Кращий урок листа »в 7 класі, контент-платформа

I. 1. Тема: «Напиши мені лист ...»

2. Дидактична мета: формування нових знань: навіщо, про що і як писати листи

3. Тип уроку: урок розвитку мовлення

4. триєдиного мети: 1. відродити традицію російського епістолярного жанру; 2. розвивати навички правильного написання листа; 3. розвиток важливих психологічних характеристик особистості учнів:

* Здібностей до спілкування, вмінню письмово викладати свої думки;

* Психічних властивостей, таких, як пам'ять, вербальна і образна, довільна увага, комунікативність, ясність мови.

5. Методи (проблемний, дослідницький, тренінговий, пояснювально-ілюстративний)

6. Форми організації пізнавальної діяльності (фронтальна, колективна. Індивідуальна)

7. Засоби роботи: підручники, зошити, дошка, стенд із зразками конвертів, роздатковий матеріал (картки, тести)

8. Епіграф до уроку: «Напиши мені листа, хоч два рядки всього, щоб я іноді прочитати міг його» (слова з пісні)

II. Організаційний момент.

Не можеш - зумій,

Не знаєш - дізнайся,

Не бійся стежки прямовисній,

Щоб життя твоя стала піснею.

- Тема нашого уроку «Напиши мені лист ...», на цьому уроці ми дізнаємося: навіщо, про що і як писати листи, повторимо відомості про звернення і розділові знаки при звертанні, продовжимо розвивати орфографічну грамотність.

Зверніть увагу на епіграф. Прочитайте ці слова і дайте відповідь на питання:

Що означає слово «лист»

- Які сучасні способи передачі інформації вам відомі?

III. Актуалізація знань учнів.

- Одним із способів передачі інформації ви назвали лист. Навіщо люди пишуть листи?

- Правильно, щоб передати якусь повідомлення або, як зараз прийнято говорити, інформацію.

- Звідки пішов звичай писати листи?

- Вірно, все почалося в давнину. Але не відразу люди писали листи. Писемності, як ви знаєте, тоді ще не було. А як же люди передавали інформацію? (Діти наводять приклади)

- А зараз дамо слово хлопцям, які підготували повідомлення про деякі способи передачі інформації в давнину.

Жителі африканського села повідомляли своїм сусідам, що у них вдало пройшло полювання і тому оголошується бенкет горою. Передати це треба швидко, поки м'ясо не зіпсувалося під жарким африканським сонцем. Придумали. Застукали тамтами (барабани), далеко рознісся їх гуркіт, докотився до найближчого села. Там послухали, розібралися в умовних сигналах, своїх барабанщиків викликали і далі передають.

Племена індіанців «переписувалися» димом. Піднімалися над пагорбами стовпи диму - вище, нижче, світліше, темніше.

Якщо стовпи диму піднімаються високо, то необхідно збиратися до ущелини, ховати дітей і жінок.

Про це способі передачі інформації учням нашої школи розповіли в фортеці Меджибіж Хмельницької області України, куди хлопці їздили по

туристичними путівками. (Показує фотографію фортеці)

Отже, такий спосіб передачі інформації був відомий і нашим предкам - слов'янам.

- Хлопці, які ще стародавні способи передачі інформації вам відомі? (В'язали різнокольорові вузлики на довгих шнурах, так зване «вузликове» лист; передавали букети)

Учень (Так в Південній Америці індіанці для письма використовували листя різних дерев

Учень (На Сході в арабських країнах існували листи

Люди досі користуються давнім винаходом - мовою квітів.

У відомому фільмі «Варіант« Омега »капітан взяв дві червоні і одну чайну троянду. Це означало, що капітану загрожує небезпека.

- Скажіть, які недоліки є у цих способів «листування»?

- Вірно, найголовніший недолік - неточність. Не завжди можна було розібратися в тому, що означає той чи інший спосіб передачі інформації.

Отже, між першою звісткою в паперовому конверті і сучасної електронною поштою - століття. А сьогодні вони поруч.

- Чому ми чекаємо листів від близьких нам людей, рідних, друзів? Ми чекаємо саме листів, а не дзвінків (варіанти відповідей учнів)

- Отже, спробуємо зробити висновок.

Учень (Листи допомагають спілкуватися - спілкуватися душею, вони більш об'ємні, ніж, скажімо, телеграма або SMS - повідомлення.)

