Рішення задач на час »(умк« школа росії »)

цілі:
  • Узагальнити і повторити відомості про вимірювання величин, систематизувати і розширити знання дітей про вимірювання часу;
  • Формувати вміння самостійно визначати час за годинником, навчити користуватися календарем для визначення тривалості подій, переведення одиниць часу і дій із заходами часу;
  • Відпрацьовувати навички усних обчислень, повторити і закріпити рішення текстових завдань і рівнянь, нумерацію і дії з багатозначними числами, рішення прикладів на порядок дій.
Плановані результати:
  • Навчаться розуміти навчальне завдання уроку і прагнути до її виконання;
  • Здійснювати самоконтроль і самооцінку, взаємоконтроль;
  • Орієнтуватися в матеріалі підручника, знаходити потрібну інформацію і працювати з нею;
  • Слухати співрозмовника і вести діалог;
  • Визнати можливість різних точок зору і право кожного мати свою.

I. Організаційний момент

Перевірка готовності дітей до уроку.

- Коли людина посміхається, у нього працюють 18 м'язів обличчя, а коли хмуриться - 43 м'язи, тобто на 25 м'язів більше.
- Що корисніше: хмуритися або посміхатися?
- Давайте посміхнемося один одному і почнемо роботу.

Продзвенів дзвінок веселий!
Всі готові? Все готово?
Ми зараз не відпочиваємо,
Ми працювати починаємо!

II. актуалізація знань

Активізація уваги учнів.

Без ніг і без крил воно,
Швидко летить,
Чи не наздоженеш його.
Вчора було,
сьогодні є
І завтра буде. (Час)

- Що ви уявляєте, коли вимовляєте це слово? (Відповіді учнів)
- Які одиниці вимірювання часу ви знаєте? (Відповіді учнів: хвилини, години, рік, ...)
- Ми зараз говорили про час, про годинник - яка буде тема нашого уроку? (Відповіді учнів)
- Які цілі ми можемо поставить для цього уроку? (Відповіді учнів)
- За допомогою якого приладу вимірюють час? (Відповіді учнів. Годинник)
- Одні з перших годин були - водяний годинник. Може хтось знає, як вони називалися?
- Тоді, ви повинні знайти значення виразів, розташуйте відповіді в порядку убування, зіставивши їх відповідним буквах, і ви дізнаєтеся, як називаються водяний годинник. (Клепсидра)

- Як же називаються водяний годинник?
Перша клепсидра представляла собою простий циліндричний посудину з отвором внизу. Але вода з нього витікала нерівномірно: спочатку швидше, а потім повільніше. Винахідники клепсидри виправили цей недолік і зробили посудину у формі конуса підставою вгору. І стала вода виливатися рівномірно. А за відмітками на посудині визначали, скільки води витекло, стільки часу пройшло.
Знаменитий філософ Платон створив клепсидру, яка в певний час скликала учнів на заняття, видаючи дзвін. Так з'явився перший шкільний дзвінок.

III. Самовизначення до діяльності

Я хочу вам показати ще один прилад для вимірювання часу.
Ой, я його не можу знайти. Хтось узяв цей прилад і як мені здається, втратив його. Хлопці, давайте, пошукаємо цей прилад на галявинці.
Полянка - чарівна, математична. Під кожним камінчиком, нас чекають різні завдання. Після їх виконання, ми зможемо дізнатися - тут чи наш прилад. На все пошуки у нас 20 хвилин. Чи готові?

IV. Робота по темі уроку

На дошку вішаються годинник, за якими будуть стежити за часом.

- Хлопці, під яким камінчиком почнемо свій пошук? (Відповіді учнів)

Камінчик № 1 «Вирішуємо завдання»

Якщо тема «камінчика» - «Вирішуємо завдання», то які цілі ми можемо поставити перед собою в цьому завданні? (Відповіді учнів)

Приміська електричка вирушила від вокзалу о 8 годині ранку і прибула на кінцеву станцію через 2 години 20 хвилин. Коли електричка прибула на кінцеву станцію?

(Складаємо умову задачі)

Відповідь: сонце зійшло о 9 годині ранку.

підсумок:
- Як знайти початок події? (Відповідь учня: треба з закінчення події відняти тривалість події.)
- Як знайти закінчення події? (Відповідь учня: треба до початку події додати тривалість події.)
- Як знайти тривалість події? (Відповідь учня: треба з закінчення події відняти початок події.)
- А зараз, спробуйте, самі вирішити задачу.
Вирішувати завдання клас почав в ________, закінчив вирішувати завдання в ____________. Яка була тривалість роботи над завданнями?
Оцініть свою роботу на цьому етапі уроку.
(На годиннику, які знаходяться на дошці, учні виставляють час.)
- Нашого приборчика під камінчиком ми не знайшли.

VI. Самостійна робота

Вибирайте наступний камінець.

Камінчик № 2 «Самостійна робота»
  1. Визнач по малюнку, який зараз година:
  2. Намалюй стрілки на годиннику:

Дістаньте, будь ласка, календар - ми зараз будемо працювати з ним.

- Визначте, яке число і місяць настануть, якщо від початку року пройшло:
  • 4 місяці;
  • 5 місяців і 10 днів.

- Скільки місяців в році?
- Скільки днів в році?
- Скільки місяців ми вчимося на рік?
(Під камінчиком нічого не знайшли)
(Оцініть свою роботу)

208 056 914
  • Назви попередній і наступний числа.
  • Скільки класів і скільки розрядів у записі цього числа?
  • Яка цифра стоїть в розряді одиниць мільйонів?
  • Скільки всього мільйонів в цьому числі?

(Оцініть свою роботу)

- Оцініть свою роботу;
- Взаимопроверка.

Прилад, який ми знайшли на галявині, називається секундомір.
Як ви думаєте, для чого він потрібен? З цим приладом ви познайомитеся на наступному уроці.
- Чи все було зрозуміло сьогодні на уроці?
- Оцініть свої досягнення на уроці. Хто задоволений своєю роботою?

IX.Подведеніе підсумків уроку

- Що було важко?
- Якими знаннями, отриманими на уроці, ви хотіли б поділитися будинку?
- Де можна застосувати отримані знання?

Схожі статті