Рівняння, контент-платформа

Тема урока. Рівняння.

Мета уроку. дати поняття про зрівняння як особливий вид рівності.

Освітня: познайомити учнів з поняттям «рівняння», вивести алгоритм вирішення рівняння з невідомим компонентом - складовою на основі взаємозв'язку між частиною і цілим.

Розвиваюча: розвивати логічне мислення, увагу, пізнавальну активність.

Виховна: виховувати акуратність, працьовитість на уроці, взаємодопомога.

Тип уроку: вивчення і первинне закріплення нових знань і способів діяльності.

Обладнання: картки з числами, картки з алгоритмом, плакати із зображенням планет.

Учень (очікувані дії)

I. Організаційний момент.

-Отже, друзі, увагу -

Адже продзвенів дзвінок.

Почнемо скоріше урок!

II. Актуалізація знань.

- Не забувайте, що на уроці математики ми вчимося доводити і міркувати.

- Пропоную почати з гімнастики для розуму.

1) - Що знаходиться на дошці? (На дошці картки з числами: 6, 1, 2, 3, 4, 7, 14)

- Знайдіть «зайве» число. Обгрунтуйте відповідь.

- Приберемо це число.

- Назвіть з даних чисел найбільше.

- Назвіть число, яке більше 4, але менше 7.

- Назвіть найменше однозначне число.

- Назвіть число, яке може вийти, якщо 3 + 1.

- Назвіть числа, які менше 4.

(На дошці запис: 7,6,1,4,2,3)

- Запишіть в зошит цей відрізок натурального ряду чисел.

- Складемо з цих чисел відрізок натурального ряду і запишемо його в зошит.

- Молодці! Які ви уважні!

2) - З'єднайте в зошиті точки по порядку. Що вийшло?

- А куди можна відправитися на ракеті?

3) - Отже, ми вирушаємо в космічну подорож на кораблі. З величезною швидкістю наш корабель переніс нас на планету Порахуй-ка. Нас зустрічає веселий житель цієї планети Тік.

- Тік запитує, як називаються ці записи?

- Відновіть ці рівності, виділіть частини і ціле.

- Чим схожі всі рівності?

- Яке правило нам допомогло відновити ці рівності?

4) Постановка проблеми.

- Я вирішила змінити першу рівність: 4 + Х = 8.

- Що об'єднує цей запис з прикладами з віконцями?

- Рівність, в якому є невідомий компонент, називається ... Рівняння. Вслухайтеся в слово. Які асоціації виникли?

- Число 14- «зайве», для його записи використовували дві цифри, це двозначне число.

- Це не відрізок натурального ряду.

- Числа повинні бути розташовані в порядку збільшення.

- Чи не можемо записати відрізок, т. К. Немає числа 5.

Ті, що навчаються працюють біля дошки.

- Є невідоме число.

- У всіх равенствах невідома частина.

- Є невідоме число.

- Щось потрібно зрівняти.

- Чую слово «дорівнює».

III. Визначення теми уроку, постановка навчальних завдань.

- Сформулюйте тему уроку.

- Яку головну задачу будемо вирішувати в ході уроку? Що означає вирішити рівняння?

- А наш корабель продовжує подорож.

- Вчитися вирішувати рівняння.

- Летимо далі. І ось ми приземлилися на планеті Міркуй-ка. Нас зустрів житель Пак.

- Так як називається рівність з невідомим компонентом?

- Невідомий компонент в рівняннях прийнято позначати за допомогою латинських букв х, у, z.

- Хлопці, як ви вважаєте, яке число сховалося в рівнянні 4 + Х = 8?

- Запишемо це рівняння в зошит.

- Що таке Х І 4? Підкресліть.

- Назвіть ціле. Обведіть його.

- Чому ж дорівнює Х? Як вирішували?

(Учитель показує правильність оформлення рішення рівнянь)

- Пак просить перетворити наші залишилися рівності в рівняння і вирішити їх.

Ті, що навчаються повторюють за вчителем назви латинських букв.

Колективна робота біля дошки і в зошиті.

- Від цілого 8 відняли частину 4 і отримали іншу частину - 4.

За допомогою навідних запитань виводиться алгоритм розв'язання рівнянь.

Схожі статті