Методична розробка уроку по навколишнього світу у 2-му класі по темі - домашні небезпеки

Тип уроку: пояснення нового матеріалу.

Мета: формування основ безпечної поведінки учнів.

Предметні:
  • Навчаться пояснювати потенційну небезпеку побутових предметів; усвідомлювати необхідність дотримання правил безпечної поведінки в побуті.
  • Отримають можливість навчитися застосовувати вивчені правила безпечної поведінки в побуті.
Регулятивні УУД:
  • Розуміти навчальне завдання уроку і прагнути її виконати;
  • планувати свою дію відповідно з поставленим завданням.
Пізнавальні УУД:
  • Використовувати знаково-символічні засоби; будувати мовне висловлювання.
Комунікативні УУД:
  • Задавати питання; контролювати дії партнера.
особистісні:
  • навчально-пізнавальний інтерес до нового навчального матеріалу;
  • здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності.

I. Організаційний момент. Настрій на урок.

1. Довгоочікуваний дано дзвінок, починається урок!

2. Мімічна гімнастика "Театр":

- "Завіса". (Діти закривають долоньками обличчя).

- Думаємо тільки про хороше, щоб вийшов цікавий урок. "Завіса" відкривається! (Хлопці відкривають обличчя і посміхаються).

Виконуємо 2-3 рази, щоб посміхнулися і налаштувалися всі учні.

- Я рада бачити ваші добрі посмішки!

3. Повторення правил роботи в групі: (Слайд 2)

- Працюємо дружно з хорошим настроєм!

- Вислуховуємо один одного, поважаючи чужу думку!

- Один за всіх і всі за одного! Довіряємо відповідь одному, якщо потрібно допомагаємо.

- Час дорого! Стежимо за пісочного годинника.

- Я буду хранителем часу. Коли ви почуєте звуковий сигнал (дзвіночок), значить, час на виконання завдання закінчилося, і ми готові вислухати вашу відповідь.

II. Основна частина. Новий матеріал.

1. Визначення теми уроку. (Слайд №3)

- Щоб здогадатися, яка тема сьогоднішнього уроку, потрібно розшифрувати ребус.

(Один вдома. Дитина вдома один.) (На дошку вивішується великий малюнок будинку).

- Чи може бути небезпечно будинку? (Так.)

- Тема уроку: "" Домашні небезпеки ". (Слайд №4)

2. Вправа "Наші очікування".

- Що ви очікуєте від уроку, щоб ви хотіли дізнатися про домашніх небезпеки і чому навчитися? (Які бувають небезпеки будинку. Як себе вести, щоб удома з тобою не сталося лиха.)

- Ми будемо вчитися розпізнавати небезпеки і вміти їх попереджати.

3. Визначення завдань груп.

- У білому конверті букви, складіть з них слово, і ви дізнаєтеся, над якою небезпекою буде працювати ваша група. (Назви небезпек диференційовані за складністю, в залежності від рівня підготовки дітей в групі. Букви за допомогою подвійного скотча учні прикріплюють на лист.)

4. Гра "Угадайка!" (Робота в групах.) (Слайд №5)

- Хлопці з 3 класу вирішили перевірити вашу кмітливість і прислали вам звукове лист. Уважно слухаємо і відгадують для якої групи загадка, в залежності від небезпеки предмета! Малюнки-відгадки в зеленому конверті. (Додаток 2)

Проблемна ситуація: Один той же предмет, може стати причиною різних домашніх небезпек. Хлопці відгадують загадку, вибирають відповідний для групи малюнок. Малюнки прикріплюють на лист з назвою групи.

1.Смотріте, ми розкрили пащу,
У неї папір можна класти.
Папір в нашій пасти
Розділиться на частини. (Ножиці).

2. На залізної клумбі
Квіти блакитні -
допомагають куховарити
Страви будь-які. (Газова плита).

3.Він шумить, лякаючи кішку,
Їздить в будинку з гуркотом.
І килимову доріжку
Чистить довгим хоботом. (Порохотяг).

4.У дерев'яному будиночку
Проживають гномики.
Такі вже добряги -
Роздають усім вогники. (Сірники). (Малюнок 4)

5. Усіх на світлі обшиває,
Що зшиє - не вдягає.

6. перетворена особа я в маску,

У цьому мені допоможуть. (Фарби).

7. Я предмет для школи важливий.
Щоб зробити куб паперовий,

Літак, картонний будинок, аплікацію в альбом, Ти мене не пожалій.
Я - липуча, в'язкий. (Клей).

8. кучерява
Слон пихкає,
Але нас чаєм пригостить. (Чайник). (Малюнок 8)

9. Відгадай скоріше, дружок,
Що за сніговий теремок?
Береже в спеку для нас
Молоко, сметану, квас. (Холодильник).

10. Крутить-вертить барабан мамина помічниця.

