Презентація на тему - перевірка ділення із залишком - з математики для 3 класу

Діти: - Це слово «Перевірка».

IV.Сообщеніе теми і мети уроку

Учитель: - Перевірка - це один з важливих етапів будь-якої діяльності.

Вчора, перевіряючи ваші самостійні роботи, я виявила таке рішення прикладів:

25: 3 = 7 (ост.4) 58: 9 = 7 (ост.5) (Слайд 5)

- Знайдіть помилки. Яку пораду ви хотіли б дати своєму товаришеві?

Що треба зробити, щоб не сумніватися в правильності рішення?

Діти: - Треба виконати перевірку ділення.

Учитель: - Уточніть, перевірку якого виду прикладів?

- Отже, сьогодні ми вчимося перевіряти рішення прикладів на ділення з залишком.

V. Вивчення нового матеріалу.

а) Введення алгоритму перевірки

Учитель: - Хто вже здогадався, як виконати перевірку першого прикладу? Який перший крок? (Думки дітей). Складання алгоритму по ходу роботи:

1. Порівнюємо дільник і залишок. (Залишок менше, ніж дільник)

2. Дільник множимо на приватне.

3. До отриманого результату додаємо залишок.

4. Робимо висновок: якщо отримали ділене - приклад вирішене правильно.

б) Закріплення знань за підручником (усно)

в) Розвиток умінь учнів працювати за алгоритмом

(Один учень вирішує приклад на дошці з докладним поясненням, інший - виконує перевірку за алгоритмом)

67: 8 = 100: 33 = 87:21

VI. Фізкультурна пауза. Гра «Ляскай-топай»

Учитель: - Я показую вам приклади. Якщо це табличний випадок - ви ляскаєте. А якщо приклад на ділення з залишком - тупотите. (8 карток)

VII. Закріплення вивченого матеріалу

а) Самостійна робота по різнорівневим картками (за вибором учня).

б) Взаимопроверка і оцінка роботи за картками. (Слайд 7)

Учитель: - Користуючись даними алгоритмом, перевірте свою роботу, а потім - роботу сусіда.

- А тепер порівняйте відповіді (показ відповідей на екрані). Згадайте критерії та оцініть роботу свого товариша.

- Хто отримав 5? 4? Маю велику надію, що хлопці, які отримали сьогодні оцінку нижче чотирьох балів, ще потренуються будинку, і на наступному уроці ми порадіємо їхнім успіхам.

VIII. Вирішення задач

IX. Розгадування ребусів. (Слайд 8)

- Деяке число розділили на 9. Вийшло приватне 7 і залишок 4. Знайди ділене.

(. 6 = 6 (ост. 3) (7. 5 = 9 (ост. () 5 (. 8 = 7 (ост. ()

Учитель: - Що нового дізналися? Як перевірити розподіл із залишком?

- Уміння вирішувати приклади даного виду і виконувати їх перевірку дуже важливо для нас сьогодні, буде затребуване в подальшій роботі і, звичайно, стане в нагоді вам всім в повсякденному житті.

- Кого з товаришів ви б хотіли відзначити за хорошу роботу?

Домашнє завдання: скласти 10 прикладів на ділення з залишком і виконати їх перевірку за алгоритмом.

Урок математики в 3 класі

Тема: «Перевірка ділення з залишком»

Мета: 1. Ознайомити учнів з алгоритмом виконання перевірки

прикладів на ділення з залишком.

2. Продовжити роботу над розвитком логічного мислення,

обчислювальних навичок, математичної мови учнів.

3. Виховувати комунікативну культуру учнів, прищеплювати

інтерес до предмету.

Устаткування. слайд-презентація, різнорівневі картки для індивідуальної роботи, демонстраційні картки з прикладами для фізкультурної паузи, ребуси з «віконцями».

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу за підручником «Математика»

I. Організаційний момент

Учитель: - Хто отримав нагороди за роботу в зошитах? Спасибі вам за старання і працю!

- Який сьогодні день тижня? Назвіть дату. Згадаймо нашу римування про правила посадки при листі.

Черговий: Я зошит свою відкрию і похило покладу,

Я, друзі, від вас не приховую - ручку я ось так тримаю!

Сяду прямо, не зігнуся,

За роботу я візьмуся! (Запис дати)

II. каліграфічний хвилинка

Учитель: - Охарактеризуйте дане число.

Діти: - Це число чотири сотні п'ятдесят сім. Воно непарне, тризначне. Щоб його записати знадобилися три цифри: 4, 5, 7.

