1 клас - Православна культура
Тема. Як люди зрадили Христа
(Даний урок має особливе значення, будучи духовно-моральними естетичним контрастом до циклу уроків «Свята - радості». Емоційне радісне співпереживання свят (сорадованіе) змінюється співпереживанням трагедії зради і смерті (співчуття), готуючи дітей до розуміння і співпереживання сенсу покаяння.)
Мета. вчити дітей сопережіватьтрагедію зради і смерті Ісуса Христа
- Освітня. Розповісти про зраду Юди Ісуса Христа, підготувати дітей до розуміння і співпереживання сенсу покаяння;
- Розвиваюча. вміння співпереживати і каятися;
- Виховна. виховувати почуття співпереживання.
- організаційний момент
- Повідомлення теми уроку
Музичний супровід - П.И.Чайковский. Шоста симфонія, фрагмент фіналу
- Діти, як ви думаєте, про що буде розказано на уроці? ...
- Перевірка домашнього завдання
- Закінчилося святкування Масляної. Складаємо його в куточок, ховаємо в шафу, закриваємо їх на замочок. Пішов свято. Чому? ... Закінчилося свято Масляної. Для християн на Русі після днів Масляної наступало сумний час. Що ж сталося в цей час? Чому пішов свято? ...
4. Вивчення нового матеріалу
1) Читання оповідання про Івана (повість І.С. Шмельова «Літо Господнє»)
«Прокинувся Ваня, подивився у вікно і побачив різкий, голий холодне світло. Зник рожеве світло. Сіре небо, нудне. Воно стало ніби нижче, і все притихло: і вдома стали нижче і притихли, і люди засумували, йдуть, нахиливши голову, все в гріхах. Навіть веселий сніг, ще вчора так хрустевшій, раптом почорнів і мякнет. Ніби і сніг став грішний. По-іншому каркають ворони. Сіренька погода, відлига. Капає за вікном - як плаче. Масляна пішла - заплакала: кап, кап ... Розтерзані паперові квіточки позолоченій дитячої іграшки «масниці». Пропала радість. Настав Великий Піст.
2) Великий піст (базове поняття). Великий піст - це час, коли християни особливо згадують про те, що прийшов на землю для їх порятунку. Християни згадують, що Він любив людей, дбав про них, вчив їх, як стати щасливими і постраждав через їх злоби і заздрості. Душі у людей стали черствими, злісними, майже мертвими.
3) Розповідь вчителя: Про Тайну Вечерю, зраду Юди, Розп'яття (базові поняття)
«У Ісуса Христа було 12 учнів, які любили свого Вчителя. Петро, Іоанн та інші учні були вірними, слухняними, завжди ходили з Учителем, слухали Його слова, вчилися у Нього. Але один з них - Іуда був жадібним і злим і тільки прикидався, що любить Ісуса Христа. Учитель знав. Що він прикидається, а учні думали, що він хороший. Але Юда шукав слушного часу, щоб зрадити Ісуса Христа тим злим людям, які хотіли вбити Його. Злі люди зраділи, що вони тепер зможуть вбити Христа, і обіцяли заплатити Іуді за його зраду тридцять срібних монет. Юда вернувся до учнів, але нікому не розповів, що він зробив. Але Учитель знав всі справи і думки Іуди.
4) Показ ілюстрації: Симон Ушаков «Таємна вечеря» з подальшим розповіддю вчителя
Христос зібрав усіх Своїх учнів разом в одному будинку на святкову вечерю, сіл місці з ними за стіл. Коли вони сиділи навколо столу, Він сказав учням: «Діти! Уже недовго побуду Я з вами бути. Один з вас зрадить Мене злим людям, які я буду забитий! »Всі учні дуже засмутилися. Христос востаннє навчав Своїх учнів. Він сказав їм: «Пам'ятайте Мої слова, любіть один одного, як Я любив вас». Він взяв хліб, розламав його і подав учням: «Їжте. Ось Тіло Моє ». І показавши на чашу з вином, сказав: «А це кров Моя, що за вас проливається. Пийте ».
Злі люди схопили Ісуса Христа і розіп'яли (повісили) Його на Хресті, і Він помер. Небо потемніло, сонце перестало світити, і земля затряслися. Дерева і каміння плакали за померлим Ісуса Христа ».
- Давайте послухаємо музичний твір «Вечері Твоєї» А. Львова
6) Показ ілюстрації: «Ботоматерь Володимирська». Ікона (чорно-біле зображення). Емоційно-образне вплив кольору: померклі, згаслі фарби світу.
- Які фарби присутні? ...
7) Продовження розповіді вчителя під музичний супровід: П.И.Чайковский. Шоста симфонія, фрагмент фіналу.
- Церква нагадувала людям про недостойну поведінку словами: «Душе моя, душе моя, повстання, що спиш». Ці слова піснеспівів звучали в православних храмах в дні Великого посту.
