IRISHKA
Конспект заняття по пізнавальному розвитку
Конспект заняття з пізнавальному развітіюnbsp; дітей в середній групі
ТЕМА. «Розповідь вихователя про пригоди льотчика в казковій країні Великих Дурниць»
МЕТА. Знайомство з поняттям «послідовність».
Вчити дітей виявляти порушення послідовності на утриманні розповіді і дидактичних ігор.
МАТЕРІАЛ. фланелеграф, модель будинку, лялька в зимовому одязі.
ХІД ЗАНЯТТЯ. Діти грають. Вихователь вносить іграшку- літак і питає. «Діти, скажіть, хто керує літаком? Правильно, льотчик. А як ще можна назвати льотчика? (Пілот).
Вихователь розповідає дітям про те, що десь на світі, за високими морями і нескінченними пустелями, лежить маленька дивовижна країна Великих Дурниць. А населяють її великі дурні. Все в цій країні не так, як у нас. Але дурні живуть спокійно і радісно, тому що не знають, як має бути насправді
Одного разу, випадково, в цій країні приземлився літак (вимушена посадка через дрібних неприємностей мотора). З літака вийшов пілот і вирішив подивитися, як живуть дурні. Його здивуванню не було меж!
Насамперед пілот вирішив дізнатися, що це за країна, адже на карті вона не позначена. Підійшов він до будиночка, дивним такому. (Вихователь розповідає і викладає на фланелеграфе будиночок, або малює крейдою на дошці або олівцем на листочку паперу). Внизу стоїть дах, на даху - стіни, з вікна труба визирає. Довго ходив навколо цієї споруди пілот, поки знайшов щось схоже на двері. Хотів зателефонувати - дзвінка немає, хотів двері відкрити - ручки немає, штовхнув сильніше - двері й відкрилися.
Увійшов пілот в будинок і бачить. сидить на стільці з п'ятьма ніжками дідок в трусах, сорочці, у великій хутряній шапці на голові і валянках на ногах.
-Вітаю! - звернувся пілот до дивного дідка.
-Ви не знаєте, що коли входиш в будинок, то треба дзвонити? Для кого дзвінок повішений? - пробурчав у відповідь дідок.
-Так, я хотів подзвонити, але у вас з цього боку будинку дзвінка немає, - заперечив йому пілот.
-Так хто ж дзвінки зі зворотного боку вішає? - засміявся дідок.
-Спочатку входиш в будинок, а потім тільки на кнопку дзвінка натискаєш. Тому дзвінок повинен бути не зовні, а всередині будинку. Увійшов -і дзвони.
Здивувався пілот, озирнувся і справді - бачить кнопочку дзвінка на стіні. Нічого не вдієш, підійшов і подзвонив. Пролунав мелодійний дзвін, і, дідок раптом посміхнувся. "Вітаю! Проходьте будь ласка. Сідайте ».
Сів пілот на лавочку, мовчить від подиву. А дивний дідок взяв носка і та раптом став їх на валянки натягувати. Крекче, пихкає, лається, а нічого у нього не виходить. Дивився, дивився пілот, не витримав і каже:
-Як що? Одягаюся, - відповідає дідок. - Уже який день намагаюся шкарпетки надіти. Старий я, мерзну. Без носок на вулицю не ходжу, боюся простирадла. Ось одягну шкарпетки, тоді за штани візьмуся ... Ось теж належить важка робота.
-Але ви ж все неправильно робите! - обурився пілот.
-Як неправильно? Я по- всякому пробував. Ви думаєте, штани на валянки легко надягати? Попробовал- нічого подібного! І светр через шапку не лізе. Ох ох ох!
Пілот встав і пішов до виходу, а йдучи, сказав. «У вас все вийде тільки в тому випадку, якщо ви будете одягатися в правильній послідовності». Сказав так і пішов.
Задумався дідок. «Що це таке - ПОСЛІДОВНІСТЬ, та ще й правильна?» Хотів запитати у пілота, так того вже сліду не було.
Вихователь. «Хлопці, а ви знаєте, в якій послідовності треба було одягатися дідка? Ви знаєте, що таке послідовність? (Відповіді дітей). Да ви праві. Дідок мав одягатися послідовно. спочатку шкарпетки, потім штани, потім вже валянки. Адже послідовність-це коли що-небудь відбувається, слід один за одним в певному порядку. Якщо цей порядок порушується, то настає плутанина, плутанина, в якій важко що-небудь зрозуміти.
А зараз давайте пограємо. Послухайте і виконайте моє завдання; встаньте один за одним, чергуючись хлопчик-дівчинка, хлопчик-дівчинка. т. д. (Діти виконують завдання)
А тепер зробіть плутанину, перемішати. Зупиніться, візьміться за руки, поверніться до мене. Ось уже 3 хлопчика і 1 дівчинка, далі 1 хлопчик, 4 дівчинки т. Д. Послідовність порушилася завдяки веселій плутанини.
А тепер подивіться на фланелеграф. Давайте розберемо дивний будинок, побудований дурнями. Як ви думаєте, з чого почнемо збірку будинку? (Відповіді дітей). Ось ми звели будинок в країні Великих Дурниць, але дотримуючись послідовність.
Порушимо ми послідовність будівництва, якщо почнемо будівництво будинку з труби? з вікна? з дверей? (Відповіді дітей).
Біля будинку сидить лялька Катя, подивіться, як вона одягнена? На вулиці холодно, а вона в політиці. Вона каже, (вихователь підносить ляльку до свого вуха, що в їхній країні взимку спочатку гуляють, а потім одягаються. Як видумаєте, це правильно? А як робите ви? (Відповіді дітей).
Давайте візьмемо сьогодні на прогулянку ляльку Катю з собою. З чого почнемо одягати її? Я пропоную з валянок. Одягнув і без турбот. Ви згодні зі мною (відповіді дітей). Да ви праві. Я теж забула послідовність. Треба адже надіти колготки, шкарпетки, брючки, а потім вже валянки.
У середній групі всі хлопці, Катя, вже давним - давно знають цю послідовність при одяганні, вони і тебе навчать одягатися послідовно.
Я пропоную вам, хлопці, одягнути сьогодні на прогулянку своїх улюблених ляльок і взяти їх з собою на прогулянку.
В гостях у бабусі в селі Вашій увазі запропонований матеріал (заняття і презентація) по пізнавальному розвитку з блоку "Де ми живемо" .Такая систематизація дозволить.