Конспект заняття «коли настає весна»

Наталія Кравцова
Конспект заняття «Коли настає весна»

Мета. Систематизувати знання дітей про характерні ознаки весни. Вчити встановлювати зв'язок між явищами неживої природи і життям рослин, тварин, між явищами неживої природи і видами праці людей.

Хід заняття:

Згодом сніг починає бурхливо танути. На річках і озерах лід тріскається, а потім починається льодохід. Набухають бруньки, з'являється перша трава і перші квіти - мати - і - мачуха, проліски.

Вилазить з барлогу ведмідь, виводить ведмежат. Люди готуються до зустрічі птахів - розвішують шпаківні. Прилітають шпаки, жайворонки. Оживають мурашники, вилітають метелики і бджоли.

Люди працюють в садах і городах. »

Физкультминутка. "Сонячні зайчики"

Сонячні зайчики грають на стіні.

Поманила їх пальчиком - нехай біжать до мене!

Вихователь за допомогою дзеркальця пускає сонячних зайчиків. Діти намагаються їх зловити.

Як ви розумієте прислів'я про весну «Те снігом сіє, то сонцем гріє»?

Що відбувається з лісовими мешканцями?

Як поводяться птахи?

Що відбувається з річками навесні?

Що роблять люди?

Як називаються перші квіти?

Вихователь описує явище, а діти називають одним словом.

Падіння з дахів або дерев талого снігу краплями. (Крапель)

Зовсім маленька крапля. (Крапелька)

Тепла погода взимку або навесні. коли тане сніг або лід. (Відлига)

Місце, де розтанув сніг і відкрилася земля. (Проталини)

Розлив річки при таненні снігу і розтині від льоду навесні. (Повінь)

Час, коли дороги стають малопроезжімі від бруду. (Бездоріжжя)

Невеликий водний потік. (Струмок)

Схожі статті