Конспект заняття як звірі в лісі зимують дитячий сад

Мета: Закріплення знань дітей про те, як зимують дикі звірі в Сибіру.

  1. Формувати уявлення дітей про те, як дикі тварини пристосовуються до сезонних змін у природі. Вчити встановлювати причинно-наслідкові зв'язки між змінами в природі і особливостями життя диких тварин.
  2. Вчити відображати в мові встановлені зв'язку і використовувати мову-доказ.
  3. Виховувати в дітях допитливість, викликати інтерес до вивчення об'єктів природи.

Словникова робота: тайга. дрімучий, компас, линька, підшерсток, нюх.

Обладнання: комп'ютер, екран, слайди із зображенням птахів, диких тварин, листяного лісу, зимової тайги, магнітофон, аудіозаписи (Е. Гріга «Світанок», стукіт дятла), мольберт, магнітна дошка, ілюстрації з зображеннями птахів на магнітах, компас. Для оформлення «зимового лісу»: макети ялинок, беріз, пеньки, «повалене дерево» (укрита білою тканиною лава для дітей)

  1. Спостереження за погодними змінами взимку, за птахами на годівниці.
  2. Читання оповідань про життя диких тварин сибірських лісів: «100 запитань і відповідей про тварин» В.В.Плещеева, «На пошуки тварин» - ілюстрована енциклопедія Д.Г.Стрелкова, О.Ф.Цеханьска, «Про чудовий рибалок, зубастої торпеді і не тільки ... »В.Г.Рудского,« Тварини Росії »- серія Чомучка,« Лісовий теремок »О.Д.Лукашевіч і ін.
  3. Розучування віршів про зиму.
  4. Бесіди про тварин Сибіру.
  5. Дидактичні ігри «Назви птицю», «Де чий будиночок?», «Назви дитинчат».
  6. Виготовлення фігурок диких тварин з картону і вовняних ниток.

хід заняття

Половина залу оформлена у вигляді лісу. На другій половині заняття починається.

Діти з вихователем входять в зал. Діти стають навколо педагога.

Вихователь: Хлопці, пам'ятайте, коли ми вчора гуляли на вулиці, то говорили, що скоро зима закінчиться, настане весна, згадували, скільки радості нам принесла зима-зима. Зараз я загадаю вам загадку. А ви відгадайте, про який зимовий місяць в ній йдеться.

Сніг мішками валить з неба, з будинок стоять кучугури снігу.
Те бурани й заметілі на село налетіли.
Ночами мороз сильний, вдень капели лунають дзвони.
День додався помітно. Ну, так що за місяць це?

А ось і я! Чув, звали ви мене.
Всіх вітаю, друзі,
І хочу вам запропонувати
Лісове царство відвідати.

Вихователь: Вибачте, але хто ви такий?

Але ми краще підемо в ліс. А на чому можна туди взимку дістатися? (Діти пропонують різні варіанти, доводячи свою правоту. Якщо діти не скажуть самі, вихователь підводить до думки, що найзручніший транспорт - це вертоліт)

На екрані з'являються слайди з видами зимового лісу, тайги.

Здрастуй, ліс, дрімучий ліс,
Повний казок і чудес!
Хто в глушині твоєї таїться?
Що за звір? Яка птах?
Все відкрий, що не утаі, ти ж бачиш - ми свої!

  1. За якими ознаками ви здогадалися, що це зима?
  2. Як змінилася погода з настанням зими?
  3. Чи залежить зовнішній вигляд зимового лісу від погоди? (На фото - в мороз дерева вкриті інеєм, а в пору снігопадів покриті величезними «шапками» снігу)

До окремих слайдів вихователь разом з дітьми читає окремі рядки з раніше вивчених віршів про зиму, підходящі за змістом.

Чути стукіт дятла.

Вихователь: Ось і перший лісовий житель. А де ж інші птахи? Чому їх не видно і не чути? (Діти пояснюють, що багато птахів восени полетіли і пояснюють, чому)

Вихователь: А яка ще птах не тільки не відлітає на зиму, а й виводить своїх пташенят в найлютіший мороз? (Діти: шишкар. (На екрані з'являється зображення шишкар) Він годує їх насінням ялинових шишок, який взимку дуже багато. Вихователь доповнює розповідь дітей)

Вихователь. Цікаво, кого ще, крім птахів можна зустріти в зимовому лісі?

На екрані з'являється зображення сірого зайця.

на екрані з'являється зображення білого зайця.

На екрані з'являється зображення білки.

На екрані з'являються зображення вовка та лисиці.

Вихователь: А ці лісові мешканці теж линяють, до зими готуються? (Разом з дітьми обговорюють і приходять до висновку, що і лисиця, і вовк, теж відрощують нову густу шерсть з теплим підшерстям. Тільки колір вони не змінюють, оскільки ворогів у них мало і ховатися їм не треба.)

Хлопчики і дівчатка стрибають як білочки. (Діти виконують стрибки на місці)
А дівчатка і хлопчики стрибають як зайчики

На екрані з'являється зображення бурого ведмедя.

Вихователь: Молодці! Цікаво вам було, хлопці, в зимовому лісі? Виявляється, він зовсім не сонний і тихий, там багато різних тварин. Життя в лісі у них дуже важка. Ми тепер добре усвідомили, чому звірі линяють, відрощують підшерстя, змінюють колір шерсті, лягають в зимову сплячку. Це відбувається від того, що настають холоди, змінюється погода. Все в природі взаємопов'язано і підпорядковується законам природи.

Ну, що ж, в гостях, як то кажуть, добре, а вдома краще. Чи не час нам додому повертатися?

Діти під плавну музику «перелітають» на іншу половину залу.

Діти з вихователем співають: (на мотив пісні Кота Леопольда)

В небесах високо яскраво сонце світить.
До чого ж добре жити на білому світі.
Край сибірський заповідний все ми вивчаємо.
Комах, птахів, звіряток дуже багато знаємо.

В небесах високо яскраво сонце світить.
До чого ж добре жити на білому світі.
Лисиці, вовки, зайці, лосі, їжачки і білочки.
Дуже люблять всіх тварин хлопчики і дівчатка.

Вихователь: Наша подорож в зимовий ліс закінчилося, ми теж повертаємося до свого дитячого садка (йдуть із залу).

Ще конспекти занять в дитячому садку:
Заняття з образотворчої діяльності на тему "Чарівний клубочок"
Конспект заняття з підготовки руки до листа для дітей підготовчої до школи групи
Конспект заняття в старшій групі "Люби і знай малу батьківщину"
Заняття з художнього конструювання для дітей 1-ї молодшої групи "В гості до лісовим мешканцям"
Педагогічна рада: "Система педагогічної взаємодії, спрямованого на екологічне виховання дітей"
Заняття по ігровій діяльності. Сюжетно-рольова гра "Подорож на повітряній кулі"
| конспект | конспект уроку | заняття | конспекти занять | як | звірі | скачати звірів | лісі | лісом | зимуючі птахи | які птахи зимують | дитячий | дитячий сад | Сторінка вихователя | Конспект заняття Як звірі в лісі зимують Дитячий сад

Інші новини по темі:

інформація

Схожі статті