Яна Жернакова
«Складання розповіді по картині« Кінь з лошам ». НОД по ГО «Комунікація» в старшій групі
Мета. продовжити формування навичок побудови зв'язних монологічних висловлювань.
Звукова культура мовлення. відпрацьовувати інтонаційну виразність мови.
Лексико-граматичний срой мови. активізувати і розширювати словник по темі, вчити будувати зв'язні висловлювання з опорою на наочність, продовжувати знайомити з поняттям «пропозиція».
Зв'язкова мова. відпрацьовувати навички послідовного розповідання з опорою на наочність і досвід.
• Розвиваюча. розвивати монологічну і діалогічну мова, відтворює уяву, довільне увагу, мислення.
• Виховна. виховувати почуття взаємоповаги, уміння слухати, любов до домашніх тварин.
Тип НСД. ознайомлення з новим матеріалом.
Принципи виховання та навчання. науковості, наочності, доступності, створення позитивного емоційного фону, принцип практичної спрямованості, індивідуалізації.
Методи виховання і навчання. словесні (бесіда, розповідь. методи емоційного стимулювання, практичні (вправа, спостереження, контроль і самоконтроль.
Методи розвитку мови. словесні (мовної зразок, пояснення, вказівки, оцінка дитячої діяльності, питання, наочні, складання оповідань і переказів з опорою.
Форма організації. фронтальна та індивідуальна.
Засоби навчання. Демонстраційні - картина «Кінь з лошам». музика «Біг коней».
1. Організаційний момент
2. Мотиваційно-цільовий етап
3. Основна частина
3.1 Розгляд картини
3.2 Артикуляційна гімнастика
3.3 Складання розповіді по картині
3.5 Дидактична гра «Живі слова»
4 Підведення підсумків НСД
Етапи діяльності Діяльність педагога Діяльність дітей
1 Орг. Момент -Здравствуйте, хлопці. Давайте станемо в коло, візьмемося за руки і сміявся один одному.
- Хлопці, сьогодні я приготувала для вас сюрприз, а що це за сюрприз, ви зараз самі і відгадаєте:
У мене велика грива,
Покатаю того грайливо,
Хто не побоїться.
Моя шерстка гладка, Хто ж я. (Конячка)
- Правильно, хлопці, сьогодні на заняття я принесла картину. по якій ми складемо цікаві розповіді. Так само сьогодні на занятті ми будемо вчитися відповідати повними і правильними пропозиціями, вислуховувати і допомагати один одному при відповіді, постараємося бути уважними і слухняними.
2 Мот-цільовий етап
3.1 Розгляд картини -Давайте придумаємо назву картині. Розглянемо кінь на картині. яка вона? Яка у коня шерсть. У коня красиве потужне тіло, довгі ноги, гарна довга голова, стоячі вуха, між вухами чубчик, великі очі, довга шия, на шиї грива.
-Порівняйте кінь з лошам. Чим вони відрізняються? Кінь велика і сильна. а лоша. У коня довгий хвіст. а у лошати. Що у них спільного? Яку користь приносить кінь людям?
3.2 Арт гімнастика -Зараз ми з вами будемо складати розповідь по картині. але спочатку проговоримо скоромовку. Від тупоту копит пил по полю летить. Діти промовляють скоромовку спочатку повільно, потім швидше.
3.3 Складання розповідей 2 дитини складають описовий розповідь. вихователь допомагає навідними питаннями, потім ще 2 дитини складають розповідь.
3.4 Фізкульмінутка Вихователь з дітьми стають в коло, грає музика, діти імітують біг коня.
3.5 Дід гра «Живі слова» -А зараз, хлопці, ми з вами пограємо в гру «Живі слова». Викликаються 5 дітей - слова (Дуже, коні. Тобто, овес, люблять, інші - складають пропозицію. Коні дуже люблять їсти овес. Дуже люблять коня є овес. Овес дуже люблять їсти коні.
4 Підведення підсумків НСД Педагог зазначає активність дітей на занятті. Діти висловлюються про заняття (що більше сподобалося).
Розвиток інтонаційної виразності мовлення. Розвиток інтонаційної виразності мовлення. Інтонаційною виразністю діти опановують переважно до п'яти років. Але, як правило.