Конспект інтегрування нод «вулкани» в підготовчій групі

Світлана Тюляково
Конспект інтегрування НСД «Вулкани» в підготовчій групі

Конспект інтегрування нод «вулкани» в підготовчій групі

Державна бюджетна загальноосвітній заклад

середня загальноосвітня школа №297 Пушкінського району Санкт-Петербурга (дошкільне відділення)

Конспект інтегрованого безпосередній освітньої діяльності з елементами експериментування для дітей підготовчої групи Тема: «Вулкани»

старший вихователь Тюляково Світлана Анатоліївна

вихователь Зайцева Оксана Сергіївна

Мета: Розширювати знання дітей про навколишній світ, познайомити з явищем неживої природи - виверженням вулкана. В процесі дитячого експериментування задовольняти потреби дітей в пізнанні, самостійності, радості і задоволення.

1. познайомити дітей з поняттям «вулкан», дати уявлення про походження і будову вулканів;

2. формувати уявлення дітей про природне явище - виверженні вулкана;

3. формувати вміння правильного поводження з хімічними речовинами (оцтом);

4. тренувати дітей в читанні схем-моделей.

1. стимулювати бажання дітей експериментувати;

2. розвивати емоційно-позитивне ставлення до пізнання навколишнього світу;

3. в процесі експериментування розвивати такі якості психіки: мислення, уява, увага, спостережливість, довільність поведінки, комунікативні здібності;

4. розвивати вміння слухати, реагувати на звернення, використовуючи доступні мовні засоби, відповідати на питання вихователя.

1. виховувати дбайливе ставлення до природи;

2. сприяти сталому емоційно-позитивного самопочуття і активності дитини в рамках спільної і самостійної діяльності по експериментування.

Інтеграція освітніх областей:

Технології, які використовуються педагогом у заході

1. Технології особистісно-орієнтованого взаємодії педагога з дітьми:

• педагогічна підтримка, надання педагогом оперативної допомоги у вирішенні проблемних ситуацій;

• опора на суб'єктний досвід дитини.

2. Ігрові технології:

• ігрові завдання і вправи.

3. Технології пошукової діяльності:

• створення проблемної ситуації;

4. здоров'язберігаючих технології:

• ігрова вправа на рівновагу.

5. Мультимедійні технології:

6. Технології критичного мислення

1.1. Знайомство з всезнайки.

1.2 Ігрове завдання «Допоможи всезнайка розгадати назву півострова».

2.1. Створення проблемної ситуації «Як дістатися на півострів?»

2.2. Подорож на Камчатку. Показ і обговорення презентації «Вулкани»

2.3. Физкультминутка «Вулкан»

2.4. Здоров'язберігаючих вправу «Стежка з перешкодами» на рівновагу.

2.5. Спільне експериментування «Виверження вулкана»

2.6. Дитяче експериментування досвід «Тоне - не тоне» з пемзою, і камінням.

3.1. Рефлексія. Повернення з півострова Камчатка.

3.2. Сюрпризний момент. Подарунки дітям про подорож (шматочки пемзи, гелієві кульки, картина на пам'ять «вивергатися вулкан» в техніці витанкі.

Активізація словника: вулкан, земна кора, шари, лава, пемза.

Методи і прийоми: пошуковий, пояснення вихователя, наочний метод, практичний, Сюрпризний момент.

Матеріали та обладнання: костюм Всезнайки, глобус, конверт з картинками (лялька, апельсин, м'яч, годинник, апарат, тарілка, кішка, автобус, гелієві кулі, магнітна дошка, макет гори вулканічного походження розташований на глибокому таці, комп'ютер, мультимедійний проектор, картинки - схеми з послідовністю проведення досвіду, презентація «Вулкани», стежка з перешкодами.

Устаткування для експериментування:

• макет гори вулканічного походження, вода, гуаш червоного кольору, миючий засіб для посуду, сода, оцет, кавова, чайна та столова ложки;

• таз з водою, лупи, шматочки пемзи, камінчики, паперові рушники.

