ГБСКОУ «Азнакаевскому спеціальна (корекційна) загальноосвітня
школа VIII виду »
План-конспект уроку по живому світу на тему
«Посуд. Види посуду »
Тема уроку: «Посуд. Види посуду ».
Тип уроку: комбінований.
Мета: Формування узагальненого поняття посуд.
завдання:
• Освітні:
• Уточнити і розширити уявлення про посуд, її призначення;
• Закріплювати поняття чайна, їдальня, кухонний посуд.
• Вміти складати описовий розповідь.
2. Корекційно-розвиваючі:
• корекція мислення на основі вправ у встановленні логічних зв'язків;
• розвивати зв'язну мова учнів, працювати над складанням зв'язного висловлювання;
3. здоров'язберігаючих.
• закріплювати навичку правильної посадки;
• розвивати дрібну моторику кисті;
4. Виховні:
• виховувати комунікативну культуру учнів;
• розвивати активність і самостійність спілкування.
устаткування:
1. картинки із зображенням різної посуду;
2. конверти з осколковими картинками;
3. виставка різних видів посуду.
4. Презентація на тему «Посуд. Види посуду »
Очікуваний результат:
1. розширення знань про різні види посуду;
2. розвиток активності і самостійності учнів.
Хід уроку.
I. Організаційний момент
Продзвенів дзвоник,
Починається урок,
Разом: Кожен день завжди, всюди
На заняттях в грі.
Сміливо, чітко говоримо
І тихесенько сидимо.
- Психологічний настрій на урок. СЛАЙД 2
У природі є сонце. Воно світить і всіх нас любить і гріє. Так нехай же кожен його промінчик загляне до нас в клас і не тільки обігріє нас, але і додасть сил, акуратності, впевненості.
- Я думаю, у нас сьогодні буде цікавий урок, і настрій буде чудовим.
-Давайте перевіримо. чи все у вас готове до уроку.
Все ль на місці, все ль в порядку,
Ручка, книжка і зошит.
Чи всі правильно сидять,
Всі ль уважно дивляться?
II. Знайомство з новою темою.
1. Розпізнавання предметів.
- Хлопці, подивіться у мене на столі коробка, в них щось заховано, а що саме сховано, ви дізнаєтеся самі. Я буду викликати учня, він відкриє коробку і візьме звідти предмет, який йому подобається.
- Як одним словом можна назвати ці предмети?
- Що таке посуд? (Посуд - це предмети, з яких п'ють, їдять, готують їжу.)
2. Відгадування загадок.
-А як ви думаєте, чи всі предмети посуду ми назвали? (Відповіді дітей) СЛАЙД 3
- Зараз ми дізнаємося, які ж бувають ще предмети посуду? Для цього відгадайте загадки.
загадки
І в їдальні, і на кухні,
У ресторані - і всюди:
Якщо варять - то в каструлі,
Смажать - на .... (Сковороді) СЛАЙД 4
Він пихкає, як паровоз,
Важливо догори тримає ніс.
Пошумить, розсудливим,
Запросить чайку напитися. (Чайник) СЛАЙД 5
За моєю тарілочці
Човник пливе.
Човник з їжею
Відправляю в рот. (Ложка) СЛАЙД 6
Он-пузатий велетень,
У нього не ніс, а кран
Від нього виходить жар
Що ж це таке?
(Самовар) СЛАЙД 7
4. Робота з осколкової картиною.
- Кожен учень отримує конверт з осколкової картинкою і складає її.
Яка посуд у вас вийшла?
- Складання розповіді-опису
Це - __________.
У нього (неї) є _______________.
Він (вона) потрібен (потрібна) для ________________.
Фізкультурна хвилинка «Посуд»
- А тепер давайте ми з вами перетворимося в посуд:
Ось великий скляний чайник (Надули животик, одну руку поставили на пояс, іншу зігнули - «носик».)
Дуже важливий, як начальник.
Ось порцелянові чашки, (Сіли, одну руку поставили на пояс.)
Дуже тендітні, бідолахи.
Ось порцелянові блюдця, (Крутяться, малюючи руками в повітрі коло.)
Тільки стукни, розіб'ються. (Грюкають в долоні, тупають.)
Ось срібні ложки, (Потяглися, зімкнули руки над головою.)
Голова на тонкій ніжці.
Ось пластмасовий піднос, (нагнувся, витягнулися.)
Він посуд нам приніс.
5. Вправа в розпізнавання різних видів посуду СЛАЙД 9
- Давайте згадаємо хлопці, які види посуду у нас є? (Кухонне, столова, чайна)
- Кожен з вас повинен розібрати, який посуд відноситься до кухонної, чайної, їдальні.
Слайд 10, 11, 12
6. Гра «У чому подамо» СЛАЙД 16
(Словникова робота: цукорниця, фруктовница, конфетніца, салатниця.)
- Хлопці, давайте уявимо, що до вас прийшли гості і потрібно накрити на стіл.
-У чому ми будемо подавати цукор, фрукти, цукерки, салат? Слайд 17, 18, 19,20
-А тепер, давайте дізнаємося як ви запам'ятали ці нові слова. Я буду починати речення, а ви повинні його закінчити. СЛАЙД 21
- Цукерки покладемо ... (в конфетніцу)
- Цукор покладемо ... (в цукорницю)
- Фрукти покладемо ... (в Фруктовниця)
III. Узагальнення і систематизація знань.
1. Вправа в розпізнавання матеріалу, з якого робиться посуд.
Посудом люди користувалися з давніх часів. Матеріал, з якого робилася посуд, був різний.
- Давайте дізнаємося, з якого матеріалу зараз, найчастіше роблять посуд.
- Скажіть з чого зроблені склянки? Як називається посуд зі скла?
- З якого матеріалу зроблені каструлі? Як називається такий посуд? (Металева)
Молодці, ми з вами добре попрацювали, тепер трохи відпочинемо.
Опустіть головки, очі закрийте.
Послухайте звуки без зупинки.
Дізнайтеся по звуку матеріал -
Скло, пластмаса або метал.
(Учитель стукає по посуді з різних матеріалів. Діти відгадують по звуку матеріал, з якого зроблена посуд.)
2. Робота в тетраде.
-Намалювати посуд, яка вам найбільше сподобалася.
IV. Підбиття підсумків.
- Продзвенить зараз дзвінок і закінчиться урок.
- Кому з вас сподобався урок?
- З яким настроєм ви закінчуєте урок?
- Про що ми говорили на уроці? Для чого вона нам потрібна? Які види посуду ви знаєте?
Оцінювання учнів.
- Всі молодці! Всім дякую! СЛАЙД 23