Олена Сізікіна
Конспект заняття в середній групі: «Вчимося поважати старших».
Конспект заняття в середній групі. «Вчимося поважати старших».
Мета. створити умови для формування у дошкільників шанобливого і шанобливого ставлення до старших
Завдання. роз'яснити, хто такі люди старшого покоління. познайомити з прислів'ями в усній народній творчості про повагу до старших. розвивати пізнавальний інтерес дітей, виховувати шанобливе ставлення до старшого покоління.
Хід заняття.
До групи входить клоун Тяпа. несучи в руках іграшку маленького клоуна «ляпу».
Тяпа. Привіт рябятішкі, дівчата і хлопці! Сьогодні ми прийшли в гості з моїм другом «Ляпой».
Ляпу. Цікаво, Тяпа ти такий великий, напевно найрозумніший?
Тяпа. Так, я вже зовсім виріс, став дорослим і самим вихованим, завдяки моїм батькам, бабусям і дідусям.
Ляпу. навчи мене бути вихованим.
Тяпа. Як ти думаєш, кого називають «люди старшого покоління». Чи можна до цієї групи людей віднести всіх. хто старше тебе?
Ляпу. А я зараз запитаю у дітей. Хлопці, ви мені допоможете? (Відповіді дітей).
Тяпа. Хлопці. Зараз ми з вами наберемося енергії і згадаємо свою сім'ю. Пропоную встати і разом зі мною і повторити ті рухи і слова, які буду робити я. (Физминутку «Сім'я»)
Раз, два, три, чотири (хлопки в долоні)
Хто живе у нас в квартирі (повороти в сторони з підніманням плечей)
Раз, два, три, чотири, п'ять (Удари в долоні)
Всіх можу перерахувати; (вказівним пальцем перераховують)
Папа, мама, брат і я,
Разом дружна сім'я! (Загинають по черзі пальці на руці)
Ляпу. А я знаю дуже цікаву гру і можу вас навчити в неї грати.
Проводиться гра «А ти мені хто?». Діти стає в коло, вихователь підходить до будь-якій дитині і запитує. «Я - мама, а ти мені хто?» (Дочка, син). Хто відповів, стає ведучим і задає іншому питання. я - тато, я - брат, я сестра, я - бабуся і т. д. а ти мені хто?
Тяпа. Ляпу, ми тільки, що згадали свою сім'ю, а як ти думаєш, чи маємо ми право грубити людям старше себе. Чи згоден ти, що людям похилого віку необхідно допомагати. а батьків слухатися у всьому?
Ляпу. Думаю, що треба слухатися. А то моя бабуся сказала, що ми не підемо в парк на атракціони, якщо я не буду її слухатися.
Ляпу. Недаремно російський народ склав прислів'я. «Шануй батька і матір і настане благодать». Це означало, що слухаючи і поважаючи думку старших. ти завжди будеш поступати правильно, і в твоєму житті все буде добре.
Ляпу. А я недавно бачив, як малюк грубить мамі. Я до нього підійшов і пояснив, що старших треба поважати. Як говориться в прислів'ї. Хто старшого не послухався. у велику яму впав.
Тяпа. Правильно Ляпа, російське прислів'я підкреслює життєвий досвід і мудрість старої людини:
Старий - так краще сімох молодих,
Від ради старих людей голова не болить,
Молодий працює, старий - розум дає.
З народних прислів'їв видно, що потрібно вчитися у старших. прислухатися до добрих порад, цінувати їх досвід, продовжувати розпочаті справи, брати з них приклад. Правда, якщо приклади негативні, то такі вчинки повторювати не можна!
Ляпу. Нам необхідно пам'ятати, як ми ставимося до своїх бабусь, дідусів, батьків, так і до нас свого часу ставитимуться наші діти і внуки.
А у нас Сава Р розповість уривок з вірша С. Михалкова «Лапуся».
Я не знаю, як мені бути -
Почав старшим я грубити.
Скаже тато. - Двері відкриті!
Прикинься її, герой! -
Я йому у відповідь сердито
Відповідаю. - Сам закрий!
За обідом скаже мама:
- Хліб, лапуся, передай! -
Я у відповідь шепочу уперто:
- Не можу. Сама подай! -
Дуже бабусю люблю,
Все одно - і їй грублю.
Дуже діда обожнюю,
Але і дідові заперечую.
Я не знаю, як мені бути -
Почав старшим я грубити.
Тяпа. Чи добре поводиться хлопчик по відношенню до старших у своїй родині. Чим образили хлопчика бабуся, тато і мама? Що ви порадите герою вірші?
Стукіт у двері. Входить бабуся. «Ой, дітки, була я в лісі, набрала повну Карзіна грибів. Ох, як важко ».
Ляпу. Бабуся, давайте я вам допоможу. (Бере кошик) Куди вам треба її віднести.
Бабуся. Спасибі внучок. А тепер ти допоможеш мені приготувати смачні пиріжки і ми почастуємо всіх хлопців. Ось як дружно ми живемо, і всіх в гості ми кличемо.
Тяпа. Мене не налякають невдачі,
Не страшний буде мені холодний вітер,
Зі мною моя сім'я, а це значить:
Я щасливіше всіх на цьому світі!
Ляпу. Спасибі хлопці! Ви добре сьогодні попрацювали. Я впевнена, що тепер ви будете уважніше і добріше до старих людей. Бережіть близьких і ставитеся з повагою до людей похилого віку. Вони заслужили нашу повагу і пошану. Адже і ми коли-небудь станемо старими.
Конспект ОД в середній групі «Вчимося, граючи» Мета: Виявити рівень знань дітей. Програмні завдання: Навчальні: закріплювати вміння виділяти заданий звук в слові, вправляти в підборі.
Конспект занять з математичного розвитку в середній групі «Раз, два, три, чотири, п'ять-разом вчимося рахувати» Оксана Мухіна Конспект занять з математичного розвитку в середній групі «Раз, два, три, чотири, п'ять - разом вчимося рахувати». Програмне.
Конспект заняття «Старість треба поважати» КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ ТЕМА ЗАНЯТТЯ: «Старість треба поважати» Мета заняття: формування моральних якостей, культури спілкування; виховання бажання.
Конспект заняття «Вчимося дружити» Мета: формування у дітей почуття згуртованості. Завдання: 1. розвиток почуття приналежності до групи; 2. поглиблення знань дітей друг о.
Конспект заняття в середній групі по морально - трудового виховання «Вчимося чергувати з Незнайко» Мета: Виховання позитивного ставлення до трудової діяльності, знайомство з чергуванням по заняттях. Завдання: 1. Продовжувати формувати.
Конспект заняття в старшій групі з циклу тренінгових занять з психологом «Вчимося бути разом» Заняття «Разом веселіше» Цілі: • Створити довірчу обстановку в групі • Ідентифікація себе зі свої ім'ям, формування позитивного.Проект «Старість треба поважати» Вид: пізнавальний. Тривалість: Короткостроковий (1 тиждень) Учасники проекту: вихователі, батьки, діти пор. гр. бабусі та дідусі.
НСД «Вчимося бути здоровими». Заняття по пізнавальному розвитку в середній групі Мета: формувати уявлення дітей дошкільного віку про здоров'я як однієї з головних цінностей людського життя. Завдання: 1. Продовжувати.
Конспект заняття «Вчимося показувати фокуси» Мета: Сприяти розвитку у дітей пізнавальної активності, допитливості, через експериментальну діяльність. Завдання.