Психологічна підготовка воротаря

Всі ми знаємо що будь-яка фізична форма воротаря може бути одним разом перекреслена його психологічним надломом. Питання як хто з воротарів психологічно готує себе до матчу. Що робити якщо виникає сильне стартове хвилювання. Як оправитися від безглуздої шайби?

Зокрема у мого з'явився страх 3 періоди. Витягає перші 2 і якщо рахунок хиткий у нього з'являється страх підвести команду від сюди безглузді шайби часом забиті самим. Що сказати хлопцю, як йому себе заспокоїти?

Повернутись до початку

Togl
Залиште хлопця в спокої. є тренер який йому підкаже. У нас з сином розмову такої. тренер похвалив чи ні. Якщо так. грав як годиться. якщо ні. роби висновки!

У хокей не грав, був футбольним воротарем. І синочок "встав в рамку", але вже в хокеї.

Кращий спосіб налаштуватися на матч - расслабуха. В будь-якій формі: сон, музика, ігри.
Поменше думати про наближення матчі.
Безпосередньо перед грою дізнатися, якщо є джерело, сильних суперників, основні фінти, улюблений кидкові "точки".
Якщо немає такої інфу, то треба просто нагадати дитині його недоліки і сказати, що "все вийде".

Але вже півтора року "виходимо на заміни". Тьху-тьху-тьху - не "сере". У минулому році в Пензі в фіналі зони Поволжя вийшов за рахунку 0: 4 проти Ак Барса, і півтора періоду поодинці "тримав" гру (з польовими щось сталося - команда "стояла"). Потім, правда, нам забили ще три шайби, але все з добивання, у тренера претензій не було. І тільки в роздягальні виснілось, що грав з височенною температурою - 39.5. Відповідно, одужали ми тільки до кінця турніру.

Власне, саме по "станом здоров'я" ми і втратили місце в основі. Часто хворіємо і тренер на нас не розраховує.

А ось наш нинішній основний воротар - це класичний приклад слабкої психіки !!
Технічно, вони з моїм на одному рівні (це не моя думка, це думка тренера воротарів, який працював з ними в минулому році, до цього два роки доводилося цим займатися мені, зараз він поїхав, і наші воротчікі знову надані самі собі).
Але ось з настроєм на гру - це труба. Може відіграти блискуче, але частіше так чудит, що просто труба. Під час гри може елементарно "вимкнутися". Забуває, що він знаходиться на полі.
І ніякі "накачування" перед матчем не лікують.

Додано через 14 хвилин 1 секунду:
Ще згадав.
Це звичайно дуже неспортивно, але у мене найкращі ігри були зі страшного перепою.
Чи не "з похма". Слава богу, доживши до 37 років, я навіть ще не знаю, що це таке. Саме після "конкретних" вечірніх "посиденьок".

Схоже стан описав RED2

- штучне зняття (хімія) - найпростіший і шкідливий спосіб. Існують препарати, які блокують "кору надниркових залоз і адреналін не надходить в кров".

Схоже, в моєму випадку горілка виступала таким "блокує". Тобто я "відключав мізки" і діяв чисто "на рефлексах". Партнери навіть пропонували перед вирішальними іграми поїти мене до втрати пульсу на свої гроші.

Пити, до речі, теж спосіб. У всякому разі, я знав приклади, коли людей на старт приносили, а вони вигравали. Причому, це люди в званні ЗМС і старт так рівня чемпіонату Росії за часів СРСР. Теж мабуть стан знімає стрес. Але поки був в спорті сам не пив (років так до 23), на собі не пробував

Додано через 5 хвилин 29 секунд:
Але в методиці є психологічні вправи, які в хокеї застосовуються рідко:
- скажімо виконання вправи "на завдання" тренера, тобто людині пояснюють завдання, ставлять цілі (наганяють страху) і дивляться за виконанням,
- виконують вправи на публіці - коли вже дивиться вся команда,
- буліти як змагання між воротарем і командою або окремими гравцями,
та інше. Так то все це називається моделювання змагальної обстановки і має повторюватися кожного тренування.

У мого, у свій час, був страх останніх двох хвилин гри, особливо, якщо гра йде на нуль, або у команди мінімальну перевагу. Домовилися, по-перше, не дивитися, скільки часу залишилося до кінця, а по-друге, постійно повторювати в голові, що буде ще один період. Страх пройшов досить швидко.