Марія Балуєва
Конспект заняття «Спостереження за кішкою та кошенятами»
«Спостереження за кішкою
Завдання. виявити ознаки кішки з кошеням як домашніх тварин, як звірів; виховувати у дітей задоволення спілкування з ними, дбайливе ставлення до них.
Мета. з'ясувати, як миється кішка.
Розвиваюче середовище. красива іграшка-кошеня; картини «Кішка з кошенятами»; «Кішка на подвір'ї»; іграшки для кошеня. кулька або м'ячик, паперовий бантик на мотузочці, ватяний тампон, пилка для нігтів, олівець.
Попередня робота. дати дітям завдання поспостерігати за кішкою. уточнити особливості її поведінки. тихо ходить, легко застрибує на високі предмети, як просить їжу, коли вона муркоче, а коли нявкає, як їсть тверду їжу, як п'є рідину.
Хід заняття:
По-ль. Хлопці, відгадай-ка мою загадку. Вона не гарчить, а бурчить, ходить повз і не гавкає, крил немає, а легко стрибає на паркан, така пухнаста, м'яка. (Хто це? Кішка).
По-ль. Сьогодні до нас в гості прийшла гостя - красива кішка. Вона хоче з вами пограти. Це якась кішка - справжня або іграшкова? (Відповіді дітей).
По-ль. Наша кішечка чула про те, що на світі є живі кішки і хоче. щоб ви розповіли їй про них.
По-ль. Давайте посадимо її на стільчик - нехай слухає уважно, про що ви станете говорити, А ви діти, коли будете розповідати, можете брати її в руки, щоб вона слухала і розуміла.
Під час бесіди вихователь підтримує ігрову ситуацію. показує кішці картини. гладить її, задає питання.
По-ль. Так, кішки - домашні тварини. Вони живуть разом з господарем, не бояться його, приносять користь. Господар любить, доглядає за ними.
По-ль. А що вміє робити кішка. (Відповіді дітей. Ловить мишей, хлебтати молоко, нявкати, пускати іскри, згортатися в клубок, дряпатися, муркотіти).
Я вмію чисто митися (діти імітують, як кішки вмиваються)
Чи не водою, а язичком (лижуть собі ручки).
І ще мені часто сниться (кладуть діти ручки, складені вдвічі, під щічку)
Блюдце з теплим молоком.
По-ль. Подивіться хлопці на картинку.
По-ль. Ти, кішечка, ніколи не бачила, як кішки ловлять мишей. Сидиш собі на полиці серед іграшок, а про мишей нічого не знаєш. А вони бояться тільки кішок.
- Хлопці, подивіться, що зображено на картині?
- За ким вона біжить?
- Звідки вискочила миша?
- Що вона робила в сараї?
- Хто прогриз дірку в мішку з зерном?
- Навіщо господарі тримають кішку?
- Як кішки ловлять мишей?
- А скажіть, чи можна назвати кішку хижаком. (Відповіді дітей)
- Так, кішка - хижак. вона може ловити і поїдати мишей. До цього вона дуже добре пристосована. може тихо ходити, підкрадатися, у неї дуже гострі кігті. А ще кішка чиста. не має запаху, може подовгу сидіти в засідці, миші не можуть її знайти.
- Хлопці, а ви знаєте, як кішка мовою чистить собі шерсть? (Відповіді дітей)
- Ось у мене грифель олівця. Я їм терну об палець. Бачите, він став чорним. Я візьму пилку для нігтів і терну про брудний палець. Подивіться на мій палець і на пилку. Вони якісь? Так - вони брудні. Я візьму ватний тампончик і терну їм пилку, подивіться, що стало? (Діти оглядають)
Пилка знімає слід з пальця від олівця і окремі волокна вати. Чому? Та тому, що у пилки шорстка поверхня. У кішки мову теж шорсткий. Кішка мовою вилизує свою шубку. Вона стає чистою, як у нашій кішки.
Нехай кішечка залишиться у нас, в групі і ми будемо з нею грати.
Педагогічний проект «Чому ми любимо кішок?» Актуальність проекту. "Ми відповідаємо за тих, кого приручили ''. Постановка проблеми. Чому кішки живуть поруч з людиною? Чи правда що кішки.
Тематичне планування в другій молодшій групі. Тема: Знайомство з кішкою Тематичне планування Друга молодша група. Тема: Знайомство з кошкойОО «Пізнання» 1 Конструювання «Доріжка для кошенят» 2. Дід. гри.