Не без проблем

Блог «Моя Іспанія» підводить проміжні підсумки 1/16 фіналу кубка Іспанії.

Над головним тренером «Бетіса», Пепе Мелемо, останнім часом з'явилося дуже багато грозових хмар. Дійсно, команда з Севільї відверто не блищить в прикладі: забиває мало, пропускає теж мало, але і цього буває достатньо для поразки. У 15-му турі приклади «Бетіс» поступився безвольно «Лас Пальмасу», дозволивши тому піти з 20-го місця. Завдання Пепе Меля в цьому сезоні гранично прості - збереження прописки в еліті і напрацювання поєднань для наступного сезону, який повинен стати успішніше нинішнього. Поки виходить лише частково. Якщо севільці НЕ розбазарювали очки на рівному місці, то зараз би знаходилися близько зони єврокубків. Проте ні про яке умовному способі, що стосується «Бетіса», говорити не варто. Та й взагалі варто відкинути цю звичку говорити з часткою «б».

Уже в цей уїк-енд «Бетісу» належить Севільському дербі, на якому варто зупинитися окремо, та й не зараз. Пепе Мель так і сказав на прес-конференції: «Ми не думаємо про дербі. Всі наші думки про майбутню зустріч ». В принципі, це чергові фрази, які говорить будь-який тренер, коли найближчий матч за статусом помітно поступається майбутньому. Севільці напередодні матчу зі «Спортингом» позбулися ряду гравців, а кого-то Мель вирішив поберегти.

Для команди Абелардо в цьому матчі завдання була зрозуміла: забити два голи, а може і три, при цьому не пропустити. Наставник прямо заявляв на передматчевій прес-конференції, що шансів, мовляв, у його команди не багато, але навіть за найменшу можливість Хіхонці зачепляться. На відміну від «Бетіс» «Спортинг» займає позицію, максимально наближену до вильоту. Що й казати, коли підопічні Абелардо в останніх п'яти матчах виграли всього один раз, при цьому програвши чотири рази. Нікого, мабуть, не хвилює, що в суперниках хіхонців були «Сельта», «Атлетіко», «Севілья» та «Леванте». Єдина перемога ж була здобута над «Лас Пальмасом». Це, вибачте, не є добре.

Проблеми «Спортинга» очевидні і Абелардо, вирішувати він їх збирається найближчим часом, тільки б не звільнили раніше. 16-й тур Хіхонці пропускають з «Барси». А це означало, що у господарів «Ель Молінон» була прекрасна можливість зіграти основним складом або, принаймні, максимально близькому до нього. Однак все було не зовсім так.

Перевага в перші хвилини переходило від команди до команди. «Бетісу» було не потрібно бігти вперед, а Хіхонці до цього теж не прагнули. Така ситуація поступово переросла все-таки в захоплення ініціативи «Спортингом». Проте, єдиними радощами і смаколиками початку матчу були регулярні закидання м'яча з ауту в штрафну суперника правим захисником господарів - Ернандесом. Плюс до цього часто в гру вступав голкіпер «Спортинга» - Гарсія. Він виконував швидше обслуговуючі функції, ніж рятував і виручав команду.

Гол в матчі виник, що називається, з нізвідки. Кутовий у виконанні «Спортинга» привів до забитого м'яча. До речі, корнерів в цьому матчі Хіхонці подали з десяток, але реалізували лише перший з них. Подачу з кута поля виконав Рачід, захисник Бернардо вистрибнув вище всіх і спрямував м'яч у ворота; стояв на лінії воріт Вольфсвинкель не зміг врятувати команду. Варто особливу увагу приділити Н'Діайе. Француз, немов маленька дитина, повірив в помилковий рух Бернардо за що був, власне, покараний.

Після пропущеного м'яча «Бетіс» пару хвилин приходив до тями. «Спортинг» ж не відчув цей момент, не скористався чудовою нагодою. За що поплатився через чотири хвилини після забитого м'яча. Ван дер Ваарт рідко з'являється в основі цього сезону. Але сьогодні саме він віддав прекрасний розрізає пас на все того ж Вольфсвинкель, що відірвався від Гуітіана. Ріки реалізував свій момент і, звичайно, побіг дякувати свого партнера, який віддав цукерково-шоколадну передачу.

Проблеми «Бетіса» в захисті раз по раз давалися взнаки. Періодично, то Варела, то Молінеро захоплювалися атакою, а їх ніхто не страхував. У такі діри легко вривалися крайні півзахисники «Спортинга». У таймі другому за таку безвідповідальність севільці ще поплатяться.

Підсумком першого тайму став нічийний результат 1-1. Безумовно, це було на руку «Бетісу». Хіхонців потрібно було забивати тричі і не пропускати.

Треба сказати, що рахунок, який зафіксувало табло «Ель Молінон», повністю відображав дійсність того, що відбувається: володіння м'ячем 50 на 50; кількість ударів в створ воріт теж однаково. А це означало для Абелардо лише одне - потрібно щось або, можливо, когось міняти. Так він і вчинив. Марного Касесе замінив Халилович, який розсилає привіти Сандро. Орендований хорват дуже хороший в цьому сезоні. Два голи і три гольові передачі, звичайно, не видатні показники, але і в партнерах щось не Мессі з Неймаром, та й команду називають не "Барселоною».

Ален вийшов, Ален забив, Ален - молодець. Підхопив м'яч, просунувся до центру і бабахнув так, що голкіпер «Бетіса» Хіменес не встиг скластися належним чином. Рахунок 2-1 розвеселив публіку. Правда, севільці знову могли відповісти швидким голом, але не вийшло: Вольфсвинкель потрапив в штангу. А далі ... Далі на полі була тільки одна команда. Ім'я її «Спортинг».

Господарі, яких підганяли тисячами своїх фанатів, понеслися вперед. Але у них забити так і не виходило. Володіння м'ячем на першу годину ігрового часу стало рости (55 на 45 на користь «Спортинга»). «Якщо не забиває Хіхон з гри, мабуть, я дозволю собі виставити руку і« привезу »пенальті» - подумав Альфред Н'Діайе. Гонсалес Гонсалес поставив цей самий пенальті, а його реалізував все той же Халилович. «Ось так матч, а ми йти хотіли» - подумали всі на «Ель Моліноне». А хорват забив вже два голи за 25 хвилин.

Як же в цей момент занервували футболісти «Бетіса». Пепе Мель спробував освіжити гру, але все марно. «Спортинг» тиснув, навіть міг забити, але не зрослося. Далі все йшло за класичним сценарієм таких матчів. Команда, якій було треба, лізла вперед, а інша полетіла в контратаки. Так, в одній з них, дубль оформив Вольфсвинкель, а потім добив «Спортинг» і Сехудо, який отримав капітанську пов'язку хвилиною раніше. Цей гол викликав велике обурення хіхонців, а Халилович з кимось із суперників зчепився. Хоча там, напевно, була причина в іншому.

22:00 «Атлетик» - «Ліненсе» (Д3) (перший матч: 2-0)

22:00 «Ейбар» - «Понферрадіна» (Д2) (перший матч: 0-3)

22:00 «Хетафе» - «Райо Вальєкано» (перший матч: 0-2)

23:00 «Валенсія» - «Баракальдо» (Д3) (перший матч: 3-1)

23:00 «Малага» - «Мірандес» (Д2) (перший матч: 1-2)

23:00 «Реал Сосьєдад» - «Лас Пальмас» (перший матч: 1-2)