У ній простирадло, сарафан чисто прополощутся. (Пральна машина).

11.Сідіт світлячок на ніжці, на голові - капелюшок.

(Настільна лампа). (Малюнок 11)

12. Я під пахвою посиджу
І що робити вкажу:
Або покладу в ліжко,
Або дозволю гуляти.
(Градусник). (Малюнок 12)

5. Перевірка: (Слайд 6) Обраний предмет учні характеризують за планом:

Для чого використовується?

Чим може бути небезпечний?

1. Ножиці - використовують для розрізання (вирізування), можна поранитися - група "Травма".

2. Газова плита - використовують для приготування їжі, може статися пожежа - група "Пожежа"; можна отруїтися газом - група "Отруєння"; можна отримати опік - група "Травма".

3. Пилосос - електроприлад, використовують для прибирання, можна отримати удар струмом - група "Удар струмом". (Слайд 7)

4. Сірники - використовують для запалювання, можуть стати причиною пожежі: "Сірники дітям не іграшка!" - група "Пожежа"; можна отримати опік - група "Травма".

5. Голка - використовується для шиття, можна травмуватися - група "Травма".

6. Фарба - використовується для ремонту, можна отруїтися - група "Отруєння".

7. Клей - побутова хімія, використовується для склеювання, можна отруїтися - група "Отруєння", можна обпектися - група "Травма". (Слайд 8)

8. Чайник (електрочайник) - використовується для нагрівання води, можна отримати опік - група "Травма"; може стати причиною пожежі - група "Пожежа"; можна отримати удар струмом - група "Удар струмом".

9. Холодильник - електроприлад, використовують для зберігання продуктів, можна отримати удар струмом - група "Удар струмом"; може стати причиною пожежі - група "Пожежа".

10. Пральна машина - електроприлад, використовують для прання, можна отримати удар струмом - група "Удар струмом"; може стати причиною пожежі - група "Пожежа".

11. Настільна лампа - електроприлад, використовують для освітлення, можна отримати удар струмом - група "Удар струмом"; може стати причиною пожежі - група "Пожежа".

12. Градусник (мед.термометр) - прилад для вимірювання температури тіла, можна отруїтися ртуттю, якщо розіб'єш - група "Отруєння".

- Молодці, хлопці! Правильно визначили предмети і небезпеки, які вони можуть викликати.

6. Робота з підручником (с.18)

- Подивіться, про які домашніх небезпеки ми ще не говорили? (Випасти з балкона. Отруїтися таблетками, ліками, оцтом. Поранився ножем, цвяхом.)

7. Розминка. Фізпауза.

- А зараз ми подивимося, як ви ці знання вмієте застосовувати в житті.

Встаньте будь ласка. Підніміть руки і потягніться в тих випадках, коли дітям загрожує небезпека. І спокійно присядьте, якщо цю небезпеку немає.
  • Йдучи з дому, я забуду вимкнути праску і газ; (Вгору)
  • Під час хвороби лікар призначив мені ліки; (Сіли)
  • Я захотів пити і взяв незнайому рідину; (Вгору)
  • Після роботи з ножицями я залишив їх на підлозі; (Вгору)
  • Я встав на високий стілець і виглянув у вікно; (Вгору).

- Молодці, ви дізналися небезпеки і правильно виконали вправи.

III. Закріплення вивченого.

Гра "Чарівний мішечок". (Слайд 9)

(В пакеті знаходяться різні побутові предмети: ножиці, ніж, вилка, шприц, миючий засіб, голка з нитками, кнопки, викрутка, термометр, цвях, таблетки, сірники, запальничка. Діти з закритими очима дістають предмет, на дотик визначають, що це .)

1.Определить, чи небезпечний цей предмет.

2. Яку саме небезпека він представляє для дитини.

3. Де повинен знаходитися, щоб бути безпечним?

2. Театралізація. Рольова гра "Поради дорослих". (Слайд 10)

(Використовуючи поліцейську кашкет, сумочку, хустинку, окуляри, діти входять в образ тата, мами, бабусі, дідусі і дають настанови дитині, який залишається вдома один. По одному учню від групи,)

3. Робота з електронним додатком до підручника. (Частина друга. Домашні небезпеки. Завдання 1.)

- Подивіться на екран і визначте, на яких малюнках хлопці чинять правильно? (Малюнки 1, 2)

4. Домашнє завдання. (Слайд 11)

IV. Заключна частина. Рефлексія.

- Що вразило тебе на уроці? Найбільше запам'яталося?

- Що ти можеш зробити, щоб не потрапити в біду?

- Ти боїшся залишатися вдома один? - Ти впевнений в собі?

- Покажи свій настрій. Оцінювання роботи учнів.

- Девіз безпеки: (хором) (Слайд № 12)

Знати про це повинен кожен!
Безпека - це важливо!

- Дякую за урок! (Слайд №13)

Схожі статті