Предмет: Математика
Клас: 3
Тема: Позначення геометричних фігур латинськими буквами.
Колова А.В.
Предмет: Математика
Клас: 3
Тема: Позначення геометричних фігур латинськими буквами
Мета: дати поняття про значення латинського алфавіту в геометрії
Завдання: познайомити з латинськими літерами, з використанням їх для
позначення геометричних фігур.
Розвивати логічне мислення.
Виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, прищеплювати навички
ЗСЖ.
Тип уроку: отримання нових знань
Вид уроку: інтегрований (математика, пізнання світу казахську мову)
хід:
Організаційний момент.
Психологічний настрій.
Усний рахунок: Хлопці, а який наближається свято? (Новий рік.)
Правильно. Давайте згадаємо, що найголовніше в будинку на новий рік?
(Ялинка) Зараз ми з вами згадаємо таблицю множення. А якщо не помилимося,
то прикрасимо ялинку.
5 * 8 = 40 6 * 9 = 54 4 * 4 = 16 3-9 = 27 9 * 5 = 45 2 * 8 = 16
Ну а хто нам дарує подарунки? Хто піднімає настрій? (Дідусь мороз і
снігуронька) Подивіться на дошку. Нам потрібно правильно вирішити приклади і на
наше свято обов'язково прийдуть і Дідусь Мороз і Снігуронька.
3 * 2 + 50 * 1 = 56 27: 3-3 * 3 = 0
70 * 7 + 100: 100 = 491 200 * 0 + 45:% 5 = 9
На новорічному карнавалі часто нам Дідусь Мороз і Снігуронька загадують
загадки. А ви будете відгадувати загадки?
1. В кінці речення стою,
Про те, що закінчилося кажу? ( Крапка)
2. У мене чотири сторони,
Між собою всі рівні? (Квадрат)
3. Три сторони і три кути
І знає кожен школяр
Фігура називається, звичайно .... (Трикутник.)
4.Хоть куди її веди
Це лінія така
Без кінця і без початку
Називається .... (Пряма)
4. А як ми називає фігури, у яких багато кутів і сторін?
(Багатокутник)
Молодці, хлопці! Відмінно впоралися.
Нова тема.
Хто мені скаже, який теми стосувалися всі наші загадки? (Геометричні
фігури) Правильно. І наша тема уроку - позначення геометричних фігур
латинськими літерами. Подивіться на ці фігури. Які фігури ви бачите?
(Квадрат, трикутник, п'ятикутник, точка, пряма, відрізок)
Зараз ми бачимо просто фігури, але взагалі їх прийнято називати, позначати.
А для цього використовуються латинські літери. Латинські букви схожі з
англійськими. І при позначенні обов'язково використовуються тільки великі
літери. Ось подивіться. Був просто квадрат, а коли ми, використовуючи латинські
літери позначили всі його вершини, то вийшов квадрат АВСD.
Закріплення. № 2 сторінка 148.
Виміряй довжини сторін чотирикутника АВСD. Назви сторону, довжина
якої найменша. Запиши боку в порядку зростання (у дошки і в
зошити)
Самостійна робота за варіантами. (Картки з геометричними
фігурами на партах у дітей)
1 варіант: зміряй довжини сторін багатокутника. Назви сторону довжина
якої найбільша.
2 варіант: зміряй довжини сторін багатокутника. Назви сторону довжина
якої найменша.
Логічна розминка.
На одній гілці берези висить 5 яблук, а на інший в 3 рази більше. скільки
всього яблук висить на березі? Відповідь. 0 яблук. На березі яблука не ростуть.
Молодці, хлопці! З логікою все в порядку!
Завдання. Читає вчитель.
В аптеку привезли м'яти 35 упаковок. Шипшини привезли в 5 разів менше.
Скільки всього упаковок трав привезли в аптеку?
Складаємо умову задачі.
Мята- 35 у. у.
Шіповнік-? у, в 5 р мен.
1) 35: 5 = 7 (у) - шипшина
2) 35 + 7 = 42 (у)
Відповідь: 42 упаковки трав привезли в аптеку.
Физминутку.