Люди поступово зрозуміли і покаялися в тому, що зробили. Просили вибачення. Вони намагалися стати краще, подолати свої пристрасті (гріхи), робили зусилля. Для цього було встановлено особливий час, яке називається пост. І християни під час Великого (головного) Посту просили вибачення у Бога особливими словами: «Господи і Владико життя мій». Треба очистити душу від гріхів, тому все кругом - нове, інше. За вікном жалібний благовіст: по-мні, по-мні ... Це жалісний дзвін. Називається - пісний благовіст ». (І.С.Шмелев)
8) Запис у зошиті слів: Таємна вечеря, Розп'яття.
9) Читання сторінок Біблії: Зрада Іуди, Таємна вечеря, в Гефсиманському лісі, Смерть Ісуса.
5. Закріплення Вивченого - творча робота
- А тепер згадайте все, про що ви сьогодні дізналися, і намалюйте настрій сьогоднішнього дня.
Однак, не всі раділи Ісусу.
В першу чергу це були представники вищої церковної влади - священики (фарисеї і садукеї) і книжники (тлумачі Закону).
Адже Ісус виступав проти офіційної релігії та проповідував наступ такого царства, в якому не буде місця їх влади!
Тому для них Ісус був ворогом.
І ось за кілька днів до Великодня фарисеї і книжники зібралися в будинку первосвященика Каяфи, щоб знайти спосіб хитрістю захопити і вбити Ісуса Христа.
Відкрито заарештувати його вони боялися, так як Ісус був надто популярний серед простого народу.
Тому вони дуже зраділи, коли в збори прийшов Юда - один з дванадцяти апостолів.
- Я знаю, де Ісус! - сказав він - І можу повідомити, якою дорогою він піде. Тільки що я за це матиму?
І тоді за цю зраду священики пообіцяли Іуди Іскаріота нагороду - тридцять срібників (монет).
Ісуса, повели до первосвященика Каяфи, у якого зібралися старші народу та його начальники храму. Коли Ісуса туди привели, присутні закричали:
- Він повинен померти!
Ісуса віддали солдатам, і ті всю ніч знущалися над ним.
А на ранок Ісуса Христа відвели до римського намісника (представнику римського імператора) Понтія Пілата.
І той підтвердив рішення про його смерті.
Ісуса змусили нести на місце своєї страти - гору Голгофа - важкий хрест.
Багато народу прийшло подивитися кару.
Туди ж прийшли Іоанн з матір'ю Ісуса Марією.
Вони безпорадно дивилися, як солдати розпинають Ісуса на хресті, забиваючи в його руки і ноги цвяхи.
Однак, багато хто з присутніх тільки сміялися над Його муками.
- Ти ж - Бог! Так зійди ж з хреста!
А потім настала смерть Ісуса.
І в ту ж мить земля затремтіла, небо потемніло, і навіть знявся в храмі розірвався навпіл.
І ті ж самі люди, які тільки що сміялися над Ісусом, жахливо перелякалися.
- Боже! - закричали вони - Ця людина і дійсно був Сином Божим.
По темі: методичні розробки, презентації та конспекти
урок навколишнього світу за темою "Як люди мріяли літати" 3 клас УМК "Початкова школа 21 століття"
До 50-річчя від польоту в космос Ю.О. Гагаріна. Навколишній світ (3 кл.) Програма «Початкова школа XXI століття» (під ред. Н.Ф. Виноградової) Тема уроку: «Як люди мріяли літати» Завдання уро.
Презентація підготовлена для учнів 2-3 класів та може бути використана як додатковий матеріал до уроку або як додаткове заняття з організації дозвілля школьніка.План: 1. Вступленіе.2. Осн.
урок математики в 1 класі на тему "Як люди вимірювали довжину. Сантиметр" Система Занкова
Урок відкриття нового знання на основі діяльнісного підходу ФГОС.
Даний урок розрахований на учнів 3 класів. Форма даного уроку: урок-дослідження. Тип уроку: урок відкриття нових знань. Це перший урок нового розділу «Як люди жили в старовину». На.
Урок математики в 1 класі на тему "Як люди навчилися рахувати"
Урок математики в 1 класі проводився в рамках Дня науки. На ньому діти познайомилися з деякими історичними відомостями про різні системи нумерації, закріпили навички рахунку в межах.
Контрольна робота по темі: Як люди пізнають світ. УМК «Планета знань» 2 клас
Контрольна робота по темі: Як люди пізнають світ. УМК «Планета знань» 2 клас.
Презентація уроку навколишнього світу за темою "Як люди зберігають накопичені знання"
Презентація уроку навколишнього світу за програмою В.А.Самковой, Н.І.Романовой для 2 класу по темі "Як люди зберігають накопичені знання" (УМК "Початкова інноваційна школа").