Конспект заняття на тему «як трудяться тварини і комахи», контент-платформа

Конспект заняття на тему: «Як працюють тварини і комахи»

Мета. дати дітям уявлення про те, як працюють дикі і домашні тварини, комахи. завдання:

1. продовжувати формувати у вихованців вміння взаємодіяти з навколишнім світом.

дати уявлення про те, як домашні тварини допомагають людям.

виховувати любов і дбайливе ставлення до них.

    бесіди про диких і домашніх тварин; читання художньої літератури про тварин; д / і «Третій зайвий», «Назви одним словом»; сюжетно - рольова гра «Зоопарк», «Сільський двір»; рухливі ігри «Лисиця і білки», «В курнику»; відгадування загадок про тварин.
    ілюстрації із зображенням диких і домашніх тварин; рахункові палички; олівці, папери, м'яч.

I. Вступна частина

1. Організаційний момент

Вихователь: Доброго дня, хлопці! Сьогодні ми з вами поговоримо про те, як працюють тварини і комахи. У людей багато помічників - тварин, люди самі теж трудяться. А які прислів'я про працю ви знаєте? Поясніть їх зміст.

ü Справі - час, а потісі годину.

ü Праця годує, а лінь псує.

ü Справа майстра боїться.

ü Любиш кататися, люби і саночки возити.

ü Умілі руки не знають нудьги.

ü Без праці не витягнути і рибку зі ставка.

ü Скінчив справу, гуляй сміло.

II. Основна частина

ü Гладиш - лащиться,

дражниш - кусається. (Собака)

Діти відгадують загадку і розповідають про те, як собака працює. Вихователь уточнює їх відповіді.

- Скільки живуть на землі люди, стільки з ними поруч живе собака, яка допомагає пастуху охороняти стада овець від вовків. В сибірській тайзі вона разом з чоловіком полює на диких тварин. Якщо нападе на мисливця дикий кабан, собака кинеться на нього і зупинить. На півночі їздових собак запрягають в сани, їздять по тундрі. На війні собаки - санітари допомагають розшукувати поранених, а зараз допомагають розшукувати зниклих людей під час вибухів, повені, землетруси. Собаки охороняють кордони нашої Батьківщини. Вона ніколи не залишить людину в біді. У кого вдома є собаки - про них треба дбати і любити.

Хлопці, давайте пограємо в гру «Хто, де живе» (з м'ячем). Я починаю фразу, а ви - закінчуєте.

собака (в будці)

ведмідь (в барлозі)

мураха (в мурашнику)

пташка (в гнізді)

Послухайте ще загадку:

Сама строката, їсть зелене,

Дає біле. (Корова)

Діти відгадують загадку і розповідають про корову. А які молочні продукти роблять з молока? (Сир, кефір, масло, вершки, морозиво, йогурт, кисле молоко, сметана.)

Д / і «Назви дитинчати»

У корови - теля.

У слона - слоненя.

У кози - козеня.

У лисиці - лисеня.

У кішки - кошеня.

У вівці - ягня.

У курки - курча.

У коня - лоша.

Хлопці, а собака і корова які тварини? (Домашні). А тепер ми поговоримо про диких тварин і комах. Але спочатку відпочинемо.

Зайці скачуть скок - скок - скок!

Так на біленький сніжок

Чи не йде вовк?

Раз - зігнутися, розігнутися.

Два - зігнутися, потягнутися

Три - в долоні три бавовни,

Головою три кивка.

У лісі і комахи, і тварини теж трудяться. Я вам розповім про комах, але спочатку відгадайте загадку.

Ми лісові мешканці,

Будуємо будинок собі під ялиною. (Мурахи)

Діти відгадують загадку, розповідають про мурах. Вихователь уточнює: мурахи весь час в роботі, цілими днями вони добувають корм і носять його до мурашника. Крім корму носять будівельний матеріал. солому, гілочки, хвоїнки. Давайте на хвилину уявимо себе мурахами і побудуємо будинок з рахункових паличок.

Будівельно - конструкторська гра «Будуємо дім». (Діти будують будинок з рахункових паличок)

Відгадайте ще загадку:

Політала над галявиною,

Поклопочеться над квіткою -

Він поділиться медком. (Бджола)

Діти відгадують загадку, розповідають про бджіл.

Давайте ми теж допоможемо бджолам.

Д / і «Намалюй по крапках квітка».

Пишний хвіст стирчить з верхівки

Що за дивна тваринка?

Клацає горіхи дрібно.

Ну, звичайно, це ... білка.

Діти розповідають про білку. Вихователь уточнює:

- Щоб зробити запаси на зиму, білочка багато трудиться: збирає шишки, гриби, ягоди, горіхи. а для того, щоб утеплити своє гніздечко - листочки, гілочки. Білочка дуже любить порядок, зберігає свої запаси на поличках. Але одного разу подув сильний вітер і деякі запаси впали.

Д / і «Допоможи білочку».

Послухайте казку «Мишкін молоток».

- Почув ведмежа, як дятел стукає, взяв молоток і став в пень цвяхи забивати: тук, тук.

- Ех, ти дятел. - Стукати - то з користю треба. Я ось, наприклад, дерева лечу. Заткнув ведмежа молоток за пояс і пішов по лісі користь шукати.

Тук - тук, полагодив мишці візок.

Тук тук, прибив зайцю ручку до дверей.

Тук - тук, допоміг білку горішки розколоти.

... Втомився ведмежа. Вирішив перепочити. А тут друзі до нього з подарунками прийшли і кажуть: «Спасибі тобі, Михайлику!»

Кому допоміг ведмежа? (Мишці, зайцю, білку)

III. Заключна частина

- Хто допомагає людям? (Собака, корова)

- А які комахи і тварини трудяться в лісі? (Мураха, бджола, білка)

Молодці хлопці! Я буду вам дуже порадували сьогодні!

Схожі статті