Конспект заняття «я обираю здоров'я»

Олена Попугіна
Конспект заняття «Я обираю здоров'я»

Цільова аудиторія. неповнолітні 7-13 років.

Форма роботи, методи і прийоми. заняття. словесний, наочний, ігровий.

Мета. формувати уявлення дітей про здоров'я як однієї з головних цінностей людського життя; прищеплювати культурно - гігієнічні навички поведінки.

Завдання. навчання дітей вмінню самостійно стежити за своїм здоров'ям; виховувати у дітей навички і потреби здорового способу життя; розвиток сприйняття, пам'яті, уваги; створення радісного настрою.

Очікуваний результат. у дітей сформується уявлення про здоров'я як однієї з головних цінностей людського життя, навчаться самостійно стежити за своїм здоров'ям.

Устаткування. лялька, фрукти, стіл, стільці, таблички з назвою «вулиць здоров'я».

Ритуал початку - вітання.

Вступна частина - введення в тему.

Основна частина - подорож в місто здоров'я.

Заключна частина - підбиття підсумків, рефлексія.

Хід заняття.

Вихователь. Хлопці, сьогодні, у нас в гостях «Катя і Ваня» ми з вами поговоримо про те, що потрібно робити, що б не захворіти. І сьогодні ми вирушимо з вами в подорож по місту Здоров'я.

Вихователь. Хлопці, а ви знаєте, що таке здоров'я?

(Передбачувані відповіді дітей)

Вихователь. - Здоров'я - це коли ти веселий і все у тебе виходить. Здоров'я потрібно всім - і дітям, і дорослим, і навіть тваринам. Що потрібно робити, щоб бути здоровим. Потрібно хотіти і вміти піклуватися про здоров'я. Якщо не стежити за своїм здоров'ям. можна його втратити.

Вихователь. Щоб потрапити в місто Здоров'я. треба взятися за руки, закрити очі і сказати чарівні слова. «Сонце, повітря і вода - наші кращі друзі!»

Вихователь. Хлопці, ось ми з вами потрапили на вулицю Витаминка.

- Катя, ми тобі з хлопцями розповімо, як треба харчуватися, щоб бути здоровим.

- Щоб бути здоровими. необхідно знати, які продукти можна їсти, а які шкідливі для здоров'я. Діти, які вітаміни ви знаєте?

Вихователь. Хлопці, а для чого потрібні вітаміни?

- Правильно, вітаміни зміцнюють весь наш організм, йому легше боротися хворобами. Треба їсти більше овочів і фруктів.

Проводиться гра «Абсолютно вірно!»

Вихователь зачитує чотиривірші про продукти. Якщо в них говориться про корисні речовини, діти всі разом говорять. "Абсолютно вірно!". А якщо про те, що для здоров'я шкідливо. діти тупають ногами.

1. Жовта фанта - напій для

1. Будеш фанту пити, дивись. розчинишся з нутрії.

2. У світі найкраща нагорода - це плитка

2. У світі найкраща нагорода -

Це гілка винограду.

Нехай запам'ятає старі й малі

Зуби псує шоколад.

3. Знайте, пані, панове:

"Снікерс" - найкраща їжа.

3. Будеш їсти "Снікерс" солодкий

Будуть зуби не в порядку.

Якщо хто не вірить,

На собі перевірить.

4. Я собою дуже гордий

Я купив сьогодні торт.

4. Фрукти, овочі корисніше.

Захищають від хвороб.

5. Стати здоровим мені допоміг

З червоним кетчупом хот - дог.

5. Будеш часто є хот - доги -

Через рік протягнеш ноги.

Вихователь. Молодці, ви все впоралися із завданням.

- Давайте продовжимо нашу подорож і вирушимо на іншу вулицю, яка називається Фізкультурна.

- Якщо людина буде займатися спортом, він буде міцним і здоровим. Потрібно обов'язково робити ранкову гімнастику. Корисно полоскати горло, обтиратися рушником, частіше грати в рухливі ігри.

