Конспект НСД в старшій групі по реалізації освітньої галузі «Художня творчість» (ліплення) «Собаки»
Інтеграція освітніх областей:
«Пізнавальний розвиток» (узагальнення і систематизація знань дітей про зовнішній вигляд і спосіб життя собак різних порід);
«Комунікація» (розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми);
«Мовний розвиток» (вчити ліпити за поданням, передавати основну форму предмета, співвідношення частин);
«Художньо-естетичне» (формувати емоційну чуйність на твір).
Мета: Закріплення ЗУН дітей, розширення кругозору за допомогою художньої творчості, виховання дбайливого ставлення до тваринного світу.
формувати вміння розглядати предмети, виділяти основні частини, форму, характерні ознаки тваринного (довжину ніг, форму морди, вух, фактуру поверхні - гладка або потрібно намалювати шерсть);
формувати вміння вибирати спосіб ліплення (по частинах або разом тулуб і голова);
формувати вміння передавати нескладне рух (біжить, лежить, нахилила голову і ін.);
розвивати дрібну моторику рук;
виховувати бажання доповнювати зображення (зліпити маленького цуценятко, кісточку, миску або будь-яке доповнення);
виховувати увагу, посидючість, старанність, акуратність;
виховувати почуття прекрасного, гордість за власну роботу.
Попередня робота з дітьми: Читання творів про собак, розгляд ілюстрацій і листівок, спостереження за собакою на прогулянці.
Демонстраційний матеріал: Іграшки (собаки різних порід), скульптура малої форми, ілюстрації із зображенням собак, магнітофон, музичні записи.
Роздатковий матеріал: тісто, дошки, серветки, стека, серветки.
Дитяча активність. Ігрова, інтелектуальна, комунікативна, трудова.
Методи і прийоми НСД:
1. Організаційний момент.
5. Виклад нового матеріалу.
6. Пальчикова гімнастика.
7. Наочне пояснення алгоритму роботи.
8. Самостійна діяльність дітей.
11. Підведення підсумків.
Хід освітньої діяльності:
Організаційний момент. діти входять до групи з вихователем, стають в коло, беруться за руки.
- Здрастуйте, хлопці! Утворити коло, візьмемо один одного за ручки, посміхнемося. Ми ж раді один одного бачити? І я вас дуже рада бачити. Які у нас теплі долоньки! Давайте кожен один одному нехай передасть своє тепло. Молодці! Як добре, що ви все сьогодні прийшли!
Йшла вона через міст,
Чотири лапи, п'ятий хвіст.
Якщо міст провалиться,
То вона звалиться.
Вихователь: Хлопці, чуєте? Хто це до нас прийшов у гості? Зараз подивимося (з'являється іграшка собаки).
Вихователь: До нас в гості прийшла собака. Але прийшла вона не одна, а зі своїми друзями, подивіться, ось їх скільки, і які вони всі різні! (Підводжу дітей до виставки собак різних порід). У чому вони схожі? А чому не схожі? Як ви бачите, собаки бувають різні: за величиною, за будовою: у одній довгий тулуб, довгі ноги, витягнута морда і довгі звисаючі вуха, а в іншої гостра мордочка, короткі ноги і кругла голова, хвіст догори, так, хлопці?
Підніміть руки, хто бачив справжню собаку? Всі бачили, чудово. А у кого вдома є такий вихованець? У Вані, Тимура і Вікі. Добре, Вань, розкажи трішки про свого чотириногого друга. (Розповідь дитини.)
Вихователь: Добре, пропоную зліпити з незвичайного матеріалу з тіста кожен собі такого вихованця будь-якої породи, яку ви бачите на картинках. Пройдіть, будь ласка, на свої місця. Для початку, давайте приготуємо до роботи наші вмілі ручки:
Вихователь: Молодці. Як ви думаєте, як можна зліпити собаку? Так, можна по частинах, з цілого шматка. По частинах ви знаєте, як ліпити. Я ж хочу вам нагадати, як ліпити з одного шматка тулуб і голову.
У собачки гострий носик,
Є й шийка, є і хвостик. (2 рази)
(Права долоня на ребро, на себе. Великий палець вгору. Вказівний, середній і безіменний - разом. Мізинець поперемінно опускається і піднімається)
Отже, давайте я буду показувати, а ви уважно-уважно дивитися. Ось я ката стовпчик (циліндр, намічаю частина для голови, відгинають її вгору. Окремо ліплю стовпчик, ділю його навпіл і кожну частину ще раз навпіл. Виходять передні і задні ноги). В тулуб роблю поглиблення стеком і вставляю туди стовпчики, потрібно їх щільно примазувати з усіх боків. Спочатку до тулуба прикріпимо ноги, хвіст, потім покажемо деталі: особливості мордочки, вух, лап. Стекой завдамо шерсть (рисочки). Ось і вийшла собачка. Зараз ви визначаєтесь зі способом ліплення, яку породу ви будете ліпити, намічаєте в голові особливості даної породи і приступаєте до роботи.
