Юлія Адікаева
Конспект заняття з пісочної терапії «Сонечко»
Одне заняття по піску. відбуватися з дітьми другої молодшої та середньої групи.
Кількість дітей на заняття не повинно перевищувати 6 осіб. Краще якщо це буде група з 4-5 чоловік, так само не мало важливо щоб були в групі як хлопчики, так і дівчатка Дане заняття проводитимуться в кабінеті у психолога, якщо дозволяє площа, або можна провести в актовому залі.
Мета. створення позитивного емоційного настрою в групі.
• Зняття емоційної напруги.
• Придушення негативних емоцій.
- Мініатюрна іграшка метелики короб окуляри.
- Камінці, намистинки тощо. Матеріали для роботи з піском.
Хід заняття:
Психолог вітає хлопців і говорить:
- Хлопці сьогодні до нас в гості прилетіла метелик коробочка (показує іграшку). Подивіться, яка вона красива. Давайте разом привітаємося з нею.
Діти розглядають метелика коробочку. вітаються з нею. Психолог каже:
- Давайте уявимо, що метелик полетіла. Ну ка спіймаємо її зараз.
Психолог виконує хапальні рухи, хлопці повторюють.
Психолог по черзі запитує кожну дитину (даючи висловитися всім по черзі) про його відчуттях. психолог:
- (Ім'я дитини) скажи який пісок на дотик теплий або холодний?
-(Ін. Ім'я дитини) а скажи будь ласка, який пісок твердий або м'який?
- А тепер давайте перегорнемо долоньки. Скажіть хлопці ваші відчуття змінилися?
Хлопці відповідають по черзі.
- Діти давайте з вами тепер подивимося ще раз на нашу метелика коробочку. Скажіть якої вона форми? (Діти відповідаю). Якого вона кольору? (Хлопці відповідають). Давайте спробуємо порахувати плями у неї на спині, вони якого кольору. Після того як хлопці виконали все психолог пропонує підійти до столу, де стоїть ящик з піском, і намалювати пальцями метелика коробочку на піску.
- Хлопці, а тепер давайте намалюємо на піску метелика коробочку. покажемо яка вона кругла пальчиками. Психолог малює коло, хлопці повторюють за психологом, а він в свою чергу допомагає дітям якщо вони не справляються.
Далі хлопцям видаються різнокольорові каміння, намистинки та інший матеріал.
- Діти давайте тепер кожен з вас розмалює свою метелика коробочку. так як йому подобатися.
Хлопці виконують завдання, психолог допомагає дітям на прохання якщо у них щось не виходить. Психолог фотографує отримані зображення і пропонує розповісти освоїти метелики коробочки дітям (за бажанням). Наприклад. яке ім'я у метелики коробочки. де вона живе або запропонувати дитині просто по фантазувати. Після того як всі бажаючі хлопці висловилися проводитися демонтаж зображень, кожна дитина демонтує свій виріб.
- Хлопці метелики коробочки пора додому. Їй дуже у нас сподобалося. Давайте відпустимо її, і побажаємо удачі.
Повторюйте за мною :
Божа корівка. полетять небо,
Там твої дітки їдять цукерки,
По одній а тобі не однієї.
Психолог робить рух руками вгору, хлопці повторюють за психологом, кажуть метелики коробочки до побачення.
Психолог пропонує згадати хлопцям що їм сподобалося і не сподобалося на заняття. розповісти про свій настрій і відчуття. Прощається з хлопцями до наступного заняття.
Формування звички до здорового способу життя Формування звички до здорового способу життя II молодшої групи. Заняття з фізичної культури в другій молодшій групі проводяться 2.