Виготовлення макета гори вулканічного походження:

Для виготовлення і формування макета гори нам знадобиться:

• двох літрова банка,

• гуаш різних відтінків,

Дволітрову банку встановити на тацю і обернути листом ватману таким чином, щоб вийшов конус. Шви закріпити клеєм і степлером. Зайвий папір обрізати. На двох літрову банку надіти готовий конус. Обрізати верхівку конуса таким чином, щоб в утворене отвір, що не провалюючись, містився пластиковий стаканчик - це буде жерло вулкана. Розвести густий шпалерний клей (краще з грудочками, нанести його на поверхню конуса за допомогою грудочок надати горе рельєф. Рясно обсипати покриту клеєм гору манною крупою і дати висохнути. Висохлу нерівну поверхню гори розфарбувати гуашшю сіро-коричневого кольору імітуючи натуральну поверхню гори, дати просохнути і покрити тонким шаром клею ПВА.

хід заняття

організаційний момент

1.1. Знайомство зі всезнайки.

Всезнайка: - Тук, тук, тук! Це тут група .... Це тут найрозумніші, допитливі хлопці, які хочуть все знати?

- Мене звуть Всезнайка! Я знаю все і про все.

Всезнайка: Хлопці! Мені сказали, що у вашій групі найсміливіші і допитливі хлопці. Мені захотілося з вами познайомитися. Давайте знайомитися.

1.2. Ігрове завдання «Допоможи всезнайка розгадати назву півострова».

Всезнайка: По дорозі до вас, я отримала лист. Цікаво, від кого воно? Давайте прочитаємо? Всезнайка! ЗАПРОШУЄМО ТЕБЕ І ТВОЇХ ДРУЗІВ ВІДВІДАТИ НАШ півострів ...

Всезнайка: Ой, тут, на жаль, стерті літери, і не видно на який півострів нас запрошують. Зате тут є підказки у вигляді картинок. Хлопці, а давайте спробуємо розгадати ці підказки і назва острова, куди нас з вами запрошують?

Ребус: Всезнайка роздає дітям картинки із зображенням предметів і пропонує їх розташувати в певній цифрової послідовності. Діти викладають картинки, називаючи перший звук в слові, зображеному на ній. Підбирають відповідну звуку букву і читають слово.

До А М Ч А Т К А

Всезнайка: Яке у нас вийшло слово? Правильно: Камчатка.

Хлопці! А де знаходиться цей півострів? Як знайти його? Як туди потрапити? (Якщо діти не можуть відповісти, то можна згадати загадку):

На нозі стоїть одній,

Крутить, крутить головою,

Нам показує країни,

Гори, річки, океани? (Глобус).

Всезнайка: Хлопці! А для чого нам потрібен глобус? Що ще люди відзначають на глобусі? Як ви думаєте, чому наш глобус розфарбований різними кольорами? Чому так багато на ньому використовується блакитний колір? Що зазначають таким кольором? Які ще ви бачите кольори і як ви думаєте, що вони можуть означати? (Відповіді дітей). Чому ви так думаєте? Молодці ви правильно здогадалися! Давайте тепер знайдемо на глобусі наш півострів «Камчатка».

Основна частина

2.1. Створення проблемної ситуації «Як дістатися на півострів?»

Всезнайка: Ну що давайте збиратися в дорогу? Як ви думаєте, на чому туди можна дістатися? На яких видах транспорту? (Діти пропонують свої варіанти відповідей).

Всезнайка: (обговорює з дітьми запропоновані ними варіанти і створює проблемну ситуацію.) Хлопці, але у нас в залі тут немає майже нічого, на чому можна подорожувати, подивіться тільки стільчики (в залі стоять стільчики з прив'язаними повітряними гелієвими кульками) Що ми можемо придумати ? (Варіанти відповідей дітей). Всезнайка, не пропонуючи готового рішення, за допомогою питань підводить дітей до думки про те, що можна побудувати повітряну кулю і на ньому подорожувати.

Обговорюється, з чого складається повітряна куля (купол, корзина, троси) якої форми бувають кошика, діти, за бажанням, з стільчиків будують кошик круглої або квадратної форми.

Всезнайка: Хлопці, завантажуйтеся в кошик, зараз ми з вами вирушимо в дорогу.