Не забудьте, скористатися серветками після закінчення роботи.
(Перевіряю, чи всі частини виліпили, чи правильно передають будову, розташування частин. Під час самостійної діяльності даю дітям поради, якщо необхідно, надаю дітям допомогу.)
Вихователь: Хлопці, хто закінчив, можете виліпити ще одну або будь-яке доповнення для великий, наприклад, що це може бути?
Вихователь: Так, з якою вона буде їсти. Або кісточку, яку вона дуже любить.
Молодці, несемо сюди своїх собачок. Давайте подивимося, які вони у нас вийшли? Молодці, які гарні! Ось як багато собак різних порід у нас вийшло. Молодці, тепер у нашій гості стало ще більше друзів. Чия собака подобається вам найбільше? Чому? А мені подобається собака Іллі: подивіться, він зліпив вівчарку, яка сидить біля будки, молодець. А у Віки вийшли дві собачки: мама і дочка. Так, Віка? Молодець! А Микиті потрібно наступного разу не поспішати - тоді вийде робота поаккуратнее. Ви дуже старалися сьогодні. Особливо хочу похвалити Ірину, Данила - вони були дуже уважними і швидше за всіх впоралися із завданням. Карина теж молодець, активно брала участь в бесіді. Несемо наших собачок на галявину, нехай погуляють. А я запрошую вас усіх на килимок.
Раз два три чотири п'ять -
(Включаю музику з мультфільму «Бобик в гостях у Барбоса»)
Розгойдуємося в такт музиці і співаємо:
Людина собаці друг, людина собаці друг,
Це знають всі навколо, це знають всі навколо,
Зрозуміло всім, як двічі два,
Немає добрішими істоти.
Лапу першим подає, лапу першим подає,
Волю нервах не дає, волю нервам не дає,
Ще ніхто не помічав,
Щоб хоч раз він загарчав.
Він не гавкає, не кусається,
На перехожих не кидається,
І на кішок - нуль уваги,
Ось це виховання!
Вихователь: Хлопці, наше заняття підходить до кінця. Вам воно сподобалося? Про що ми з вами розмовляли? Що нового ви дізналися? Що ми робили? Як ми ліпили собак? Мені теж сподобалося заняття. В цілому, ви всі молодці, у нас вийшла справжня виставка. Дякуємо! До нових зустрічей!
По темі: методичні розробки, презентації та конспекти
Конспект НСД в старшій групі по темі: «Талісмани зимових Олімпійських ігор» (інтеграція освітніх областей: «Художня творчість», «Комунікація», «Соціалізація», «Пізнання», «Здоров'я»)
Даний конспект НСД знайомить дітей з талісманами зимових Олімпійських ігор. До конспекту запропонована презентація і завдання «Знайди пару».
Конспект нод в старшій групі з художньої творчості (ліплення). Тема: "Светофорікі"
Матеріал для вихователів з правил дорожнього руху.
Конспект НСД в старшій групі по освітній галузі - художня творчість (нетрадиційний метод аплікації) по темі «Домашні тварини».
Пропоную вам конспект безпосередньо освітньої діяльності по аплікації для дітей старшої групи дитячого садка по темі "Домашні тварини". Діти знайомляться з нетрадиційною.
Конспект НСД в старшій групі по освітній галузі "Пізнання" Тема: «Подорож до лісу».
Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад МБДОУ №175-дитячий садок комбінованого виду Конспект безпосередньо освітньої діяльності в старшій групі.
Конспект НСД в старшій групі по освітній галузі «Художньо - естетичний розвиток», аплікація з використанням елементів нетрадиційних технік
Конспект НСД в старшій групі по освітній галузі «Художньо - естетичний розвиток», аплікація з використанням елементів нетрадиційних технік.
Конспект заняття з малювання «Прикордонник з собакою» .Проте. «Прикордонник з собакою» Мета: Тренувати в зображенні людини і тварини, в передачі характерних особливостей, відносної величини фігу.
Конспект НСД в старшій групі по освітній галузі «Читання художньої літератури»
Мета. Ознайомити з російською народною казкою, допомогти дітям зрозуміти її смисл.Задачі. Вчити розуміти характери і вчинки героїв.