- Гоморова Людмила Миколаївна, учитель початкових класів
Мета. формування читацької діяльності.
Завдання. Освітні. поетапна робота з текстом, вдосконалення навичок читання, збагачення словникового запасу,
розширення кругозору.
Виховні. профілактика втоми, гігієна читання,
виховання: інтересу до предмета, поваги один до одного,
позитивних емоцій.
Розвиваючі. розвиток мови, уваги, мислення, пам'яті.
Устаткування. підручник, глобус, картки зі словами, карта Африки,
ілюстрації тварин.
1. Організаційний момент.
2. П'ятихвилинка читання.
3. Повідомлення теми, мети.
( на дошці :
«Пригоди дикого кота Сімби»
Африканська казка)
1) Робота з текстом до читання
1. Прочитайте заголовок тексту на дошці.
- Хто буде головним героєм казки?
- Як ви здогадались?
- Як ви думаєте, де він живе?
- Що значить слово пригоди? Якими словами можна замінити? (Знайомство дітей з поняттям «синоніми»)
- А чому у кота така цікава кличка - Сімба?
- А що таке Африка? (Картка)
- А хто на глобусі покаже Африку?
- А хочете дізнатися, які тварини ще зустрінуться в казці?
2. Робота з загадками.
Відгадайте загадки, а відгадки помістіть на карту Африки.
- Дуже багато сили в ньому,
Зростанням він майже що з будинок.
У нього величезний ніс,
Ніби ніс років тисячу ріс. (Слон) - Всю ніч літає -Миша видобуває.
А стане ясно летить в дупло. (Сова) - А це хто? (Картинка - бегемота)
- А як ще його називають?
- А яких тварин Африки знаєте? (Діти приклеюють картинки тварин на карту)
- Сподобалася вам ця робота? На наступному уроці продовжимо цю роботу. А ви дізнайтеся ще про тварин Африки.
3. Розгляньте ілюстрацію (стор.64):
2. Робота в групах (хлопчики, дівчатка)
Зібрати по класу картки, на яких записані якості героїв.
Дівчата Хлопчики
Якими були голуби? Яким був кіт Сімба?
Давайте перевіримо завдання!
- А ось залишилися ще картки зі словами.
- Хто в казці володів такими якостями?
- Чому так вирішили?
3. Робота в парах (один читає, а інший стежить і навпаки)
Завдання: підготувати по 2 питання по частині.
Перевірка: один задає питання, а інші відповідають.
- А можна мені задати питання?
- Чому Слон і Гіпопотам записані з великої літери?
3) Робота з текстом після читання.
- Чи схожий кіт Сімба з африканської казки на російського котікасерого лобика Ваську?
- Чим?
- В чому полягає ідея казки?
- Вона «захована між рядків» або висловлена прямо?
- Доведіть!
6. Д / з: С.64-68, дізнатися про тварин Африки.