Оксана Сигарева
Заняття в період адаптації до ДОП для дітей I молодшої групи «Кошенята»
Мета. допомога дітям в адаптації до умов дошкільного навчального закладу.
1. створювати атмосферу емоційної безпеки;
2. сприяти зняттю емоційної і м'язового напруги;
3. сприяти зниженню імпульсивності, зайвої рухової активності, тривоги;
4. створювати передумови для розвитку вміння виражати емоції (страх, смуток і радість);
Устаткування. іграшки м'які, маска кота (для дитини, метелики основних кольорів (за кількістю дітей. декорації (сонечко, дерева, аркуш ватману, фарби, магнітофон, запис голосу кішки.
Хід заняття:
Діти заходять, вітаються, зупиняємося.
- Хлопці, я сьогодні в садку зустріла ... Вгадайте кого:
- (Загадка) М'які лапки, а в лапках царапки - в цей час звучить голос кішки (відповіді дітей).
- Хлопці, а кішечка каже, що її дітки-котяткі втекли і їй тепер дуже сумно. А може ми з вами перетворимося в котяток і пограємо з кішечкою?
Гра «Погладь кошеня»:
(Діти стають в коло, одна дитина-кошеня в центрі; ходимо навколо, по закінченню слів - дітки гладять дитини-кошеня).
Йшли по калюжах не поспішаючи,
Раптом ми бачимо малюка.
- Котик, котик, ми друзі
Дай погладимо ми тебе (гра повторюється 2-3 рази).
- Мама-кішка кличе кошенят погуляти на вулицю. А хто може на вулиці хлоп'ят-котяток образити. кого котяткі бояться. (Відповіді дітей). У дворі живе собака, ви повинні вміти захищатися.
Зараз ми будемо вчитися шипіти і випускати кігтики. Всі сідають навпочіпки, стискають пальці в кулаки, вимовляють. «Ш-ш-ш». потім розтискають кулаки, розводять пальці ( «показують кігтики») І вимовляють. «Мяу».
- Пора виходити на прогулянку. Будьте уважні, а коли почуєте слово «собака». захищайтеся, як я вас вчила.
Діти ходять на четвереньках по групі. За сигналом «Собака!» Діти виконують вищеописане вправу.
Виношу аркуш ватману з лежачими на ньому паперовими метеликами.
- Ой, хлопці, подивіться яка галявина. Весна настає, травичка і квіточки з'являються. А хто це тут на галявині (відповіді дітей. Метелики). Скільки тут метеликів (багато, які вони (різнокольорові). Метелики прилетіли, щоб з нами пограти, візьміть собі за 1.
Бажано, щоб в поле зору дітей перебували предмети. з якими можна співвідносити кольору метеликів.
- Підніміть вгору жовтих метеликів (як сонечко, червоних (як кулі) і т. Д.
- А тепер давайте всі разом скажемо:
- Метелик, лети, лети!
На голівці (на плечі і т. Д. В кінці на галявинці) відпочинь!
Одна метелик летить і кличе за собою хлопців, наближаємося столів з фарбами і листами ватману (галявина).
- Дивіться, що це у нас тут (поляна). А кошенята хочуть побігати тут? Дивіться, як у кошенят складені пальчики на лапках. Давайте складемо пальчики, щоб вийшла така лапка, і залишимо сліди на цій галявині. Хто в який фарбі забруднив лапки? (Діти залишають сліди на аркушах ватману, споліскують руки в тазику, витирають).
- Кошенята загралися і не помітили, як втекли зі свого двору. Вони загубилися. Вже настає вечір. Кошенята замерзли (діти зіщулюються, зголодніли (погладжують животики). Десь загарчав собака (тривожно озираються по боках). Їм стало страшно. «Де ж наша мама?» - запитують кошенята (розводять руками).
- Раптом кошенята почули нявкання мами-кішки. Вони дуже зраділи (зображують почуття радості). Ходімо на мамин голос.
- Які ви в мене сміливі кошенята. Я вас дуже люблю! Мама-кішка обіймає всіх діток, кожного гладить по голові.
- Ось і прийшов час прощатися. Ой, чуєте, хтось пищить (голос кошеня). Давайте подивимося, хто це тут (знаходимо кошенят). Ось і котяткі знайшлися. залишимо їх з мамою кішкою. А нам пора перетворюватися в хлопчиків і дівчаток і йти в групу.
Діагностична карта моніторингу середовища групи діагностична карта моніторингу середовища групи дошкільного навчального закладу з позиції емоційного розвитку дітей старшого.
Презентація «Адаптація дитини до умов дошкільного навчального закладу» Адаптація дитини до умов дошкільного навчального закладу. Адаптація (від лат. Аdaptatio - пристосування) - здатність організму.