Світлана Гоніна
Конспект заняття з математики в середній групі «Рахунок до шести. Число і цифра 6 »
Мета. Формування уявлень про число і цифру 6. вміння рахувати до шести. співвідносити цифру 6 з кількістю;
Актуалізація вміння розрізняти ліву і праву сторону, розвиток уваги. Закріплення кількісного і порядкового рахунку.
Матеріал. рахункові палички, картки із зображенням цифр 4. 5, 6. шість білочок. шість горішків. фігури дерев. картинки з предметами для физминутки.
Хід заняття:
-Хлопці, ви любите подорожувати?
-Сьогодні, ми підемо в казковий ліс.
Давайте закриємо очі і скажемо чарівні слова, щоб опинитися в казковому лісі-
Заходжу в зелений будинок -
Чудеса побачу в ньому.
-Відкрили вічка. Ми опинилися на казковій галявині.
Хлопці, подивіться, стоять будиночки лісових жителів, а серед них і теремок.
-Подивіться-у мами-білки розбіглися білочки. Давайте допоможемо їй знайти всіх і перерахувати.
-Скільки бельчат ми бачимо? (П'ять)
-Давайте почастуємо їх горішками. Кожному білченяті дамо по одному горішку.
-Скільки горішків, давайте порахуємо.
-А ось ще прискакав один білченя. Давайте порахуємо, скільки їх стало. (6)
- Чого більше горішків або білочок? На скільки?
-Що потрібно зробити, щоб горішків і білочок стало порівну? (Прибрати одну білочку або додати один горішок)
-Давайте порахуємо, скільки стало горішків? Як виходить число шість. (До п'яти додається один, і виходить шість.)
Вихователь робить висновок. для того щоб отримати 6, треба до 5 додати 1. За рахунку після п'яти йде шість.
-Хлопці, ця цифра називається шість. (Показ)
-Вона показує, що у нас на галявинці шість білочок і шість горішків.
На що схожа цифра шість?
Цифра шість - дверний замок -
Зверху гак-внизу кружечок. (Картинка)
Отже, йдемо далі в шлях по лісі. Але дорогу нам закривають гілки дерев, знову нам потрібно виконати завдання.
Потрібно порахувати і виконати різні рухи. (На картках картинки)
Скільки точок бачиш в колі,
Стільки разів піднімеш руки. (4)
Скільки ялинок зелених -
Стільки зробимо нахилів. (4)
Ми сядемо стільки раз,
Скільки яблучок у нас. (2)
Скільки тут у нас кіл -
Стільки зробимо стрибків. (6)
-Хлопці, подивіться-теремок. Давайте згадаємо казку про Теремок і тварин, які живуть в ньому.
-Хто прийшов в теремок першим? Послухайте!
Маленький паросток, довгий хвосток,
Сіра шубка, гострі зубки.
-Хто прийшов в теремок другим?
І в лісі я і в болоті,
Мене скрізь завжди знайдете
На галявині, на узліссі
-Хто прийшов в теремок третім?