осінь на картинах Левітана дуже різноманітна. Картини мають глибину і простір. Неможливо перелічити всі осінні дні. завдані їм на полотно.

І. І. Левітан залишив нам багато картин. етюдів і малюнків, які зараз знаходяться в Третьяковській галереї, Російському музеї в Санкт - Петербурзі і в інших музеях країни.

Сучасники називали Левітана поетом російської природи. Малював він, в основному пейзажі.

- А що це таке пейзаж?

-Добре. Зараз, вирушимо на виставку картин.

-Давайте розглянемо кілька пейзажів І. І. Левітана.

Репродукція до картини "Золота осінь. Слобода"

Зазвичай осінь - час в'янення природи - викликає почуття смутку і туги. Але є момент, коли вся природа забарвлюється, і краса осінньої природи викликає почуття бадьорості, життєрадісний настрій. І не випадково, дивлячись на картину Ісаака Ілліча Левітана «Золота осінь». ми згадуємо слова А. С. Пушкіна:

«Люблю я пишне в'янення,

У багрець і золото. одягнені лісу ... »

У яскравій і підвищено декоративної роботі відчувається збудження і напружене очікування щастя.

-Що в картині особливо красиво?

-Дерева, листя від них як би виходить сонячне світло, хоча сонця ми і не бачимо. Окремих листів не видно, але, здається, якщо подує вітерець, то полетять вони корабликами на в'яне траву, на холодну здаються бездонну воду річки. Дивлячись на картину як би відчуваєш свято в'янучої природи. Трава на луках жовто-зелена. І тільки об землю на полях виділяється яскраво-зеленою плямою.

- Як зображена вода?

- Вода в річці тиха, холодно спокійна, темна, здається, бездонною як в болоті. Ми бачимо в воді відображення прибережних трав; небо, відбиваючись у воді, робить воду більш світлої.

- А скажіть, хлопці, які дерева восени одягають. золотий наряд. Назвіть (берези, осики, дуби, липи).

- А зараз хлопці спробуйте намалювати свою картину. як ви бачите свою «Золоту осінь». Постарайтеся намалювати картину на весь лист. Творчих успіхів.

Чи включається програвач з музикою Вівальді «Пори року».

В кінці заняття, збираються роботи, і влаштовується не велика виставка дитячих робіт.

Перспективний план роботи по ознайомленню дошкільнят з живописом Перспективний план роботи по темі: «Формування особистості дитини в процесі ознайомлення з живописом». Завдання Спільна діяльність с.

Знайомство з творчістю І. І. Левітана. Підготовча до школи група Тема: Знайомство з творчістю І. І. Левітана. Мета: -знайомство дітей з творчістю художника - пейзажиста І. І. Левітана. - розширювати знання.

Схожі статті