Корекційно-розвиваюче заняття по формуванню пізнавальних процесів для дітей старшого

валентина Неволіна
Корекційно-розвиваюче заняття по формуванню пізнавальних процесів для дітей старшого дошкільного віку

Форма заходи. корекційно-розвиваюче заняття.

Цільова аудиторія. діти старшого дошкільного віку.

Мета. формування пізнавальної сфери дітей старшого дошкільного віку.

• розвивати стійкість і концентрацію уваги;

• розвивати творчу уяву;

• розвивати зв'язну мова, активізувати і збагачувати словниковий запас;

• розвивати дрібну моторику;

• розвивати вміння запам'ятовувати словесну інструкцію;

• удосконалювати комунікативні навички;

• продовжувати вчити дітей передавати заданий емоційний стан, використовуючи різні виразні засоби;

• виховувати дружні, доброзичливі відносини між дітьми;

• зняття психоемоційного напруження;

• створення позитивного емоційного настрою.

Устаткування і матеріали. музичний центр, аудіозапис «Звуки океану». «Чунга-Чанга» (В. Шаїнський, Ю. Ентін); таблиці з геометричними фігурами; картки «Лабіринт»; олівці, зображення тварин; аркуші паперу в клітинку, фрукти - виноград, цибуля, лимон, кола для обведення, картки із зображенням корабля, роздатковий матеріал на кожну дитину «Знайди відмінності». «Склади картинку».

Методи і прийоми. ритуал вітання, ігри, вправи, ритуал прощання

Продовжувати вчити Настю М. відповідати повними реченнями.

Ознайомлення дітей з емоціями. гри на розвиток психічних процесів ( «Четвертий зайвий». «Почин ковдру». «Що переплутав художник». дрібної моторики рук ( «Графічний диктант»).

Методи і прийоми:

1. Словесний. бесіда, відповіді дітей. вправи.

2. Наочний. розглядання демонстраційних картинок, таблиць.

3. Практично-ігровий. Сюрпризний момент, ігрові вправи.

Хід заняття:

Психолог. Хлопці, давайте візьмемося за руки, сміявся один одному адже саме з посмішки починається приємне спілкування і привітаємося.

Вправа «Плутанина імен». Зараз я буду називати ваші прізвища та імена, іноді плутаючи їх. Будьте дуже уважні. Якщо прізвище та ім'я названі правильно - ви поплескати в долоні, а якщо ні - потопати ногами.

Психолог. Діти, хочете відправитися в подорож за скарбом?

Психолог. А на чому ми з вами вирушимо на безлюдний острів, ви повинні відгадати. (Загадували загадки).

Це що за чудеса:

Дме вітер у вітрила?

Ні паром, ні діріжабль-

По хвилях пливе (корабель).

Психолог. Щоб зайняти своє місце на кораблі ви повинні назвати пароль. Пароль - предмети, які необхідні будь-якому мандрівникові. Складність полягає в тому, що ви повинні повторити пароль попередніх дітей. а потім тільки назвати свій

(Компас, бінокль, рюкзак.).

Ну що ж в путь!

Гра «Четвертий зайвий». Психолог. Наше плавання починається.

У воді - річках, озерах, морях, океанах - живуть різні тварини. Подивіться, які тварини зображені на картинках (показ на магнітній дошці). крокодил, жаба, рак, чайка. Яка картинка зайва і чому? (Зайва - чайка, тому що це птах, а інші тварини можуть жити у воді.) Наступні картинки. чайка, ластівка, лелека і кит. Яка картинка зайва і чому? (Зайва - кит, тому що на інших зображені птахів.)

Гра «Знайди відмінності». Психолог. Хлопці, зверніть увагу, праворуч по борту до нас наближається корабель. Він дуже схожий на наш, але все-таки чимось відрізняється. Дітям пропоную розглянути дві картинки і знайти якомога більше відмінностей в зображеннях.

Психолог. Подув сильний вітер, важко йти по палубі. Напружте ноги, міцно притисніть ступні до підлоги. Пройшла хвиля, ноги можна розслабити (повторити 2-3 рази).

