Урок російської мови в 6-му класі по темі - іменник

Мета.
  1. Узагальнити знання з теми "Іменник" (його граматичні, морфологічні ознаки, синтаксична роль).
  2. Розвинути вміння знаходити і виправляти граматичні та мовні помилки.
  3. Виховувати у школярів потребу в самоконтролі за власною мовою (усної та письмової), розвивати чуття мови, безпомилково слідувати нормам мови.

1) Організаційний момент.

Ми провели велику роботу по даній темі. І напрошується питання: чому в будь-якому підручнику вивчення частин мови починається з іменником?

Іменники називають предмети і явища, з яких складається навколишній світ. А. Фет з 22 слів створив поетичний шедевр (доречно згадати вірш "Шепіт, боязке дихання."), 14 з них - іменники. За допомогою іменників можна намалювати портрет, передати стан явищ природи, написати вірш. Вони передають інформацію про предметах і про тих ситуаціях, в які потрапляють предмети.

За допомогою кола Еллера ми з вами розглянемо основні модулі в вивченні теми "Іменник".

1. Граматичні ознаки іменника.

2. Морфологічні ознаки іменника.

3. Синтаксична роль іменника.

3) Проведемо орфографічну п'ятихвилинку.

Завдання: записати слова, визначити частину мови, виділити орфограми (один учень працює біля дошки).

Розклад, паросток, жердинка, жито, над землею, цифра, Москва, вантажник, неправда (брехня), зайченя.

4) Зверніть увагу на поетичні рядки А.С. Пушкіна (на дошці).

Крізь хвилясті тумани
Пробирається місяць.
На сумні галявини
Ллє сумно світло вона.

Завдання: провести морфологічний розбір 2-х іменників (2 людини працюють біля дошки).

6) Робота з карткою (видається всім учням).

Завдання: розбити іменники на три стовпчики (разносклоняемие, невідмінювані, спільного роду).

Час, кенгуру, міс, шимпанзе, прапор, задирака, стремено, метро, ​​забіяка, тягар, мадам, кава, забіяка, егоза, кіно, сирота, полум'я, місто Сочі.

(На дошці висвічується правильну відповідь, учні оцінюють себе самі).

7) Робота з підручником (вправа 245, с. 98).

Завдання: Вставте пропущену букву, позначте орфограмму, аргументуйте свою відповідь.

(2 людини працюють біля дошки).

8) Пошукова робота: "Ім'я іменник в Р.п. мн.ч." (Заздалегідь готує один з учнів).

За правильної вимови судять про культуру людини. Давайте говорити правильно!

Апельсини - апельсинів, помідори -помідоров, грам-грамів, шкарпетки-шкарпеток,

Черевики - черевик, метри - метрів, цигани - циган, судді - суддів, справи - справ, місця - місць.

9) 3 блок. Яка синтаксична роль іменника в реченні?

Самостійна робота (картки видано).

Завдання: визначте, яку синтаксичну роль виконує слово ДЕРЕВО в наведених нижче пропозиціях.

1. Сосна - хвойне дерево.

2. Дерево піднялося вище будинку.

3. Через рідкісних дерев вимальовувалися білі корпусу.

4. На косогорі ми побачили дерево.

10) ВИСНОВОК: Ми повторили і систематизували знання по темі: "Ім'я іменник, його граматичні, морфологічні ознаки та синтаксична роль у реченні".

11) Домашнє завдання: КРОСВОРД.

- Назва однієї з футбольних команд ( "ДИНАМО").

- Майстерні по ремонту паровозів (ДЕПО).

- Напій з насіння шоколадного дерева (КАКАО).

- Сорт кольорових ниток (МУЛИНЕ).

- Парний танець (ТАНГО).

12) Виставляння оцінок за урок.

Схожі статті