Технологія групової діяльності на уроках англійської мови

Технологія групової діяльності на уроках англійської мови

Назарова Наталія Олександрівна, учитель англійської мови,

МБОУ Любучанская ЗОШ, м Чехов, Мосоквская область

Технологія роботи в групі або співпраця учнів на уроці є найбільш продуктивною та ефективною альтернативою традиційним способам навчання. Технологія спільної роботи включає в себе особистісно-орієнтований підхід. Дослідження, проведені з метою визначити результативність методів навчання, показали, що рівень сприйняття інформації, рівень розуміння матеріалу і вміння застосувати його в подальшому, виявився вищим в тих класах, де застосовувався метод співпраці. Різні варіанти навчання у співпраці здатні вирішувати дещо різні завдання навчання, сукупність же різноманітних підходів з чітким визначенням дидактичної ролі кожного з них дозволяє досягати дійсно високих результатів.
Очевидно, що метою навчання в групах, як і метою самого навчання, є оволодіння ЗУН (знаннями, вміннями і навичками) кожним учнем на тому рівні, який відповідає його індивідуальним особливостям розвитку. Однак, не можна не відзначити й інший факт. Величезне значення тут відіграє роль спілкування, формування комунікативних навичок, тобто роль соціалізації. Школярі вчаться разом працювати, разом вирішувати поставлені завдання, разом творити і завжди бути готовими прийти один одному на допомогу. Відзначається, що використання технології співробітництва на уроках призводить до того, що доброзичливе і толерантне ставлення учнів один до одного під час роботи в групах, переходить на життя і поза школою. Вони залишаються друзями і після виконання спільних завдань на уроці.
Крім того, в учнів формується розуміння того, що від тебе залежить успіх всієї групи, приходить усвідомлення відповідальності і за свої успіхи, і за успіхи товаришів. Безумовно, в процесі навчання все можуть помилятися. Одним потрібно більше часу і зусиль, щоб оволодіти матеріалом, іншим менше. Але вчитися разом не тільки легше і цікавіше, але і набагато ефективніше. Треба відзначити, що це стосується не тільки академічних успіхів учнів, їх розумового розвитку, а й морального, що є важливим.

Півострів Аляска. Клімат. Що надіти, вирушаючи на північний півострів? Урок з англійської мови в 5 класі.

Мета уроку: систематизувати та узагальнити знання з тем «Погода», «Одяг».
завдання:
Практична: вдосконалення мовленнєвих умінь і навичок непідготовленою мови по темам «Погода», «Одяг».
навчальні:

  • розвиток комунікативних навичок в монологічного мовлення;
  • активізація вивчених мовних зразків і лексичних одиниць;
  • розвиток розуміння іноземної мови на слух;
  • вміння систематизувати і узагальнювати отримані знання.
  • формування вміння колективного мовного взаємодії;
  • розвиток мовної активності;
  • формування лінгвістичної та соціокультурної компетенцій;
  • вміння аргументувати свою точку зору з метою формування єдиного мислення;
  • виховання культури учнів засобами іноземної мови.

Організаційний момент.
(Підготовка учнів до роботи на уроці; мотивація на успіх навчальної діяльності, створення сприятливої ​​атмосфери на занятті).

Прослуховування музичного уривка. Учні розповідають, що вони відчувають під час прослуховування, використовуючи структуру. It makes me feel.
Учитель пояснює, що в цьому завданні не може бути неправильних відповідей.
Введення в ситуацію уроку, визначення теми уроку, постановка мети і способів її досягнення.
Учням пропонується подивитися на сторінку підручника і зробити припущення, що вони будуть робити на уроці. Таким чином, учні ставлять завдання.
Учитель підводить учнів до теми «Аляска». Дивимося на слайд, називаємо, яку країну бачимо. Учитель пояснює, що Аляска є частиною Америки.
Перед учнями ставиться проблема: «Imagine you're going to Alaska. What should we think about? »Учитель вислуховує ідеї учнів і підводить їх до того, що мандрівник повинен знати про клімат тієї країни, куди він вирушає.

аудіювання тексту
Учні прослуховують текст. Читання тексту. Обговорення.

Перед учнями ставиться проблема: «You're going to Alaska. You know the climate in this country. What should you think about next before going to this place? »Учитель вислуховує відповіді учнів.

Діалогічна мова.
Учні працюють по таблиці. Обговорюємо, який одяг треба взяти з собою в різні пори року.
Проектна діяльність.
Учні працюють в групах по 4-5человек, обговорюють завдання, створюють власну веб-сторінку про Росію. У кожній групі призначається лідер, який стежить, як працює кожен учень і в кінці оцінює кожного учня
Захист проектів.
Кожна група представляє свій проект
Самооцінка і рефлексія (навчальна)
I can.
I like.
I'm interested in.
I feel.

Завершення уроку.
I am very pleased with your work today. Thank you very much.
The lesson is over. Good-bye.

Схожі статті