Психолог. Ось і пролетіла буря, море стало спокійним, яскраво світить сонце. Буря вітрила порвала. Візьміть бланки. Бачите, у вітрила утворилися дірки? Внизу намальовані шматочки, якими можна полагодити парус. Треба підібрати такі шматочки, щоб дірок не було помітно. Знайдіть їх і проведіть лінії. Сильні були хвилі під час шторму. Намалюємо різні хвилі. Візьміть листочок в клітинку, поставте крапку в лівому нижньому кутку і уважно слухайте. Я буду говорити, на скільки клітинок, і в який бік ви повинні проводити лінію.

Вправа «Графічний диктант».

Психолог. Наш корабель підійшов до казкового міста. Зійдемо на берег, погуляємо по місту.

- Бувають почуття у звірів.

У рибок, пташок і людей.

Впливає без сумніву,

На всіх нас настрій.

Розсіє без сумніву

Психолог. Перед вами картки. Ми будемо створювати портрети. Візьміть по одному кружку, обведіть його, чотири рази. Обводите гуртки, залишаючи між ними досить місця. Ці гуртки ми будемо перетворювати в обличчя чоловічків з різними настроями. Слідкуйте, щоб настрою не повторювалися.

- Кожне настрій має свій смак і запах. Вгадайте, про якому настрої нагадують вам ці продукти? Наприклад, гіркий цибуля.

Психолог. Кислий лимон.

Психолог. Солодкий виноград.

Психолог. Молодці, хлопці.

Вправа «Тренуємо емоції».

1. насупився як:

3. Злякатися як:

- заєць, що побачив вовка;

- пташеня, що впав з гнізда.

4. Посміхнутися як:

- кіт на сонечку;

8) Вправа «Лісова галявина».

Включаю спокійну розслаблюючу музику «Звуки природи».

«Послухайте. як ласкаво шумить море. Ляжте в зручному положенні, закрийте очі і слухайте мій голос. Уявіть собі, що ви перебуваєте в прекрасному місці на березі моря. Чудовий літній день. Небо блакитне, сонце тепле. Ви відчуваєте себе абсолютно спокійними і щасливими. М'які хвилі докочуються до ваших ніг, і ви відчуваєте приємну свіжість морської хвилі. З'являється відчуття, що обдуває все тіло легкого і свіжого вітерця. Повітря чисте і прозоре. Приємне відчуття свіжості і бадьорості охоплює обличчя, шию, плечі, спину, живіт, руки і ноги. Ви відчуваєте. Як тіло стає легким, сильним і слухняним. Дихається легко і вільно. Настрій стає бадьорим і життєрадісним, хочеться встати і рухатися. Відкриваємо очі. Ми сповнені сил і енергії. Постарайтеся зберегти ці відчуття на цілий день.

Попрощаємося з гостинним казковим містом.

Гра «Склади картинку».

Психолог. Хлопці, подивіться, поки ми відпочивали, хвилі на берег винесли якісь ілюстрації вони все переплуталися. Давайте їх складемо і згадаємо, з якої казки ця картинка. Дітям лунають предметні картинки, розрізані на 4 частини. Потрібно скласти їх без зразка і скласти невеликий переказ твору.

Пора в шлях. Знову корабель пливе по морю.

Психолог. Ось на горизонті і безлюдний острів. (Звучить мелодія «Чунга-Чанга»).

За допомогою цього листа - схеми ми і знайдемо з вами скарб.

Вправа «Пройди лабіринт».

Психолог. А ось, хлопці, і скриню. Напевно, в ньому Робінзон Крузо сховав свій скарб.

Давайте, подивимося, що ж він нам залишив. Це дитяча енциклопедія. Прочитавши її, ми дізнаємося з вами багато нового, цікавого.

Діти знайшли скарб, радіють і танцюють під музику «Чунга-Чанга».

Психолог. Пора повертатися додому.

Психолог. Наша подорож підійшла до кінця і перед тим як попрощатися скажіть

що вам найбільше сподобалося? Виконуючи, які завдання ви відчували труднощі?

Багатофункціональна дидактична гра «Клоун Петрушка» Мета гри: спонукати дітей до активної діяльності, розвивати інтерес до гри, вчити дітей об'єднуватися в групи самостійно, вчити дітей.

Презентація «В гостях у казки» Вечір дозвілля для дітей старшого дошкільного віку. Навчальні завдання: 1. Уточнити і збагатити знання дітей про російських народних казках.

Схожі статті