Лариса Кузнєцова
Конспект НСД з малювання в середній групі «Як рожеві яблука, на гілках снігурі»
Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з розвитку дітей з художньо-естетичного напрямку №20
Конспект НСД з малювання в середній групі
«Як рожеві яблука на гілках снігурі»
Виконала. вихователь ІЗО
Кузнєцова Лариса Артемьевна
Мета. Вчити дітей малювати снігурів
1. Будувати просту композицію, передавати особливості зовнішнього вигляду птиці - будова тіла і забарвлення.
2. Розвивати відчуття кольору і форми.
1. Продовжувати вчити дітей малювати птахів. використовуючи нетрадиційні прийоми в малюванні - стусан жорсткої пензлем.
2. Удосконалювати техніку малювання гуашевими фарбами. вільно вести кисть по ворсу, повторюючи обриси силуету.
1. Виховувати інтерес до природи, бажання відображати в малюнку естетичні емоції і отримані уявлення.
2. Розширювати знання дітей про зимуючих птахів.
Матеріали, інструменти, обладнання.
Демонстраційний. лист А- 1, на якому зображена горобина без листя; ілюстрації - «Зимуючі птахи». музичний супровід; технологічна карта з малювання «Снігур». магнітна дошка.
Роздатковий. аркуші паперу світло-блакитного кольору; чорна, червона і біла гуаш; пензлика білячі, щетинні; серветки, вода, підставки для пензликів; ватні палички.
Методи і прийоми:
Наочні методи - показ наочних посібників;
Словесні методи - розповідь казки, відгадування загадок, бесіда, вказівки вихователя в процесі заняття;
Інтеграція освітніх областей. художня творчість, читання художньої літератури, комунікація, здоров'я.
Малювання горобця. Спостереження за птахами на прогулянці в парку. Бесіда про зимуючих птахів. Розгляд зображень птахів (горобець, синиця, снігур. Ворона, сорока і т. Д.). Відгадування загадок про птахів.
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
Вихователь пропонує послухати казку.
«Жила-була горобина. Навесні вона одяглася зеленими листочками і білими квітами, потім з'явилися ягоди.
Все літо пила горобина воду, грілася на сонечку, і ягоди дозрівали.
Покликала горобина пташок. «Пташки, пташки, летите до мене, мої ягоди вже дозріли». Але пташки їй відповідають. «Ще не час, рано».
Настала осінь. Листя у горобини пожовкли, почервоніли. Знову стала вона кликати птахів, але вони знову їй кажуть. "Ще не час. Рано ».
Засмутилась горобина, ніхто її ягоди не їсть.
Опало останнє листя. Тільки грона ягід, як яскраві вогні горять на засніжених гілках. Всю землю вкрив сніг. Настала зима".
Тут і прилетіли птахи клювати горобинова ягоди. Настав час. сховалися всі комахи, засипало снігом все насіння. більше нам нічого їсти. Спасибі тобі горобина, що зберегла для нас свої ягоди ».
Питання за змістом казки:
Коли прилетіли пташки клювати ягідки? Чому?
Які птахи могли прилетіти до горобини?
2. Читання віршів про зимуючих птахів з демонстрацією наочності.
Мета. Закріпити знання дітей про зимуючих птахів (горобець, синиця, сорока, ворона, снігур)
Воробей сам не великий
І не дуже довгий
2. Подивіться на вороні
Плаття сіре вороння
На хвості і шийці
3. Птах синиця літає швидко
У жовтенької кофтині,
У шапочці чорної.
Плащик зелененький носить синиця
Чорненький краватку на грудях у птаха.
4. Прилетіла до нас сорока
У неї два білих боки
Чорний хвостик і спина
Голова і та чорна.
5. чорнокрилого, червоногрудий,
І взимку знайде притулок.
Чи не боїться він застуди -
З першим снігом тут як тут!
Вихователь показує білий силует Снігура і розповідає дітям. «Поки снігурі летіли до нас. зла холоднеча подула на них своїм холодним подихом і перетворила в крижані грудочки. Як допомогти Снєгірьов? »
«Уявіть, що у вас в руках маленька безпорадна птах. З'єднаємо долоні разом. А тепер зігрійте її повільно; по одному пальчику склади долоні, сховай в них птицю, подихай на неї, зігріваючи своїм рівним, спокійним диханням, приклади долоні до своїх грудей, віддай пташеня доброту свого серця і дихання ».
4. Постановка навчальної задачі. Керівництво виконанням завдання.
Вихователь показує малюнок Снігура. діти розглядають; на своїх листах обводять пальцем контур тулуба, голови, уточнюють форму, колір.
Педагог проводить бесіду для уточнення і збагачення уявлення дітей про зовнішній вигляд снігурів. «Снігур - маленька. пухкенька пташка, з яскраво - червоною грудкою і чорної шапочкою. Вона називаються так тому, що з'являються в наших краях з першим снігом. Снігур на горобині як вогники, як ліхтарики, як яблучка ».
Вихователь виставляє технологічну карту «Снігурі» і пропонує дітям намалювати красивих снігурів з червоними грудками.
Показ послідовності малювання:
1. Беремо щетинну пензлик, мачає її в червону гуаш і легкими стусанами малюємо грудку.
2. М'якою пензликом чорної гуашшю малюємо Снігурові спинку. «Погладив» її, намалюємо маленький коло - голову, крильця і хвостик.
3. Кінцем кисті малюємо своїм Снєгірьов клювики.
4. Ватною паличкою - око і сніжок навколо Снігура.
5. Пальчикова гімнастика
На дерева сіли
6. Самостійна діяльність дітей. Індивідуальна робота.
Діти обводять пальцем контур Снігура. виконують вправу розминку з пензликом. Набравши жорсткої пензликом червону гуаш, починають малювати спочатку по лінії контуру, потім всередині його. Для звірки послідовності дій дивляться на технологічну карту або звертаються до вихователя за конкретним радою. Вихователь допомагає порадами, в разі утруднення повторно показує схему, заохочує пошуки і знахідки дітей.
7. Виставка - розглядання
Діти викладають свої малюнки на Горобинка, розглядають.
Вихователь читає уривок з вірша З. Александрової:
Де влітку співали зяблики,
Педагог дякує дітей за допомогу. «Молодці, хлопці, потрудилися! Відігріли снігурів від холоднечі. зігріли своїм теплом. Ціла зграя снігурів прилетіла до нашої Горобинка. Не страшна тепер Снєгірьов холодна зима ».
Зразок інформації про показники діяльності педагогічних працівників для визначення розміру стимулюючих виплат завідувачу МБДОУ «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з художньо-естетичного розвитку.
Презентація до розваги «Первоцвіти» муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 1 загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності.