Освітня мета: поглибити і розширити знання про причини виникнення ковалентного хімічного зв'язку.
Розвиваюча мета: розвинути уявлення про ковалентного полярної і неполярний хімічного зв'язку.
Виховна мета: формування наукової картини світу на основі хімічних елементів - неметалів.
- навчальні: повторити особливості будови атомів неметалів і види ковалентного хімічного зв'язку, положення їх в Періодичної таблиці, електронегативності;
-розвиваючі: розвиток хімічного мови, логічного мислення, ключових компетенцій;
-виховні: уявити глобальність речовин з ковалентним зв'язком для навколишнього світу.
10.Тіп уроку: урок формування нових знань.
11.Форми роботи учнів: робота в парах, робота з інтернет - ресурсами, дослідницька робота.
12.Необходімое технічне обладнання: комп'ютер вчителя, комп'ютери учнів, мультимедіа - проектор, інтернет - ресурси.
СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ
Створює проблемну ситуацію, представляє тему уроку.
Чому ковалентний зв'язок переважає в світі хімічних речовин?
1.В якій частині періодичної системи розташовані неметали?
2. Чому неметали виявляють тенденцію прийняття електронів?
3.Составьте схему будови молекули фтору, хлору, азоту. кисню; хлороводню.
4.Організует роботу з підручником стор.31 -32.
5. Учитель організовує повідомлення по темі.
Висувають гіпотези, припущення, визначають цілі уроку.
4 людини працюють біля дошки, інші учні працюють в парах.
Учні роблять висновок.
Працюють з підручником, роблять висновки, які записують в робочих зошитах.
Повідомлення учнів (2 учні)