Презентація до уроку
цілі:- познайомити з новою одиницею маси - грамом і співвідношенням між грамом і кілограмом;
- удосконалювати обчислювальні навички, вміння складати і вирішувати завдання;
- розвивати пізнавальний інтерес.
I. Організаційний момент.
Діти розгадують ребуси і називають тему уроку.
- Сьогодні на уроці ми будемо говорити про одиниці маси, але спочатку дізнаємося, хто вміє швидко і правильно рахувати.
Урок почнемо з змагання. (Cлайд 3)
Перевіримо ваші знання.
Беріться, хлопці, скоріше за роботу,
Вважайте, вирішуйте, чи не збийте з рахунком.
Клас ділиться на дві команди. Усний рахунок проводиться в формі змагання. (Cлайд 4)
3. Розставити числа в порядку зростання. (Cлайд 6)
4. Знайти значення виразу. (Cлайд 7)
5. Підведення підсумків усного рахунку.
III. Повідомлення теми і цілей уроку.
Сьогодні до нас на урок
Прийшов Знайка-педагог.
Він приніс вага і гирьки.
Показати він хоче нам
Маленьку одиницю маси
І її назва - грам.
IV. Робота над новою темою.
Відкриваємо магазин,
Продаємо продукти,
Ось на чашках ваг
Овочі та фрукти.
1. Складання і рішення задачі.
- Скільки важать ящик з буряком і ящик з яблуками? (10 кг)
- Що можна сказати про масу ящика з яблуками? (На 2 кг більше)
- Скільки важить ящик з яблуками? Ящик з буряком?
2. Поняття про нову одиниці маси.
- Чому дорівнює маса цукерок на вагах? (1 кг)
- Чи можна дізнатися масу однієї цукерки, використовуючи гирю в 1 кг?
- Тут нам приходить на допомогу дрібніша одиниця маси - грам.
Демонструються гирі - 1 г, 2 г, 5 г, 10 г, 20 г, 50 г, 100 г, 200 г, 500 г.
- Що можна зважувати в грамах?
- Для цього існують спеціальні ваги, їх використовують в аптеках для приготування різних ліків, щоб правильно дотримуватися дозування того чи іншого речовини.
- Зараз в основному використовуються електронні ваги, вони найбільш точні. (Слайд 15)
3. Знайомство зі старою російською системою заходів маси.
Бруківці = 10 пудів = 163,8 кілограмів
Пуд = 16,38 кілограмів
Фунт = 409,5 грамів
Лот = 12,8 грамів
Золотник = 4,26 грамів
Частка = 0,044 грамів
4. Практична робота.
Зважування на вагах: таблетки, цукерки, ручки, монети.
- Які гирі будуть потрібні, щоб зважити сир, кавун, пиріг?
5. Складання і рішення задач.
а) Плитку шоколаду масою 100 г розділили на 5 частин. Чому дорівнює маса кожної частини? (100. 5 = 20)
б) Плитку шоколаду масою 100 г розділили на 4 частини. Чому дорівнює маса кожної частини? (100. 4 = 25)
в) П'ять яблук важать 1 кг. Скільки важить одне яблуко? (1000. 5 = 200)
- Як дізнатися масу однієї частини?
6. Робота за підручником.
а) Рішення завдання за варіантами
- Прочитайте умову задачі.
- Які питання поставимо в задачі?
- Завдання зручніше записати коротко в таблиці. Вкажіть програму рішення, і вирішите задачу.
б) Рішення рівнянь з поясненням с. 48, № 3.
в) Рішення прикладів за варіантами (взаимопроверка). С. 48 № 4
- Що нового дізналися на уроці?
- Які сучасні одиниці маси ви знаєте?
- Скільки грам в кілограмі?
- Що зважують в грамах?