Хлопці, а чи знаєте ви, що м'ята і шипшина це лікарські трави? зараз
я вам розповім про деякі цілющих травах Казахстану. Цілющі трави!
Як же це буде звучати на казахської мовою? Емдік шөптер.
Зараз, хлопці ми з вами дізнаємося трохи з предмета пізнання світу і
казахську мову.
1) М'ята. Використовують, в основному, листя і квіти. М'ята, завдяки своїй
гіркоти, стимулює роботу печінки. При ущібах і розтягненнях листя
м'яти допомагають знизити біль, а при незначних травмах і зовсім
позбавити від неї. Олія м'яти полегшує біль, використовується як
укрпеляющее ароматичний засіб для ванни. Є сировиною для
багатьох лікувальних препаратів від м'ятних до шлункових таблеток і
різних мазей. Зараз дізнаємося як же казахською мовою буде мята-
Жалбиз. Давайте повторимо.
2) Шипшина. Ще в минулому були відомі цілющі властивості
шипшини. Його міняли на цінні і дорогі хутра і тканини. цілющими
властивостями володіють всі частини цієї рослини. Він дуже багатий
вітаміном С. Шипшина можна використовувати не тільки в лікувальних
цілях, але і пріномать в їжу. З ним можна заварювати чай, робити
настої, сиропи, а так само компоти, варення, желе. Хороший імунітет у
людини- це запорука здоров'я і гарного настрою. зміцнення
імунітету, важливе завдання кожної людини. І шипшина в цьому нам
хороший помічник. Поповнимо свій словник знань з казахської
мови. Шіповнік- ітмұрин.
3) Подорожник. Свіжі подрібнені листя подорожника застосовуються
укусах комах як
при пораненнях,
кровоспинний
подорожник
гарне
протизапальний засіб. Використовується при лікуванні бронхітів
туберкульозі легенів. Подорожнік- Бақажапирак.
опіках,
засіб.
4) Череда. Використовують як у вигляді відвару, так і в подрібненому вигляді.
Вживають всередину, додають в Анни, роблять примочки і
компреси. Вживання відвару череди сприяє зниженню
температури. Череда благотворно впливає на нервову систему,
надає заспокійливу дію. Нормалізує обмін речовин,
покращує травлення, підвищує апетит. Ванни з відваром череди
допоможуть при діатезі, різних висипах. Казахською мовою низка -
ітошаган.
Зараз ми дізналися про деякі корисні, лікувальних травах
які ростуть в Казахстані. Дізналися як назви цих трав звучить на
казахською мовою. Давайте тепер скажемо: У Казахстані росте багато
цілющих трав.
Казахстанда көп емдік шөптер өседи.
Кожному з вас хочу роздати казахсько-російський словничок. там записано
слова, з якими ми познайомилися сегодня.Вложіте їх у ваші
словники з казахської мови.
логічна розминка
Скільки горошин може увійти в стакан? Відповідь: жодної. Горошини не можуть
ходити.
Робота з підручником. Сторінка 148 № 3
9 * 6 + 36 = 90 63: 7-8 = 1 8 * 8-48 = 16
сторінка 149№6
х + 256 = 820 960-а = 175
х = 820-256 а = 960-175
х = 564 а = 785
Перевірка Перевірка
546 + 256 = 820 960-785 = 175
820 = 820 175 = 175
Завдання на дошці. Хто швидше?
Знайти площу прямокутника АВСD.
Довжина ВС = 6 см
Ширина СD = 3см
S = 6 * 3
S = 18см2
Підсумок уроку: З якою темою ми сьогодні познайомилися?
Що нового дізналися?
Що дізналися корисного для нашого здоров'я?
З якими новими словами з казахської мови ми познайомилися?
А тепер зіграємо в світлофор. Тільки у нас буде світлофор для залізної
дороги. А у нього 2 кольори. У кожного на парті картки: червона, зелена.
Якщо піднімете зеленую- значить тема уроку вам ясна. Якщо червону - значить
ви трохи важко.
Домашнє завдання: сторінка 148 № 3 закінчити, сторінка 149 № 8.