Олена Рижих
Відкрите заняття «На рибалці з котом Леопольдом»
Відкрите заняття в першій молодшій групі «На рибалці»
Мета. Формування знань про загальну характеристику риб, особливості зовнішньої будови риби.
Ознайомити дітей з представниками риб.
Вчити визначати основні частини тіла, способи пересування і живлення риб.
Розвивати дрібну моторику рук.
Формувати навички орієнтації в просторі, увагу, пам'ять, освоювати ази рахунку, знайомити з кольором.
Попередня робота. бесіди про життя і розвитку риб, читання творів, розгляд ілюстрацій, книг, картинок із зображенням різних риб, загадки.
Словник. риби, плавники, луска, блискітки, рибалка.
Матеріал. картинки із зображенням різних риб, пластилін, паєтки, аудіозапис з музикою, магнітофон.
Інтеграція освітніх областей. художня творчість, комунікація, читання художньої літератури, музика.
Хід заняття. У групі оформлена виставка морських мешканців.
(Діти сидять на стільцях)
В. Привіт хлопці, сьогодні до нас прийде не звичайний гість, давайте покличемо його. Для цього треба поплескати в долоні. (Грюкають)
Входить Кот Леопольд
- Привіт, хлопці! Ви дізналися, хто я? Правильно, я кіт Леопольд. Будемо жити дружно! (Поправляє бант.)
В. Кот Леопольд. а чому ти з відром і вудкою?
-Я зараз йду на озеро.
В. А що ти будеш робити на озері?
- Послухайте загадку. «У батьків і дітей все одяг з монеток?» (Риба). Правильно, я йду ловити рибку.
В. А давай хлопцям розповімо про риб і морських обителей?
-Давайте, ви хочете зі мною на рибалку. Ну, тоді вперед!
(Вихователь разом з дітьми обходить групу під дитячу пісню «Кеша»)
-Ось, ми і прийшли на озеро, але щоб ловити рибку треба потренуватися.
П'ять маленьких рибок плескалися в річці.
(Імітація руху риб)
Лежало велике колоду на піску.
(Розвести руки в сторони)
Перша рибка сказала. - пірнати тут легко.
Друга сказала. адже тут глибоко.
(Чи загрожують вказівним пальцем)
Третя сказала. мені хочеться спати.
(Руки скласти під вухо)
Четверта стала трохи замерзати.
(Потерти кистями плечі)
П'ята крикнула. тут крокодил,
(Руками імітують пащу крокодила)
Пливіть швидше, щоб не проковтнув.
(Діти сіли на стільці)
Л. -Перш ніж ловити рибу, я хочу вам показати, як виглядає рибка. (Розгляд ілюстрації із зображенням рибок) звертаючи увагу на те, що вони різної форми, кольорів, розмальовки. У рибок є голова, тулуб, плавники, хвіст, очі, луска.
- А де живуть рибки? (Річка, ставок). А ще? У квартирі є скляний ставок. Скажіть, як він називається? (Акваріум, а ще де знаєте (в море, в океані) їх називають морськими мешканцями. (Запрошую дітей на виставку)
- Я, бачу у вас є акваріум, але чомусь він порожній. Давайте його заповнимо рибками. Кожен з вас зробить свою рибку і посадить в акваріум.
В. Тепер я запрошую всіх на свої робочі місця (діти сідають). У вас на столах є маленькі рибки. Подивіться, у рибки голова є? Очки є? Хвіст є? Тулуб? Плавнички є? А що на тулуб не вистачає? (Лусочки) Для того, щоб помістити рибку в акваріум, необхідно рибку прикріпити на пластилін блискучі лусочки. Подивіться, як я це зроблю. Я беру блискітками і прикріплюю на пластилін, беремо ще одну, і знову прикріплюю, і так поки все рибка не буде в лусочці. Приступаємо до роботи, а я і Кот Леопольд будемо допомагати.
- Молодці, хлопці ви славно потрудилися. Наші рибки готові і ми їх можемо помістити в акваріум. Який вийшов у нас чудовий акваріум! А які рибки! (Різнокольорові, золоті, красиві, грайливі, блискучі). Цей акваріум буде жити в нашій групі. Ну, а ми з вами будемо дбати про наших рибок. Сьогодні ми з вами дізналися про рибок, де вони живу. Прикріплювали лусочки. Спасибі, хлопці, за роботу, ви все сьогодні були молодці!
- Хлоп'ята, Кот Леопольд запрошує нас на озеро зіграти в гру «Вудка».
Відкрите заняття по ФЕМП в II молодшій групі «Подорож з котом Ваською» Відкрите заняття по ФЕМП в II молодшій групі «Подорож з котом Ваською» Інтеграція освітніх областей: пізнавальний розвиток.
«Пограємо з Леопольдом!». Використання інтерактивного дидактичного мультимедійного посібника в освітньому процесі I. Опис роботи з алгоритмом використання електронного інтерактивного дидактичного мультимедійного посібника в освітньому процесі.