2.2. Подорож на Камчатку. Показ і обговорення презентації «Вулкани»

Слайд 2. А поки ми будемо летіти на наш півострів, я розповім вам про нього. Мої мандрівники, як ви думаєте, що незвичайного є на цьому півострові «Камчатка»? (Відповіді дітей). Правильно, Камчатка славиться своїми вулканами, які - то сплять, то прокидаються. Давайте я вам розповім про них.

Слайд 3. Щоб розібратися в природі вулканів, потрібно знати будову Землі. Земля складається з декількох шарів. Ми живемо на зовнішньому шарі, найтоншому, який називається земна кора. Кора складається приблизно з 20 малих плит. Ці плити як би плавають на поверхні в'язкої, розплавленого речовини. Ця речовина, на якому плавають плити, називається магма. Слово «магма» перекладається з грецької мови, як тісто або паста.

Слайд 4. Гори притискають магму зверху, і магма виходить назовні.

Слайд 5. Як ви думаєте, на що схоже виверження вулкана? Магму, що виходить назовні, називають лавою.

Слайд 6. Лава застигає і перетворюється в тверду породу, пемзу. Подивіться, що сталося з автомобілем, який потрапив під розплавлену лаву, і яка застигла. Він виявився в полоні у стихії.

Слайд 7. Тверда порода називається пемза.

Слайд 8. Як ви думаєте, який з вулканів діючий, а який згаслий? Чому? Велика частина з вулканів згасла, і, здавалося б назавжди. Але вони тільки сплять і кожну хвилину можуть прокинутися. Одні вулкани прокидаються рідко. Один раз в 100 або 1000 років. Є вулкани, які й не думають прикидатися сплячими, вони димлять не перестаючи. Кожні десять хвилин з них вилітають каміння, попіл, пар і випливає лава.

Слайд 9,10,11 Хлопці! Як ви думаєте, яку шкоду приносить виверження вулкана?

Ніщо не в силах утримати вулкан. Під його попелом гинуть міста, острови і навіть країни. Страшна трагедія, сталася в далекому минулому. Був стертий з лиця землі місто Помпея. Нікому врятуватися не вдалося в цьому місті. Через кілька років, археологам (уточнити знання дітей про професії археолога, вдалося розкопати цей загиблий місто. Ця страшна трагедія справила величезне враження на російського художника Карла Брюллова, який зобразив трагедію на своєму полотні (показати). І назвав він її «Останній день Помпеї» . В даний час вченим, які займаються вивченням вулканів, іноді вдається вгадати виверження заздалегідь і жителі можуть покинути міста і врятуватися.

Слайд 12. Хлопці, як ви думаєте, а чи є користь від вулканів? Яку користь може принести вулкан? Вулкани, як ліфти, піднімають на поверхню багато корисних речовин. Тому грунт навколо них дуже родюча. З вулканічної пилу роблять ліки, добрива. З затверділої лави будують будинки. Як ви думаєте, що за овоч знаходиться в руках цього чоловіка? Ось такий величезний редис виростив один з жителів японського міста, і добривом для нього стала вулканічний пил!

Слайд 13. Всезнайка: Ось ми і на півострові. Ласкаво просимо на Камчатку! Поки ми летіли, ми сильно засиділися, давайте трохи розімнемося!

2.3. Физкультминутка «Вулкан»

Вулкани почали "грати" -

З жерла лаву вивергати. Присісти, поступовий підйом на шкарпетки, руки підняти вгору, потягнутися, зробити кілька струшувань розслабленими кистями рук, опустити руки вниз.

Вулкан гримить! Вулкан пихкає!

Як грізний він зараз на вигляд! Руки на поясі, піднімаємо їх нагору з одночасним стисканням і разжимание пальців рук в кулак. -2 рази

Але ось він почав втомлюватися -

Вогонь в ньому почав згасати. Повільне опускання рук з одночасним присіданням в низ

Останній раз вогнем дихнув -

Сидячи в приседе, довгий сильний видих. Дихають як дракони «викидають вогонь»

І на десятки років заснув.

