цілі: ознайомити учнів з навчальним предметом «Образотворче мистецтво» та підручником; пробуджувати інтерес до образотворчого мистецтва.
Устаткування: роботи дітей, виконані в різній техніці (гуаш, крейда, олівці); альбом; будь-який матеріал для малювання; підручник «Мистецтво і ти» для 1 класу; музичний супровід (запис пісні «Посміхайся, сонечко», сл. В. Кузнєцова, муз. С. Стемпневского).
Ресурс для профільної школи:
Ресурс для профільної школи
Образотворче мистецтво 1 клас
Ти зображаєш. Знайомство з Майстром Зображення
Урок 1
введення в предмет.
ЗОБРАЖЕННЯ ВСЮДИ НАВКОЛО НАС
Цілі: ознайомити учнів з навчальним предметом «Образотворче мистецтво» та підручником; пробуджувати інтерес до образотворчого мистецтва.
Устаткування: роботи дітей, виконані в різній техніці (гуаш, крейда, олівці); альбом; будь-який матеріал для малювання; підручник «Мистецтво і ти» для 1 класу; музичний супровід (запис пісні «Посміхайся, сонечко», сл. В. Кузнєцова, муз. С. Стемпневского).
I. Організаційний момент.
Звучить пісня «Посміхайся, сонечко».
II. Повідомлення теми і мети уроку.
- Хлопці, ви вже освоїлися в школі, у вас пройшли перші уроки. Сьогодні ви познайомитеся з новим шкільним предметом. Подивіться на оформлення кабінету.
- Може, хтось із вас уже здогадався, як називається цей предмет? Це «Образотворче мистецтво».
- Як ви думаєте, чим ми будемо займатися на уроках образотворчого мистецтва?
- Послухайте ще раз перший куплет пісні, під яку ви увійшли в клас. Про що співає хлопчик? (Він дуже любить малювати.)
- Тема нашого першого уроку співзвучна зі словами пісеньки: «Всі діти люблять малювати».
III. Введення в тему уроку.
- А ви любите малювати? - Подивіться, скільки дитячих малюнків на дошці!
- Як ви думаєте, діти, намалювали їх, люблять малювати? - У вас є свої малюнки? - Що ви любите малювати? - На уроках образотворчого мистецтва ми з вами будемо малювати, ліпити, робити аплікації, вчитися зображувати все те цікаве, що зможемо побачити навколо, придумати, нафантазувати.
- У вас будуть помічники: це підручник і різне приладдя для уроків малювання.
IV. Знайомство з підручником.
- Давайте познайомимося з підручником. Відкрийте підручник. Що ви бачите на 3-й сторінці? - Чим зайняті діти? (Діти малюють.) - Так, це їх колективна робота. Подивіться, як дружно вони працюють. Всі задоволені, у всіх гарний настрій.
- Що намальовано на наступній сторінці? (Портрет.)
- Зверніть увагу: дівчинка широко відкритими очима допитливо вдивляється навколо.
- Прочитайте назву розділу. ( «Ти вчишся зображати».)
- Як ви розумієте пропозицію: «Зображуючи світ, люди вчаться його розуміти»?
- Світ, який нас оточує, легше зрозуміти через власні малюнки і зорові образи.
- Давайте розглянемо малюнки дітей на с. 8-9.
- Що на них зображено? Що найбільше привернуло увагу юних художників?
- Чим малювали діти?
- Які квіти вони використовували?
- Подивіться, які яскраві малюнки. Хлопці малювали все те, що нас оточує: природа, птахи, тварини, люди.
- У вас є улюблені малюнки, схожі на ці?
- Відгадайте загадку:
Гадай, гадай, вгадуй,
Був у нашої мами
Мати його кидала.
Цілий день котився
Він над хмарами,
Цілий день котився