Любов Скрилева
Конспект заняття по пізнавальному розвитку в середній групі «Як хліб на стіл потрапив»
Інтегроване заняття НСД в середній групі
Мета. виховати в дітях дбайливе ставлення до хліба. повагу до людської праці.
1. Освітні завдання. Закріплювати знання дітей про процес «вирощування» хліба. Про те, як хліб потрапив на наш стіл.
2. Розвиваючі завдання. Розвивати зв'язне мовлення дітей. увага, мислення, образне уяву.
3. Виховні завдання. Виховувати дбайливе ставлення до хліба. повагу до праці людей «вирощують» хліб. закріпити знання дітей про те, що хліб - це один з найголовніших продуктів харчування в Росії.
Освітня галузь. пізнавально - мовленнєвий розвиток.
Інтеграція освітніх областей:
Фізичний розвиток. формування у вихованців рухової активності; розвиток дрібної моторики.
Художньо - естетичний розвиток. прилучення до музичного мистецтва;
Пшениця, трактор, тракторист, комбайн, комбайнер, млин, молотити, молоти, замісити, хлібозавод.
1. Читання казки «Колосок».
2. Розгляд колоска.
3. Заучування прислів'їв «Без праці хліба не виростиш». "Хліб всьому голова ". «Захочеш є - про хліб заговориш». «Буде хліб - буде і обід».
4. Потешки про дощик «Дощик, дощик - поливай». про сонечку «Сонечко, колоколишко»
5. Досвід. «Як замісити тісто».
6. Дидактична гра «Професії (кухар, пекар, продавець)» Сюжетно-рольова гра «Хлібний магазин».
7. Ліплення хлібобулочних виробів.
8. Традиція. «Зустріч з цікавими людьми». Мета. знайомство з професією пекар.
9. Традиція. «Солодкий вечір»
10. Вечір загадок.
Розгляд картин, бесіда, рухлива гра, ліплення, прослуховування музичного твору.
Посилка з хлібом. колосок, ілюстровані картинки, макет російської печі, коровай, солоне тісто, музична фонограма.
Хід заняття:
Вихователь. Він найголовніший на нашому столі. Хлопці а ви любите хліб. Який хліб ви любите?
Вихователь. Давайте з вами подумаємо і назвемо багато слів, яким буває хліб?
Відповіді дітей. Смачний, м'який, черствий, білий, гарячий, свіжий, ароматний, апетитний.
Вихователь. Хліб буває різний. але він обов'язково смачний і корисний. Хлопці, а хто знає як хліб до нас на стіл потрапив. (Відповіді дітей) А, як він в магазин потрапив. хочете дізнатися? Але я принесла вам чарівний мішечок. А що ж в мішечку? Ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку:
Весь з золота відлитий
На соломки коштує?
Вихователь. Саме колосок поведе нас в подорож і допоможе нам дізнатися звідки береться хліб. А спочатку не хочете пограти?
-Їдемо в поле хліб ростити (діти встають один за одним і «їдуть» на машині)
-Купини будемо обходити (підстрибують, присідають, роблять повороти вправо, вліво)
-З гірки в яму - бух! (Сісти навпочіпки)
-Веселіше один (махає рукою)
-Їхали ми їхали (їдуть на машині)
-І в поле приїхали!
Дітям пропонується розглянути серію ілюстрованих картинок «Робота в поле»
Вихователь. Навесні, коли на полях тане сніг, в поле виходять трактора. Вони орють землю, щоб вона стала пухка і м'яка. Потім спеціальними машинами - сівалками зерно садять в землю. При теплом сонечку і літніх дощах з'являються перші сходи. А на початку осені поле варто в красивому золотом вбранні - все в золотих наливних колосках.
І восени в поле виходять комбайни. Вони збирають зерно, відвозять його на сушилку і сушать. Сухе зерно надходить на млин. Ось як виглядає сучасна млин. Тут зерно перемелюється і виходить мука.
Після млини борошно надходить на хлібозаводи. Де з борошна виходять булки, батони, кренделі, короваї, сушки, бублики і плюшки. А потім хліб розвозять по магазинах. де ми вже купуємо готовий продукт.
Вихователь. Бачите, який довгий шлях проробляє хліб. перш ніж потрапити до нас на стіл. Як багато людей різних професій вкладають в нього свою працю. Хлопці люди яких професії вирощують хліб?
Відповіді дітей. комбайнери, трактористи, мірошники, пекарі, продавці. Тому необхідно дбайливо ставитися до хліба.
Хлопці, а давайте розповімо колоску прислів'я і приказки про хліб?
2ребенок. «Захочеш є - про хліб заговориш».
4 дитина. «Без праці хліба не виростиш».
Вихователь. Колосок привів нас в російську хату. Ви хочете дізнатися як раніше в старовину пекли хліб. У кожному будинку була піч (вихователь пропонує розглянути дітям макет російської хати, яка не тільки давала тепло, але в ній ще пекли хліб. Цей хліб був завжди круглим і тому його називали коровай.
Вихователь. А зараз ми разом з колоском вирушимо на пекарню і спробуємо приготувати хлібні вироби своїми руками. Ми всі будемо пекарі. Але для початку необхідно замісити тісто. Які інгредієнти необхідні для приготування тіста?
Відповіді дітей (мука, вода, сіль, цукор, дріжджі, яйця)
Вихователь. Ось і вийшло у нас тісто. Тепер розділимо його на шматочки. Поторкайте і скажіть, яке воно?
Відповіді дітей. Густе, липке, тягуче, м'яке, біле, гладке.
Вихователь. А як ви думаєте, хлопці, що потрібно ще зробити, що б ваші кренделі, булочки, пиріжки можна було їсти?
Відповіді дітей. поставити в духовку.
Вихователь. Які гарні, апетитні вийшли у нас булочки, рогалики, пряники.
Вихователь. Колосок дякує вам за цікаву подорож, ви всі молодці. Тепер я думаю, ви будете дбайливо ставитися до хліба. не кидати його і доїдати все шматочки до кінця.
Хлопці про що ми сьогодні з вами говорили?
Хлопці що ж ви сьогодні запам'ятали? А що вам сподобалося?
Як потрібно ставитися до хліба. Чому потрібно поважати працю людей, які вирощують хліб?
Правильно хлопці, молодці!
Проект «Хліб - всьому голова» Тип проекту: пізнавальний. Учасники проекту: діти підготовчої групи «Айболить». Тривалість проектної діяльності: середній.