Учитель: - На жаль, ця дивовижна, благородна, стародавня форма письма сьогодні витісняється іншими. Ми дзвонимо, шолом факси, відправляємо Інтернет - листи. Спілкуємося? Так. Але вже дуже по-діловому. Давайте разом пригадаємо, що таке епістолярний жанр.

Остаточну формулювання нам представить ... учень (Епістолярний жанр - вміння, мистецтво писати листи, спілкування через лист ....

Учитель: Сьогодні забутий колись шанований в Росії вид цього жанру, це забута форма людського спілкування, що з'єднує людей, яка допомагає взаєморозумінню.

- Багато літературних творів зберегли зразки цього мистецтва слова і сам процес написання листа. Згадайте твори, в яких герої пишуть листи, і назвіть цих героїв. (Ванька Жуков, Кіт Матроскін і Дядя Федір і т. Д.)

- Які якості особистості та емоції проявляються в листах? (Фантазія, уява, радість, співчуття, підтримка і т. Д.)

- Характер листи може бути різним. Яким може бути лист?

Учень (діловим, офіційним, дружнім, вітальним, особистим)

- Підніміть руки ті, у кого з вас є друзі, які живуть не в нашому селі.

Значить, вам доводиться спілкуватися за допомогою листів. Про що можна написати в листі одному? (Шкільні справи, повсякденне життя, захоплення і заняття, події сімейного значення, що вас хвилює і т. Д.)

Учень. (У листах співрозмовники міркують, сперечаються, лаються, втішають один одного, а частіше розповідають про своє життя)

1. «... Ти не хвилюйся, у мене все відмінно. Годують нас добре, у мене багато нових друзів. Приїду, розповім про хлопців з нашого загону ... »

2. «Привіт! Уявляєш, у нас новий учитель, прикольний такий. Я зараз тобі напишу, як весело проходять уроки російської мови. Тебе так не вистачає в класі. На твоєму місці зараз сидить Іринка ... »

3. «У Калінінської школі пройшов цікавий фестиваль, присвячений казахської культури. Учні молодших класів влаштували виставку малюнків, старшокласники приготували страви казахської кухні. Ми запросили шановних людей району С. З Байзульдінова, ... »

- Молодці, хлопці, швидко впоралися!

- Пропоную вам відповісти на питання тесту (лунають листочки):

1. У правому верхньому куті листа повинна бути поставлена ​​...

2. Звернення зазвичай пишуть де ....

3. В кінці листа випливає що зробити ...

4. Поля залишати можна, потрібно, не обов'язково (підкресліть правильне)

5. Почерк повинен бути яким ....

6. Писати олівцем можна, не можна, у виняткових випадках (підкресліть правильне)

7. Папір повинна бути якоюсь ....

8. Чистий неізмятий конверт підписувати як ...

(Підсумки тесту підводимо на наступному уроці)

- Хочу познайомити вас з рядками. поставленими в початок одного з віршів:

Мій перший друг! Мій друг безцінний!

Ці вірш він написав своєму ліцейського друга І. Пущино.

У зошитах напишіть звернення до вашого друга. (Привіт, Хом'ячок! - Здорово, друже! - Мила моя Анечка! - Салют, камарадос! - Привіт, Вован!)

Домашнє завдання. Будинки напишіть лист шкільного друга або одному з ваших вчителів.

Пам'ятайте, коли будете писати, що люди писали на глиняних і дерев'яних дощечках, на камені, на бересті і на шкірі. Багато сил і праці потрібно для того, щоб перед нами на стіл ліг чистий аркуш паперу.

Ви будете писати лист. Для чого? Для того щоб хтось читав і перечитував те, що ти напишеш, дбайливо зберігав дороге лист? або для

того щоб, заплутавшись в порожній балаканині і брудних каракулях, роздратовано зім'яв і кинув його у відро для сміття? Вирішувати тобі.

Підсумки уроку. Оцінки.

Отже, що нового ви дізналися сьогодні на уроці? Що вам запам'яталося?

- Дякую вам за урок.

Муніцмпальное общеобразовательноеучрежденіе - середня загальноосвітня школа с. Калінінське Марксовского району Саратовської області

Общешкольное захід, присвячений творчості

Підготувала і провела 21.10.11 вчитель російської мови та літератури

Схожі статті