Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Опис матеріалу. Пропоную вам конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей логопедичної підготовчої групи (6-7 років) по темі «Кіт у чоботях». Даний матеріал буде корисний для вихователів та логопедів логопедичної підготовчої групи. Це конспект індивідуального логопедичного мовного заняття, спрямованого на відпрацювання правильної вимови звуку [р] у мові дітей.

Конспект безпосередній освітньої діяльності для дітей підготовчої логопедичної групи на тему: «Кіт у чоботях»

Інтеграція освітніх областей: «Читання художньої літератури», «Комунікація», «Пізнання», «Фізична культура», «Соціалізація».

Мета. автоматизація звуку [р]

- закріплення правильної вимови звуку [р] ізольовано, в складах, словах, пропозиціях.

- розвиток моторики артикуляційного апарату;

- розвиток дрібної моторики;

- розвиток фонематичного слуху, закріплення вміння визначати місце заданого звуку в слові;

- розвиток уяви, мислення, просторової орієнтації.

- виховувати у дітей бажання правильно і красиво говорити, стежити за своєю мовою.

Склади: ра - ро - ру - ри - ар - ур - ор.

Чистоговорки. ра - ра-ра - на дворі спека;

Ру - ру ру - кріт заліт в нору.

Слова: кролик, хитрість, сорочка, шорти, куртка, светр, Маркіз Карабас.

Пропозиція. В акваріумі у Харитона чотири раку і три тритона.

Загадки. Крила є, та не літає, ніг немає, та не наздоженеш. (Риба)

Роздатковий матеріал. сюжетні картинки, лабіринти, предметні картинки.

1. Організаційний момент.

- Сьогодні ми з тобою потрапимо в казку, в якій будемо не просто гостями, а її учасниками. Казка називається «Кіт у чоботях».

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Ми з тобою будемо продовжувати правильно вчиться вимовляти звук [р].

4. Автоматизація звука [р] в складах.

Вихователь (логопед) розповідає: Було у батька три сини. Старшому заповідав він млин. Середньому осла. А молодшому він заповів ...

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Якщо ти хочеш дізнатися, що дісталося молодшому синові, прочитай і закресли склади, які зустрічаються тут 2 рази, і прочитай слово.

Склади: ра - ро - ра - ру - ко - ро - ру - ри - та - ри.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Вихователь: - Кот? Що я буду з ним робити? (Подумав Ваня).

Кот: «Невже я гірший напівзруйнованого млина і ледачого осла?» Якщо хочеш дізнатися, на що я здатний дай мені чоботи.

5. Автоматизація звука [р] у чистоговорки.

Відправився кіт на полювання. Щоб кіт зміг зловити здобич, йому потрібно допомогти і сказати заповітні слова. Повторюй за мною:

Ра - ра-ра - на дворі спека;

Ру - ру - ру - кріт заліз в нору;

Ро - ро - ро - нове перо;

Ри - ри - ри - червоні кулі.

Ура! Зрадів кіт, що йому вдалося зловити здобич.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

6. Автоматизація звука [р] у словах.

А) завдання на розвиток уваги.

- Прийшовши до палацу кіт, сказав королю, що маркіз передає йому ось цей подарунок.

Якщо ти правильно з'єднаєш букви, то зможеш прочитати слово і дізнатися, кого спіймав кіт, і що подарував королю.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Б) завдання на розвиток мислення.

- Король подякував, і запитав: А як же звуть маркіза?

Давай допоможемо королю вирішити це приклад, і тоді ми дізнаємося, як звуть маркіза.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

В) завдання на розвиток пам'яті.

- Королю і принцесі дуже сподобався цей подарунок, і вони сказали, що приїдуть в гості до маркіза.

- Як ти думаєш, в якому з цих будівель мав би жити маркіз?

Дитина: - У палаці.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Запам'ятай розташування будівель, картинки перемішуються, постав в тій же послідовності, що було раніше.

- Кот повідомив Івану, що до нас їде король з принцесою. Що ж робити? Як вони побачать мене, то відразу ж зрозуміють, що я бідний - сказав Іван. Кот змусив стрибнути свого господаря в річку. Повз проїжджала карета, король зауважив що хто - то тоне, і наказав допомогти.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Кот сказав, що це його господар, на нього напали розбійники і все забрали: одяг, карету, коней.

7. Розвиток фонематичного сприйняття.

- Король наказав, щоб маркіза витягли з води і дали одяг. Допоможіть підібрати одяг маркізу, розклади одяг в 2 скрині: перший скриню слова в яких зустрічається звук [р] на початку, 2 скриню - звук [р] в середині слова.

Слова: сорочка, шорти, ремінь, капелюх з пір'ям, куртка, светр, штани, рукавички

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

- Король запропонував їхати маркізу в їх кареті. Кот побіг вперед, щоб приготуватися до приїзду.

8. Автоматизація звука [р] у пропозиціях.

- Кот прибіг до палацу, але ворота були замкнені.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Допоможи коту відгадати загадки, і тоді ворота відкриються.

Маленький, молодецький крізь землю пройшов, червону шапочку знайшов (гриб).

Крила є, та не літає, ніг немає, та не наздоженеш. (Риба)

- У палаці страшний людожер, щоб його перемогти, повтори за мною цю пропозицію, підрахуй, скільки разів в ньому зустрічається звук [р].

Пропозиція: В акваріумі у Харитона чотири раку і три тритона. (6)

- Молодець! Ти допоміг коту, і він переміг людожера. Він все підготував до приїзду короля, принцеси і маркіза. Все закінчилося весіллям!

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Який звук ми з тобою сьогодні вчилися вимовляти правильно? ([Р])

Як звали Маркіза?

Правильно розстав букви, і ти дізнаєшся, яка якість допомогло коту перемогти людожера.

Конспект нод в підготовчій групі по темі «кіт у чоботях»

Схожі статті