- Хлопці, а які види спорту ви знаєте?

Физкультминутка «Олімпійці» - (діти шикуються один за одним і по черзі передають м'яч через голову).

Вихователь. Діти, а ви знаєте, щоб бути здоровим. потрібно не тільки їсти вітаміни і бути сильним, але і виконувати правила особистої гігієни. І наступна вулиця, яка нас чекає, це вулиця Чистоти.

- Які правила гігієни хлопці ми з вами дотримуємось будинку?

- Для чого це треба робити?

Вихователь. Хлопці, щоб ми могли успішно боротися з мікробами, нам потрібні помічники. Про них я загадаю вам загадки.

«Загадки для чистюлі» (предмети особистої гігієни)

У неї зачіска - їжачок

Ручка є, зовсім немає ніжок.

Щоб зубкам не хворіти,

Всі повинні її мати.

Кожен зубок чистить чітко

Наш дружок - з. щ!

З флакона на долоньку

Виллємо рідини трошки.

І з водичкою теплою спритно

В піні моєму ми головку.

Ти з долоньок піну сдунь-

Вихователь. Молодці! Втомилися? Ось який, виявляється, важкий шлях виконали ми з вами по місту Здоров'я. Ми дізналися багато цікавого і корисного. Але ми побували не на всіх вулицях, тому ми будемо ще подорожувати по цьому чудовому місту. Думаю і Лялька Катя засвоїла все, що треба робити, щоб не хворіти.

- Хлопці, про що ви сьогодні дізналися?

- Які правила потрібно дотримуватися, щоб залишитися здоровим?

- Вам сподобалося наше сьогоднішнє заняття. Я пропоную розповісти, що ж найбільше вам сподобалося?

Вихователь роздає дітям фрукти і «правила на кожен день».

Правила на кожен день:

1. Умивайся і чисть зуби двічі на день. вранці і ввечері.

2. Вранці роби зарядку.

3. Не забувай зачісуватися.

4. Найчастіше мій руки.

5. Мій фрукти і овочі перед тим як їх їсти.

Розвиток пізнавального інтересу у дітей старшого дошкільного віку в рамках роботи центрів «Я вибираю» У кожній із програм дошкільного виховання одним із першочергових завдань стоїть збереження здоров'я дітей, а так само «можливість радісно.

Консультація для батьків «Здоров'я без вихідних» Дошкільний вік - вирішальний у формуванні фізичного та психічного здоров'я дітей. Саме до семи років маленька людина проходить величезний.

Музика і здоров'я Музика і здоров'я Ще в давні часи арабські лікарі знали, що для успішного лікування дуже важливо гарний настрій. З цією метою.

НСД «Де заховано здоров'я?» Тип заняття: інтегроване Вид заняття: пізнавальне Тема: Де заховано здоров'я? Форма проведення заняття: фронтальне. Мета: Закріплення.

Конспект заняття «я обираю здоров'я»
Відкрите заняття в старшій групі «Обираю професію» Проведення заняття в старшій групі само по собі цікаво, так як діти вже підросли, вони багато знають, багато чого вміють, у них вже сформовані.

Проект «Я і моє здоров'я» Введення Здоров'я - це складне поняття, яке включає характеристики фізичного і психічного розвитку людини, адаптаційні можливості.

Сценарій класної години «Я обираю здоров'я». 3-4 клас Виховна година: "Я обираю здоров'я" Мета: виробити правила для збереження здоров'я і на їх основі скласти "карту здоров'я". Завдання: •.

Участь в міському етапі XII Всероссіской акції «Я вибираю спорт ...» Вчора ми живемо в сильному і вільній державі. Ми віримо в його процвітання, тому що у Росії є величезна сила, яка закладена.

Консультація «Здоров'я дошкільнят» ЗДОРОВ'Я ДОШКІЛЬНЯТ «« Здоров'я - це головне життєве благо », - так говорить народна мудрість. Здоровий, міцний і розвинений дитина.

Схожі статті