Учитель: - Уявіть число у вигляді суми розрядних доданків.

Діти: 457 = 400 + 50 + 7

Учитель: - Скільки всього одиниць в цьому числі? Десятків? Сотень?

Діти: 457 одиниць, 45 десятків, 4 сотні.

III. Актуалізація знань учнів

а) Учитель: - Над якою темою ми працювали на минулому уроці?

Діти: - Розподіл із залишком.

Учитель: - Згадайте, як називаються числа при діленні?

Діти: - Подільне, дільник, приватне.

Учитель: - Як знайти невідоме ділене?

Діти: - Треба дільник помножити на приватне.

Учитель: - Що ви знаєте про залишок?

Діти: - Залишок завжди менше, ніж дільник.

б) Учитель: - Яке число до 39 без залишку ділиться на 4? На 8? На 9?

- Які залишки можуть вийти при розподілі на 3? На 6? На 12? На 99?

в) Гра «Розшифруй слово»

Учитель: - Розгляньте приклади. Що в них спільного? (Слайд 4)

Діти: - Все приклади на ділення з залишком.

Учитель: - Вирішіть приклади усно. Вибравши один по одному приклади із залишком 3, ви прочитаєте слово.

Діти: - Це слово «Перевірка».

IV.Сообщеніе теми і мети уроку

Учитель: - Перевірка - це один з важливих етапів будь-якої діяльності.

Вчора, перевіряючи ваші самостійні роботи, я виявила таке рішення прикладів:

25: 3 = 7 (ост.4) 58: 9 = 7 (ост.5) (Слайд 5)

- Знайдіть помилки. Яку пораду ви хотіли б дати своєму товаришеві?

Що треба зробити, щоб не сумніватися в правильності рішення?

Діти: - Треба виконати перевірку ділення.

Учитель: - Уточніть, перевірку якого виду прикладів?

- Отже, сьогодні ми вчимося перевіряти рішення прикладів на ділення з залишком.

V. Вивчення нового матеріалу.

а) Введення алгоритму перевірки

Учитель: - Хто вже здогадався, як виконати перевірку першого прикладу? Який перший крок? (Думки дітей). Складання алгоритму по ходу роботи:

1. Порівнюємо дільник і залишок. (Залишок менше, ніж дільник)

2. Дільник множимо на приватне.

3. До отриманого результату додаємо залишок.

4. Робимо висновок: якщо отримали ділене - приклад вирішене правильно.

б) Закріплення знань за підручником (усно)

в) Розвиток умінь учнів працювати за алгоритмом

(Один учень вирішує приклад на дошці з докладним поясненням, інший - виконує перевірку за алгоритмом)

67: 8 = 100: 33 = 87:21

VI. Фізкультурна пауза. Гра «Ляскай-топай»

Учитель: - Я показую вам приклади. Якщо це табличний випадок - ви ляскаєте. А якщо приклад на ділення з залишком - тупотите. (8 карток)

VII. Закріплення вивченого матеріалу

а) Самостійна робота по різнорівневим картками (за вибором учня).

б) Взаимопроверка і оцінка роботи за картками. (Слайд 7)

Учитель: - Користуючись даними алгоритмом, перевірте свою роботу, а потім - роботу сусіда.

- А тепер порівняйте відповіді (показ відповідей на екрані). Згадайте критерії та оцініть роботу свого товариша.

- Хто отримав 5? 4? Маю велику надію, що хлопці, які отримали сьогодні оцінку нижче чотирьох балів, ще потренуються будинку, і на наступному уроці ми порадіємо їхнім успіхам.

VIII. Вирішення задач

IX. Розгадування ребусів. (Слайд 8)

- Деяке число розділили на 9. Вийшло приватне 7 і залишок 4. Знайди ділене.

(. 6 = 6 (ост. 3) (7. 5 = 9 (ост. () 5 (. 8 = 7 (ост. ()

Учитель: - Що нового дізналися? Як перевірити розподіл із залишком?

- Уміння вирішувати приклади даного виду і виконувати їх перевірку дуже важливо для нас сьогодні, буде затребуване в подальшій роботі і, звичайно, стане в нагоді вам всім в повсякденному житті.

- Кого з товаришів ви б хотіли відзначити за хорошу роботу?

Домашнє завдання: скласти 10 прикладів на ділення з залишком і виконати їх перевірку за алгоритмом.

Схожі презентації

Презентація на тему - перевірка ділення із залишком - з математики для 3 класу

Схожі статті