Конспект заняття на тему: "Зустрічаємо гостей"
Успенський кабінет психолого-педагогічної корекції
Тема «Зустрічаємо гостей»
Тип заняття: індивідуальне
Тема заняття: Зустрічаємо гостей.
Цілі заняття:
1.Коррекціонно-освітня.
Формувати навички вміння зустрічати гостей. Формувати навички поведінки за столом, спілкування з гостем
2.Коррекціонно-навчальна.
Навчити в грі вмінням адекватно діяти з предметами побуту;
вчити вміти розрізняти предмети, необхідні для прийому їжі,
3.Коррекціонно-виховна.
Виховувати акуратність,
привітність, дбайливість.
Придбати уявлення про те, як слід зустрічати гостей.
Устаткування: чайний посуд,
коробочка для торта, комп'ютер, навчальний посібник.
I Організаційний момент
Зустріч дитини.
Привітання.
-Сабіна, ми з тобою зробимо зарядку.
-На узліссі будинок стоїть, (скласти долоні «будиночком» над головою)
-На дверях замок висить, (зімкнути долоні в «замок»)
-За дверима стоїть стіл (накрити правою долонею кулачок лівої руки)
-Навколо будинку частокіл (руки перед собою, пальці розставити)
- Де ж Маша? (Руки в сторони, плечі підняти
- Чи не зрозуміти (покриття над головою)
-А вона пішла, гуляти! (Маршируємо на місці)
-І прийшла до нас в гості! (Голосно стукають)
II. Основна частина
-Хто це?
-Зустрічай. (Педагог вносить іграшку ляльку). Ми разом будемо зустрічати гостей.
- Давай згадаємо, що роблять господарі, коли до них приходять гості?
Привітатися. Взяти за руки і провести в кімнату.
Бесіда гостя з господарем:
-Як ваші справи? Здоров'я?
-Як доїхали?
Пригощають чаєм. Спочатку треба накрити на стіл.
На окремому столі стоїть чайний посуд. Треба вибрати ту, яка потрібна для чаю. Робимо це разом і відносимо на інший стіл.
Педагог: задає питання.
- Сабіна, де чашки? Візьми, віднеси і постав на стіл.
- Де ложки? Віднести.
- Де серветки? Віднеси.
Показує названі предмети.
У центр столу ставимо самовар, паперові серветки, цукорницю, заварник, частування. Перед тим, хто сидів ставимо чашку з блюдцем. Чайну ложечку кладемо справа, опуклою стороною вниз. Серветку кладемо зліва від блюдця з чашкою (сервіровка столу).
-Стіл накрили, чай налили. Тільки чай дуже гарячий, як би Маша не обпеклася. Давай поду на чай.
Ми один разок поду (дуємо)
Ми другий раз поду (дуємо)
Третій ми разок поду (дуємо)
Чай, звичайно ж, остудити.
Чай охолов, і Маша стала із задоволенням його пити.
Вона бавилася і ненароком упустила чашку і ложку. Що треба зробити? Помити. Правильно. Що для цього треба нам?
Сабіна миє чашку і ложку.
3.Фізкультмінутка
гра «Ляскни-тупни». Якщо ввічливо - треба грюкнути в долоні, якщо погано-тупнути ногами.
-Привітатися при встрече- ляскають;
-Йдучи попрощаться- ляскають;
-Штовхнути і не ізвініться- тупають;
-Кричати в помещеніі- тупають;
-Подякувати за допомога-плескають;
-Відняти іграшку- тупають;
-Підняти впала річ-плескають;
Пропустити старшого в дверях- ляскають;
Поступиться місцем літній людині в транспорті-плескають.
4.Рефлексія.
- Дівчинка Сабіна порядок наводила,
Дівчинка Сабіна Маші говорила: (показати великий палець)
«Серветки повинні бути в серветниці,
Цукерки повинні бути в цукерниці,
Цукор, звичайно ж в цукорниці,
А хлібець повинен бути в хлібниці »
(По черзі з'єднати великий палець з іншими)
- рекомендація по книзі «Правила поведінки»
III. Підсумок.
Маша каже тобі «Спасибі», але ми не можемо відпустити її без подарунка. За звичаєм гість повинен йти з «саркитом»
-Давай спечемо торт і подаруємо їй (робота на комп'ютері гра «Торт»)
-Подарували і попрощалися з гостями.
Використана література:
Г.П. Шалаєва, О.М. Журавльова, О.Г. Сазонова «Правила поведінки для вихованих дітей».