Наталя Муригіна
Конспект НСД з читання художньої літератури «Як собака одного шукала» в середній групі
Мета: формування у дітей інтересу до читання через знайомство з мордовської народною казкою «Як собака одного шукала».
2. Сприяти розвитку мовлення дітей, активізації словникового запасу.
3. Сприяти розвитку уваги, пам'яті.
4. Виховувати чуйність, добре ставлення до тварин, бажання їм допомагати.
Способи: словесні (відгадування загадки, бесіда, питання дітям, читання казки, наочні (мнемотабліца «Собака», іграшки герої казки-собака, заєць, вовк, ведмідь, миша, жаба, змія, физкультминутка «Пес веселий ...», рухлива гра «Кудлатий пес», театральна діяльність (інсценізація казки, рефлексія.
Засоби: Сюрпризний момент (коробочка, мнемотабліца - загадка про собаку, іграшки героїв казки.
Е. І. Чарушина, М. М, Пришвіна, Л. Н. Толстого, К. Д. Ушинського, розгляд ілюстрацій «Дикі і домашні тварини», д / і «Позитивні негативні герої», д / і «Лагідні слова», розучування фізкультхвилинки «пес веселий гавкає голосно ...», проведення п \ і «Кудлатий пес».
Індивідуальна робота: допомога дітям, затрудняющимся при відповіді на питання вихователя.
Сюрпризний момент. Вихователь вносить в групу коробку.
Діти розглядають [b] мнемотабліцу «Собака» [/ b].
«З господарем дружить, будинок стереже, живе під ґанком, хвіст колечком»
Вихователь дістає з коробки іграшкову собаку, пропонує розглянути її.
Вихователь: Правильно, вгадали. Давайте, спробуємо повторити цю загадку ще раз по таблиці. (Діти повторюють індивідуально і хором)
Вихователь: Молодці! Добре запам'ятали!
Вихователь: Собака - це домашня тварина? Чому ви так думаєте?
Вихователь: Правильно, хлопці, собака - домашня тварина і у неї є господар - людина. Зараз я пропоную вам пригадати вірш і пограти.
Пес веселий гавкає голосно, Діти вимовляють слова голосно Пробуватимуть,
з радісним виразом обличчя.
«Гав, гав, гав» все говорить. Голосно вимовляють слова.
Без господаря нудьгує Роблять сумний вираз обличчя, слова
вимовляють тихо, сумним голосом,
опустивши голову і плечі.
І тихесенько скиглить: Вимовляють інтонаційно забарвленим
«У-у-у, у-у-у, у-у-у, ууу!» Голосом, повертаючи голову то
в праву, то в ліву сторону.
Ось господар пса повернувся - Піднімають голову і розправляють плечі.
Пес ніби посміхнувся. Посміхаються.
Він хвостом виляє, Показують рухом руки вправо -
Господаря зустрічає! вліво, як пес виляє хвостом.
Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, можна сказати, що собака - друг людини? Чому?
Читання казки «Як собака одного шукала».
Обговорення казки. Питання вихователя.
- Про кого ця казка?
- Чому собака вирішила шукати друга?
- Кого спочатку зустріла собака в лісі?
- Стали вони друзями? Чому?
- Кого після зайця зустріла собака? Де вона зустріла вовка?
- Чи стали вовк і собака друзями? Чому?
- Кого далі зустріла собака?
- Як назвала собака ведмедя?
- Подружилися чи собака і ведмідь? Чому?
-Що сталося далі? Чим закінчилася казка?
Вихователь: Ось так подружилися собака і людина. І стали вони з тих пір дружити. Собака дійсно стала вірним другом людині. Вона і будинок стереже і самотність згладжує. І якщо людина ставиться до неї добре, то вірніше одного на світі не знайти. Зараз я пропоную пограти в нашу улюблену гру «Кудлатий пес».
Проводиться п \ і «Кудлатий пес».
Театральна діяльність. Хлопці за допомогою іграшок (собака, заєць, вовк, ведмідь, миша, жаба, вже) згадують і обіграють казку «Як собака одного шукала».
Рефлексія. Підбиття підсумків.
Вихователь: З яким твором ми сьогодні познайомилися? Який герой вам сподобався? Чому? Що запам'яталося?
Конспект розвивального заняття для дітей молодшого дошкільного віку «Як собака одного шукала» Конспект розвиваючого заняття для дітей молодшого віку «Як собака одного шукала». Мета: 1. Ознайомити дитини з формою і кольором предметів.
Читання мордовської народної казки «Як собака одного шукала» Мета: познайомити дітей з мордовської народною казкою «Як собака одного шукала». Освітні завдання: формувати вміння слухати і передавати.Гра-драматизація в середній групі «Як собака одного шукала» Хід заняття: I частина. Під музику «Якщо з одним вище в шлях» діти заходять, стають в коло. Вихователь: Про що ця пісня? Діти: Про дружбу.
Інтегроване заняття з читання художньої літератури в середній групі «По дорозі казок» діти і вихователь підходять до початку стежки, де стоїть шлагбаум з "жарптицями" загадками. в. хлопці, хочете побувати в казковій країні.
Конспект НСД з читання художньої літератури в середній групі. Н. Носов «Незнайко в Сонячному місті» Конспект НСД з читання художньої літератури в середній групі ДНЗ Микола Миколайович Носов «Незнайко в Сонячному місті», Глава 15.
Конспект заняття з читання художньої літератури в старшій групі «Малі форми фольклору» Тема: «В гості до бабусі загадушка" Мета: Закріплення знань про малих формах російського фольклору і формування уявлення про докучних.