Складають руки під щоку «засипають, сплять»

Повторити - 2 рази.

2.4. Здоров'язберігаючих вправу «Стежка з перешкодами» на рівновагу.

Хлопці, а що це за стежина? Давайте подивимося, куди вона нас з вами призведе? (Стежка з перешкодами). А що це перед нами? На що це схоже? Правильно, на вулкан. Хлопці, перед нами макет вулкана. На яку геометричну фігуру він схожий? (Конус).

Всезнайка: Хлопці, давайте з вами самі зробимо виверження вулкана!

2.5. Спільне експериментування «Виверження вулкана»

Увага! Досвід роблять діти, вихователь вливає оцет.

На столі, на таці стоїть макет вулкана, обкладений дрібними шматочками пемзи і камінчиками. Діти стають навколо столу. Спочатку Всезнайка пояснює дітям, які речовини знадобляться їм для проведення експерименту. Звертає увагу дітей на те, що в експерименті використовує оцет і розповідає (спираючись на картинку - схему, як він небезпечний. Потім, пропонує дітям прочитати запропоновані схеми - моделі з послідовністю проведення досвіду. Після чого, Всезнайка ще раз промовляє послідовність проведення досвіду.

Послідовність проведення експерименту.

Перша дитина: всипати в жерло вулкана, дві чайні ложки соди.

Друга дитина: налити півсклянки води.

Третя дитина: додати в неї кавову ложку гуаші червоного кольору і ретельно перемішати до однорідної насиченого кольору.

Четверта дитина: в отриману забарвлену воду додати 5 крапель миючого засобу, перемішати.

Всезнайка: додати в забарвлену воду дві столові ложки оцту, потім вливає отриману суміш в жерло вулкана (сода).

Увага! Під час останньої операції дітям рекомендується відступити на крок назад.

Очікуваний результат: В результаті реакції соди з оцтом і миючим засобом з жерла вулкана почне вивергатися піна червоного кольору.

Всезнайка: Хлоп'ята! Ви запам'ятали, як ми з вами провели цей досвід?

2.6. Дитяче експериментування з пемзою, і камінням.

Всезнайка: Хлопці! Ось внизу під вулканом ми і бачимо, застиглу лаву, яка перетворилася в тверду породу, пемзу. Давайте візьмемо лупу і розглянемо її ближче.

Всезнайка: А тепер давайте опустимо прості камінчики і наші шматочки пемзи в таз з водою. Що сталося, вони потонули? (Відповідь дітей). Як ви думаєте, чому вони не потонули? (Відповіді дітей). Правильно, тому що в пемзі багато бульбашок і вони наповнені повітрям.

Заключна частина

1.1. Рефлексія. Повернення з півострова Камчатка

Всезнайка: Друзі, ось і закінчилося наше сьогоднішнє подорож по цьому чудовому півострову, нам пора повертатися назад в дитячий сад. Діти сідають знову в повітряна куля. Що ви розповісте своїм батькам про нашу подорож? Де ми сьогодні побували? Що дізналися нового? (Відповіді дітей).

1.2. Сюрпризний момент.

Всезнайка: Хлопці, мені дуже сподобалося з вами подорожувати. Ви дуже допитливі і сміливі мандрівники. На пам'ять про нашу подорож я хочу вам подарувати по шматочку пемзи, повітряній кульці і картину з зображенням вулкана. Щоб ви дивилися і згадували про нашу подорож. До побачення!

Конспект інтегрування нод «вулкани» в підготовчій групі
Конспект інтегрування нод «вулкани» в підготовчій групі
Конспект інтегрування нод «вулкани» в підготовчій групі
Конспект інтегрування нод «вулкани» в підготовчій групі
Конспект інтегрування нод «вулкани» в підготовчій групі

Список літератури і інтернет джерел

P.S З через великий обсяг матеріалу презентація нажаль не прикріпилася, в окремий пост не вантажиться теж

Оксана в центрі на фото, я на фото в журі.

Положення про Виставку робіт спільної творчості Державна бюджетна загальноосвітній заклад основна загальноосвітня школа №460 (структурний підрозділ дошкільний.

Схожі статті