Конспект нод «птахи»

Дитячий садок № 50

Мета. вчити помічати птахів в найближчому оточенні, уточнити і розширити уявлення дітей про птахів. про особливості зовнішнього вигляду, звички птахів. пристосуванні їх до середовища проживання.

• вчити знаходити ознаки, подібності та відмінності; активізувати

• увагу, пам'ять і мислення; розвивати дрібну моторику рук

• Виховувати інтерес і любов до природи; дбайливе, дбайливе ставлення до птахів.

• таблички назв станцій;

• розрізні картинки "Збери птицю";

• схеми як зробити птицю з паперу в техніці "Орігамі";

• папір на кожну дитину;

хід заняття

1. Хлопці, сьогодні я вас запрошую в подорож, де нас чекають птиці. які живуть поблизу нас людей і ми бачимо їх щодня.

2. Подорож на станцію «всезнайки».

Хлопці скільки пір року ви знаєте? Які? Яка зараз пора року? (Весна). Яка пора року було перед навесні? (Зима). Хто навесні повертається з вирію? (Птиці). Як називають таких птахів. (Перелітні). Чому вони відлітають у вирій? (Відповіді дітей). Чому повертаються навесні? (Відповіді дітей). А яких птахів ви бачите часто на вулицях нашого міста? (Синичок, горобців, ворон, голубів).

Хлопці давайте розглянемо ворону і горобця (вихователь показує картинки із зображеннями птахів).

Яка ворона за розміром? Покажіть руками розмір ворони. А який за розміром горобець? Якого кольору ворона, і якого горобець? Покричить як ворона і як горобець. Ворона ходить, а горобець стрибає. Все у ворони і горобці різний. Ворона велика, а горобець маленький, ворона ходить, а горобець стрибає, ворона каркає, а горобець цвірінькає.

Інші птахи (голуб і синиця, теж іншого кольору, іншого розміру, але чому - то всі птахи схожі.

- Скільки у всіх птахів ніг?

- Чим покриті всі птахи?

- Чим літак не схожий на птаха?

3. Подорож на станцію «Вопросіта»

1. Як можна відразу відрізнити птахів від інших тварин?

3. червоногруді птах?

4. Літаючий барабанщик?

6. Які птахи годинник не маю. а час розуміють?

7. Як можна назвати птахів. які восени відлітають, а навесні повертаються?

8. Хто вдень спить, а вночі літає, перехожих лякає?

4. Станція фіз. хвилинка «Спритна синиця»

Скаче спритна синиця, (Стрибки на місці на двох ногах.)

Їй на місці не сидиться, (Стрибки на місці на лівій нозі.)

Стриб-скок, стриб-скок, (Стрибки на місці на правій нозі.)

Закрутилася, як дзига. (Мережив на місці.)

Ось присіла на хвилинку, (Сіли.)

Почухала дзьобом грудку, (Встали, нахили голови вліво-вправо.)

І з доріжки - на тин, (Стрибки на місці на лівій нозі.)

Тірі-тири, (Стрибки на місці на правій нозі.)

Тінь-тінь-тінь! (Стрибки на місці на двох ногах.) "

5. Станція "ребусное"

СЖЖЖ (Ворона, сорока, стриж)

Ворона і сорока живуть поруч в місті, селі. Вони все їдять. І різні шматочки їжі у дворі зберуть, і в поле злітають. Ворона там за мишами та іншими дрібними звірками полює, поїдає яйця пташенят. Це великі птахи. Оперення у ворони чорне з синім, ноги і дзьоб теж чорні. Сороку називають "білобокого" за її білі боки. Вона винищує шкідливих комах, розоряє гнізда дрібних птахів. Стрижі - перелітні птахи. які зимують на півдні Африканського континенту. Харчуються стрижі виключно літаючими комахами, тому прилітають із зимівлі досить пізно, коли мине загроза весняних заморозків і погода буде стійко теплою (зазвичай в першій половині травня). Стрижі населяють майже всю земну кулю, причому не тільки в заміській місцевості, а й у межах міста.

6. "Збери картинку"

- Вам потрібно зібрати картинку і дізнатися, що це за птах (дятел).

- Що ви знаєте про цього птаха?

Дятла можна назвати красенем. Спинка у нього чорна, крила теж чорні, черевце біле з чорними цятками, на голові яскраве червона плямка, точно беретик. У дятла великий і міцний дзьоб, а язичок у нього довгий, щоб проникнути в щілину в корі і спритно дістати жуків-короїдів та інших комах з-під кори. За це дятла прозвали доктором або санітаром лісу. Міцний дзьоб допомагає дятла майструвати собі житло. Два тижні треба дятла, щоб видовбати велике дупло, Навесні цього дуплі з'являться у дятла пташенята. Вони народяться сліпими неоперений. Батьки старанно будуть вигодовувати їх мошками, личинками жуків і метеликів. Але скоро пташенята підростуть і будуть самі добувати собі корм.

- Вирушаємо далі на станцію.

7. Станція орігамі "Зроби птицю"

Триста видів голубів,

На планеті нашій сей,

Радують і дивують.

Їх прихильність один до одного,

Вище за усілякі похвали,

Символ не дарма світу,

Голубів весь Світ назвав!

Вихователь показує картинку з голубом і пропонує зробити його з паперу. За схемою пояснює і показує, як робити голуба.

- Подивіться, яка гарна зграйка голубів у вас вийшла.

- Наша подорож закінчилося.

Конспект НСД «Зимуючі птахи» Тема: «Зимуючі птахи» Мета: формування уявлень про зимуючих птахів і ролі людини в їх життя. Завдання: 1. Виховувати дбайливе.

Конспект НСД з конструювання (5-6 років) «Зима. Зимуючі птахи »Мета: продовжувати формувати екологічну культуру дітей. Завдання: 1. Корекційно-освітня: уточнювати і розширювати уявлення.

Конспект НСД з ліплення «Птахи на ділянці» Конспект заняття з ліплення «Птахи на ділянці» Завдання: Тренувати дітей в ліпленні птахів, передачі будівлі форми частин, пропорцій. Розвивати.

Конспект НСД з розвитку мовлення «Зимуючі птахи» Конспект НСД з розвитку мовлення. Середня група. ГБДОУ «Дошкільний навчальний заклад № 107 комбінованого виду» Вихователь Серебрянська Ольга Вікторівна.

Конспект НСД по екології «Перелітні птахи» в старшій групі Конспект НСД по екології «Перелітні птахи» в старшій групі. Мета: формування екологічного мислення та виховання екологічної культури.

Схожі статті